Home USMS Website


 

1999 SPMA LCM Championships
50 Long Course Meters
University of California, Irvine
08/06/98-08/08/98
Meet Results

Women 19-24             Men 19-24
Women 25-29             Men 25-29
Women 30-34             Men 30-34
Women 35-39             Men 35-39
Women 40-44             Men 40-44
Women 45-49             Men 45-49
Women 50-54             Men 50-54
Women 55-59             Men 55-59
Women 60-64             Men 60-64
Women 65-69             Men 65-69
Women 70-74             Men 70-74
Women 75-79             Men 75-79
Women 80-84             Men 80-84
Women 85-89             Men 85-89
Relays
Mixed 120-159
Women 100-119
Women 120-159
Women 160-199
Women 200-239
Women 240-279
Women 280-319
Men 120-159
Men 160-199
Men 200-239
Men 240-279
Men 280-319
Mixed 100-119
Mixed 160-199
Mixed 200-239
Mixed 240-279
Mixed 280-319
Mixed 320-359

                   SPMA 1999 Long Course Meters Championships

                August 6-8, 1999   UC - Irvine, Irvine, CA 92697



                     Meet Results for Timed Finals-LC Meters

 

 
                  * Women 19-24 *
---  Ages 19 Through 24 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1128     KRYSTAL DURFEY           23  UCI  33          30.31        9  

  2     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33          34.13        7  

  3     1167     JANA WEEKS               20  ROSE 33          34.68        6  

  4     1176     CHRISTINE GAJOLI         20  HSAM 44          36.92        5  

 

Women 100  Free 

  1     1128     KRYSTAL DURFEY           23  UCI  33        1:08.12        9  

  2     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33        1:19.22        7  

 

Women 200  Free 

  1     1128     KRYSTAL DURFEY           23  UCI  33        2:34.69        9  

             1:14.24     2:34.69                                               

  2     1176     CHRISTINE GAJOLI         20  HSAM 44        2:51.76        7  

             1:21.21     2:51.76                                               

 

Mixed 1500  Free 

  1     1128     KRYSTAL DURFEY           23  UCI  33       23:09.00        9  

 

Women 50  Back 

  1     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33          45.65        9  

 

Women 50  Breast 

  1     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33          42.96        9  

  2     1167     JANA WEEKS               20  ROSE 33          49.96        7  

 

Women 100  Breast 

  1     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33        1:34.84        9  

  2     1167     JANA WEEKS               20  ROSE 33        1:46.56        7  

 

Women 200  Breast 

  1     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33        3:31.50        9  

 

Women 50  Fly 

  1     1128     KRYSTAL DURFEY           23  UCI  33          37.17        9  

  2     1176     CHRISTINE GAJOLI         20  HSAM 44          43.21        7  

  3     1016     ANNIE TOM                23  SCAQ 33          43.28        6  

 

Women 200  IM

  1     1176     CHRISTINE GAJOLI         20  HSAM 44        3:18.48        9  

 
                  * Women 25-29 *
---  Ages 25 Through 29 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1108     JAMIE RAAB               29  IMS  33          28.24        9  

  2     1114     NATALIE FERRELL          27  UCI  33          31.01        7  

  3     1083     PAMELA RABIN             29  LMM  44          33.03        6  

  4     1215     CHRISTINA DEETER         25  IMS  33          33.39        5  

  5     1220     HEATHER KINNEY           26  UCI  33          34.20        4  

  6     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33          36.11        3  

 

Women 100  Free 

  1     1108     JAMIE RAAB               29  IMS  33        1:03.80        9  

  2     1214     MARY ELIZA DANAPILIS     27  IMS  33        1:10.75        7  

  3     1083     PAMELA RABIN             29  LMM  44        1:13.82        6  

  4     1215     CHRISTINA DEETER         25  IMS  33        1:15.12        5  

  5     1220     HEATHER KINNEY           26  UCI  33        1:19.78        4  

  6     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33        1:21.05        3  

  7     1131     CONNIE TONG              28  UCI  33        1:23.95        2  

 

Women 200  Free 

  1     1108     JAMIE RAAB               29  IMS  33        2:20.06        9  

             1:06.61     2:20.06                                               

  2     1076     WENDY ALCOCK             29  LMM  44        2:29.90        7  

             1:13.15     2:29.90                                               

  3     1215     CHRISTINA DEETER         25  IMS  33        2:49.03        6  

             1:17.63     2:49.03                                               

  4     1083     PAMELA RABIN             29  LMM  44        2:49.38        5  

             1:18.05     2:49.38                                               

  5     1191     HELAN BANG               29  SVMS 33        2:53.68        4  

             1:24.36     2:53.68                                               

  6     1131     CONNIE TONG              28  UCI  33        3:03.11        3  

             1:26.26     3:03.11                                               

  7     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33        3:06.54        2  

             1:30.13     3:06.54                                               

 

Women 400  Free 

  1     1108     JAMIE RAAB               29  IMS  33        5:02.72        9  

  2     1076     WENDY ALCOCK             29  LMM  44        5:12.05        7  

  3     1214     MARY ELIZA DANAPILIS     27  IMS  33        5:23.20        6  

  4     1136     YOSHIKO IKENAGA          26  NOVA 33        5:44.99        5  

  5     1229     KATHRYN LONG             28  LMM  44        6:06.16        4  

  6     1215     CHRISTINA DEETER         25  IMS  33        6:20.77        3  

  7     1131     CONNIE TONG              28  UCI  33        6:22.17        2  

 

Women 800  Free 

  1     1076     WENDY ALCOCK             29  LMM  44       10:35.19        9  

  2     1131     CONNIE TONG              28  UCI  33       13:05.06        7  

  3     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33       13:47.82        6  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1076     WENDY ALCOCK             29  LMM  44       20:06.84        9  

  2     1229     KATHRYN LONG             28  LMM  44       24:13.99        7  

  3     1130     DAWN LOEWY               26  UCI  33       26:06.97        6  

 

Women 50  Back 

  1     1203     ADRIENNE BERGSTROM       25  SVMS 33          38.44        9  

  2     1114     NATALIE FERRELL          27  UCI  33          38.87        7  

  3     1223     AUTUMN NING              28  UNAT506          41.05        6  

  4     1229     KATHRYN LONG             28  LMM  44          42.76        5  

  5     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33          48.79        4  

 

Women 100  Back 

  1     1203     ADRIENNE BERGSTROM       25  SVMS 33        1:26.72        9  

  2     1223     AUTUMN NING              28  UNAT506        1:33.01        7  

  3     1191     HELAN BANG               29  SVMS 33        1:52.85        6  

 

Women 50  Breast 

  1     1214     MARY ELIZA DANAPILIS     27  IMS  33          40.95        9  

  2     1220     HEATHER KINNEY           26  UCI  33          43.52        7  

  3     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33          53.41        6  

 

Women 100  Breast 

  1     1191     HELAN BANG               29  SVMS 33        1:50.76        9  

 

Women 200  Breast 

  1     1076     WENDY ALCOCK             29  LMM  44        3:25.90        9  

 

Women 50  Fly 

  1     1108     JAMIE RAAB               29  IMS  33          30.96        9  

  2     1114     NATALIE FERRELL          27  UCI  33          34.28        7  

  3     1229     KATHRYN LONG             28  LMM  44          35.73        6  

  4     1214     MARY ELIZA DANAPILIS     27  IMS  33          36.25        5  

  5     1215     CHRISTINA DEETER         25  IMS  33          37.52        4  

  6     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33          44.71        3  

 

Women 100  Fly 

  1     1108     JAMIE RAAB               29  IMS  33        1:08.28        9  

 

Women 200  IM

  1     1076     WENDY ALCOCK             29  LMM  44        3:00.15        9  

             1:29.98     3:00.15                                               

  2     1136     YOSHIKO IKENAGA          26  NOVA 33        3:01.49        7  

  3     1092     EMINE SARIKAYA           26  VBCM 33        3:42.86        6  

 
Top of Page
                  * Women 30-34 *
---  Ages 30 Through 34 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44          31.29        9  

  2     1070     YURIKO MATSUIDAIRA       32  UNAT 33          34.39        7  

  3     1228     DEBORAH FINEBERG         33  UCI  33          35.20        6  

 

Women 100  Free 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        1:07.83        9  

  2     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44        1:10.76        7  

  3     1025     KAREN FELD               32  IMS  33        1:15.41        6  

 

Women 200  Free 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        2:21.92        9  

             1:11.89     2:21.92                                               

  2     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44        2:32.86        7  

             1:13.88     2:32.86                                               

  3     1025     KAREN FELD               32  IMS  33        2:45.59        6  

             1:19.67     2:45.59                                               

  4     1062     JUDITH TANENBAUM         33  PCM  33        3:11.98        5  

             1:34.01     3:11.98                                               

 

Women 400  Free 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        4:54.63        9  

  2     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44        5:24.36        7  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44       22:10.99        9  

 

Women 50  Back 

  1     1025     KAREN FELD               32  IMS  33          39.51        9  

 

Women 100  Back 

  1     1025     KAREN FELD               32  IMS  33        1:26.84        9  

 

Women 200  Back 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        2:37.65        9  

  2     1025     KAREN FELD               32  IMS  33        3:05.16        7  

 

Women 50  Breast 

  1     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44          42.08        9  

  2     1184     KELLY SHIPLEY            32  LMM  44          43.24        7  

 

Women 100  Breast 

  1     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44        1:33.01        9  

 

Women 200  Breast 

  1     1184     KELLY SHIPLEY            32  LMM  44        3:21.17        9  

  2     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44        3:25.26        7  

 

Women 50  Fly 

  2     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44          37.61        7  

  3     1070     YURIKO MATSUIDAIRA       32  UNAT 33          46.87        6  

 

Women 100  Fly 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        1:12.81        9  

  2     1184     KELLY SHIPLEY            32  LMM  44        1:30.90        7  

 

Women 200  Fly 

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        2:43.64        9  

             1:18.92     2:43.64                                               

  2     1062     JUDITH TANENBAUM         33  PCM  33        3:30.47        7  

             1:39.14     3:30.47                                               

 

Women 200  IM

  1     1163     JENI BUYS                30  SDSM 44        2:59.63        9  

             1:29.76     2:59.63                                               

 

Women 400  IM

  1     1126     NANCY NORTH              31  SDSM 44        5:49.37        9  

 
Top of Page
                  * Women 35-39 *
---  Ages 35 Through 39 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44          28.05        9  

  2     1074     TRACY HUNTER             37  NOVA 33          31.69        7  

  3     1147     DIANE PRATT              38  LVM  33          34.68        6  

 

Women 100  Free 

  1     1048     CAROLINE KRATTLI         37  SDSM 44        1:04.78        9  

  2     1074     TRACY HUNTER             37  NOVA 33        1:09.90        7  

  3     1140     AUDREY WOOLFOLK          37  UCI  33        1:16.61        6  

 

Women 200  Free 

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44        2:11.24        9  

             1:03.45     2:11.24                                               

 

Women 400  Free 

  1     1074     TRACY HUNTER             37  NOVA 33        5:30.67        9  

  2     1107     MICHELE BAILEY           36  OSB  33        5:30.73        7  

  3     1180     SARAH OSBORNE            37  IMS  33        5:36.77        6  

 

Women 800  Free 

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44       10:24.86        9  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1048     CAROLINE KRATTLI         37  SDSM 44       19:16.27        9  

  2     1210     JOANNE STEINAUER         36  LMM  44       21:30.07        7  

 

Women 50  Back 

  1     1180     SARAH OSBORNE            37  IMS  33          38.24        9  

  1     1210     JOANNE STEINAUER         36  LMM  44          37.93        9  

  2     1173     DARLENE HILL             39  OREG 37          40.64        7  

 

Women 200  Back 

  1     1048     CAROLINE KRATTLI         37  SDSM 44        2:37.70        9  

  2     1147     DIANE PRATT              38  LVM  33        3:15.27        7  

  3     1140     AUDREY WOOLFOLK          37  UCI  33        3:18.83        6  

 

Women 50  Breast 

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44          35.61        9  

  2     1048     CAROLINE KRATTLI         37  SDSM 44          35.89        7  

  3     1140     AUDREY WOOLFOLK          37  UCI  33          41.99        6  

  4     1147     DIANE PRATT              38  LVM  33          44.52        5  

 

Women 100  Breast 

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44        1:21.07        9  

  1     1210     JOANNE STEINAUER         36  LMM  44        1:38.70        9  

  2     1107     MICHELE BAILEY           36  OSB  33        1:39.85        7  

 

Women 200  Breast 

  1     1048     CAROLINE KRATTLI         37  SDSM 44        2:51.41        9  

  2     1140     AUDREY WOOLFOLK          37  UCI  33        3:27.42        7  

 

Women 50  Fly 

  1     1180     SARAH OSBORNE            37  IMS  33          36.79        9  

  2     1173     DARLENE HILL             39  OREG 37          37.41        7  

 

Women 100  Fly 

  1     1147     DIANE PRATT              38  LVM  33        1:34.19        9  

 

Women 200  Fly 

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44        2:24.18        9  

             1:08.59     2:24.18                                               

  2     1107     MICHELE BAILEY           36  OSB  33        3:19.74        7  

             1:32.25     3:19.74                                               

 

Women 200  IM

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44        2:29.43        9  

             1:11.30     2:29.43                                               

  2     1107     MICHELE BAILEY           36  OSB  33        3:01.93        7  

  3     1180     SARAH OSBORNE            37  IMS  33        3:02.11        6  

             1:25.99     3:02.11                                               

 

Women 400  IM

  1     1078     KARLYN PIPES-NEILSEN     37  SDSM 44        5:08.01        9  

  2     1048     CAROLINE KRATTLI         37  SDSM 44        5:36.33        7  

  3     1140     AUDREY WOOLFOLK          37  UCI  33        6:59.09        6  

  4     1147     DIANE PRATT              38  LVM  33        7:01.40        5  

 
Top of Page
                  * Women 40-44 *
---  Ages 40 Through 44 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33          32.71        9  

  2     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33          32.81        7  

  3     1217     LINDY KLEINE             43  WH2O 33          35.21        6  

  4     1011     HEATHER PEASON           40  UNAT 33          35.61        5  

  5     1165     PAMELA FRANCIS           43  ROSE 33          40.09        4  

  6     1151     CORBY ARTHUR             41  VBCM 33          48.05        3  

 

Women 100  Free 

  1     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33        1:14.22        9  

  2     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33        1:14.71        7  

  3     1217     LINDY KLEINE             43  WH2O 33        1:16.28        6  

  4     1069     MELINDA KALIN            43  SLUG 33        1:33.96        5  

 

Women 200  Free 

  1     1014     MORRI SPANG              43  WH2O 33        2:42.32        9  

             1:20.24     2:42.32                                               

  2     1095     NINA JORDAN              43  NOVA 33        2:43.87        7  

             1:19.63     2:43.87                                               

  3     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33        2:46.08        6  

             1:18.82     2:46.08                                               

  4     1059     NIKI STOKOLS             42  DSSM 33        2:53.49        5  

             1:24.41     2:53.49                                               

  5     1217     LINDY KLEINE             43  WH2O 33        2:58.79        4  

             1:25.53     2:58.79                                               

  6     1069     MELINDA KALIN            43  SLUG 33        3:35.65        3  

             1:43.68     3:35.65                                               

 

Women 400  Free 

  1     1095     NINA JORDAN              43  NOVA 33        5:40.92        9  

  2     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33        6:01.08        7  

  3     1011     HEATHER PEASON           40  UNAT 33        6:01.27        6  

  4     1059     NIKI STOKOLS             42  DSSM 33        6:05.54        5  

 

Women 800  Free 

  1     1045     C. LYNNE ANDERSON        40  SLOM 33       11:46.92        9  

  2     1011     HEATHER PEASON           40  UNAT 33       12:15.50        7  

  3     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33       12:31.53        6  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1045     C. LYNNE ANDERSON        40  SLOM 33       22:36.36        9  

  2     1059     NIKI STOKOLS             42  DSSM 33       23:21.73        7  

  3     1086     LYNN KUBASEK             41  NOVA 33       27:37.64        6  

 

Women 50  Back 

  1     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33          37.97        9  

  2     1014     MORRI SPANG              43  WH2O 33          38.76        7  

  3     1011     HEATHER PEASON           40  UNAT 33          42.82        6  

  4     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33          43.34        5  

  5     1217     LINDY KLEINE             43  WH2O 33          50.87        4  

  6     1151     CORBY ARTHUR             41  VBCM 33        1:04.22        3  

  7     1069     MELINDA KALIN            43  SLUG 33        1:04.73        2  

 

Women 100  Back 

  1     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33        1:23.63        9  

  2     1014     MORRI SPANG              43  WH2O 33        1:29.15        7  

  3     1121     KERRI NAUFUL             42  CAMC 33        1:35.29        6  

  4     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        2:08.21        5  

 

Women 200  Back 

  1     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33        3:04.98        9  

  2     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        4:21.24        7  

 

Women 50  Breast 

  1     1045     C. LYNNE ANDERSON        40  SLOM 33          41.16        9  

  2     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33          43.97        7  

  3     1217     LINDY KLEINE             43  WH2O 33          47.82        6  

  4     1165     PAMELA FRANCIS           43  ROSE 33          55.16        5  

  5     1069     MELINDA KALIN            43  SLUG 33          56.71        4  

  6     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        1:01.64        3  

  7     1151     CORBY ARTHUR             41  VBCM 33        1:03.98        2  

 

Women 100  Breast 

  1     1095     NINA JORDAN              43  NOVA 33        1:36.41        9  

  2     1165     PAMELA FRANCIS           43  ROSE 33        1:58.06        7  

  3     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        2:16.93        6  

 

Women 200  Breast 

  1     1045     C. LYNNE ANDERSON        40  SLOM 33        3:16.34        9  

  2     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        4:34.67        7  

 

Women 50  Fly 

  1     1226     CAROLE SHIGAKI           44  VBCM 33          34.90        9  

  2     1014     MORRI SPANG              43  WH2O 33          35.65        7  

  3     1217     LINDY KLEINE             43  WH2O 33          42.37        6  

  4     1069     MELINDA KALIN            43  SLUG 33          47.99        5  

  5     1151     CORBY ARTHUR             41  VBCM 33          59.80        4  

 

Women 200  Fly 

  1     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        5:07.85        9  

             2:29.47     5:07.85                                               

 

Women 200  IM

  1     1014     MORRI SPANG              43  WH2O 33        3:12.23        9  

             3:12.23     3:12.23                                               

  2     1095     NINA JORDAN              43  NOVA 33        3:23.02        7  

  3     1069     MELINDA KALIN            43  SLUG 33        4:14.97        6  

  4     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        4:25.44        5  

             2:15.44     4:25.44                                               

 

Women 400  IM

  1     1142     DONNA LECHMAN            41  OSB  33        9:24.44        9  

 
Top of Page
                  * Women 45-49 *
---  Ages 45 Through 49 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1198     DEBBIE BRADBURY          48  UNAT 33          32.66        9  

 

Women 100  Free 

  1     1034     SHERRY KITTRELL          47  PCA  33        1:15.92        9  

  2     1221     ROSEMARY HUTZLEY         45  LMM  44        1:30.36        7  

 

Women 200  Free 

  1     1177     DANIELLE OGIER           47  SMMM 38        2:24.08        9  

             1:11.49     2:24.08                                               

  2     1198     DEBBIE BRADBURY          48  UNAT 33        2:43.35        7  

             1:20.15     2:43.35                                               

  3     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33        2:50.04        6  

             1:21.08     2:50.04                                               

  4     1122     JESSICA SEATON           46  WH2O 33        2:59.15        5  

             1:26.84     2:59.15                                               

 

Women 400  Free 

  1     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33        6:01.80        9  

  2     1122     JESSICA SEATON           46  WH2O 33        6:10.29        7  

  3     1187     PAT MAGLASANG            48  IMS  33        7:04.25        6  

 

Women 800  Free 

  1     1034     SHERRY KITTRELL          47  PCA  33       11:42.11        9  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1187     PAT MAGLASANG            48  IMS  33       27:57.99        9  

 

Women 50  Back 

  1     1177     DANIELLE OGIER           47  SMMM 38          36.91        9  

  2     1152     VICKI SERIANNI           48  UCLA 33          40.79        7  

  3     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44          50.10        6  

 

Women 100  Back 

  1     1152     VICKI SERIANNI           48  UCLA 33        1:32.05        9  

  2     1187     PAT MAGLASANG            48  IMS  33        1:45.69        7  

  3     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        1:49.69        6  

 

Women 200  Back 

  1     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33        3:24.65        9  

  2     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        3:56.47        7  

 

Women 50  Breast 

  1     1122     JESSICA SEATON           46  WH2O 33          44.27        9  

  2     1221     ROSEMARY HUTZLEY         45  LMM  44          48.90        7  

 

Women 100  Breast 

  1     1122     JESSICA SEATON           46  WH2O 33        1:37.16        9  

  2     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33        1:44.16        7  

  3     1187     PAT MAGLASANG            48  IMS  33        2:29.96        6  

 

Women 200  Breast 

  1     1122     JESSICA SEATON           46  WH2O 33        3:33.26        9  

  2     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33        3:46.76        7  

  3     1221     ROSEMARY HUTZLEY         45  LMM  44        3:53.18        6  

  4     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        4:33.61        5  

 

Women 50  Fly 

  1     1177     DANIELLE OGIER           47  SMMM 38          34.43        9  

  2     1198     DEBBIE BRADBURY          48  UNAT 33          38.83        7  

  3     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33          40.82        6  

  4     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44          55.03        5  

 

Women 100  Fly 

  1     1198     DEBBIE BRADBURY          48  UNAT 33        1:30.53        9  

  2     1034     SHERRY KITTRELL          47  PCA  33        1:33.97        7  

  3     1221     ROSEMARY HUTZLEY         45  LMM  44        1:47.56        6  

  4     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        1:57.45        5  

 

Women 200  Fly 

  1     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        4:05.97        9  

             1:58.89     4:05.97                                               

 

Women 200  IM

  1     1233     SHANNON SULLIVAN         45  OSB  33        3:16.48        9  

  2     1122     JESSICA SEATON           46  WH2O 33        3:25.48        7  

  3     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        4:01.54        6  

 

Women 400  IM

  1     1034     SHERRY KITTRELL          47  PCA  33        7:01.43        9  

  2     1221     ROSEMARY HUTZLEY         45  LMM  44        8:16.65        7  

  3     1058     LAURA MELDRUM            46  SDSM 44        8:20.41        6  

 
Top of Page
                  * Women 50-54 *
---  Ages 50 Through 54 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44          35.65        9  

  2     1189     ELLENA PETERSON          50  NOVA 33          38.30        7  

  3     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33          45.31        6  

 

Women 100  Free 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        1:15.28        9  

  2     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33        1:45.02        7  

  3     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        2:04.93        6  

 

Women 200  Free 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        2:28.11        9  

             1:12.02     2:28.11                                               

  2     1049     JEANNETTE BAUER          50  DSSM 33        2:47.20        7  

             1:21.46     2:47.20                                               

  3     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33        3:45.30        6  

             3:45.30     3:45.30                                               

  4     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        4:24.67        5  

             2:08.70     4:24.67                                               

 

Women 400  Free 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        5:11.22        9  

  2     1049     JEANNETTE BAUER          50  DSSM 33        5:47.38        7  

  3     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33        7:29.80        6  

  4     1124     KATHERINE WATSON         52  OSB  33        7:30.43        5  

 

Women 800  Free 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44       10:43.90        9  

  2     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33       15:21.23        7  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1049     JEANNETTE BAUER          50  DSSM 33       23:09.32        9  

 

Women 50  Back 

  1     1181     STEPHANIE AVANT          50  IMS  33          45.33        9  

  2     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33          54.77        7  

  3     1051     DIANE HIRAKAWA           50  SDSM 44          56.27        6  

  4     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        1:16.38        5  

 

Women 100  Back 

  1     1181     STEPHANIE AVANT          50  IMS  33        1:43.63        9  

  2     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33        2:00.79        7  

  3     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        2:39.66        6  

 

Women 200  Back 

  1     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33        4:16.54        9  

  2     1169     EILEEN SCHULER           54  COAST33        4:37.74        7  

  3     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        5:31.59        6  

 

Women 50  Breast 

  1     1051     DIANE HIRAKAWA           50  SDSM 44          48.31        9  

  2     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        1:24.74        7  

 

Women 100  Breast 

  1     1049     JEANNETTE BAUER          50  DSSM 33        1:40.18        9  

  2     1051     DIANE HIRAKAWA           50  SDSM 44        1:51.33        7  

  3     1124     KATHERINE WATSON         52  OSB  33        2:14.85        6  

  4     1172     JEANNE MUNESATO          50  OSB  33        2:57.78        5  

 

Women 200  Breast 

  1     1189     ELLENA PETERSON          50  NOVA 33        4:21.73        9  

  2     1124     KATHERINE WATSON         52  OSB  33        4:32.18        7  

 

Women 50  Fly 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44          35.93        9  

  2     1051     DIANE HIRAKAWA           50  SDSM 44          42.54        7  

  3     1118     LUCY JOHNSON             52  UCI  33          45.78        6  

 

Women 100  Fly 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        1:15.91        9  

  2     1051     DIANE HIRAKAWA           50  SDSM 44        1:46.22        7  

  3     1124     KATHERINE WATSON         52  OSB  33        2:02.69        6  

 

Women 200  Fly 

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        2:44.93        9  

             1:19.33     2:44.93                                               

  2     1124     KATHERINE WATSON         52  OSB  33        4:19.70        7  

             2:10.98     4:19.70                                               

 

Women 200  IM

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        2:54.91        9  

             1:24.91     2:54.91                                               

  2     1181     STEPHANIE AVANT          50  IMS  33        3:45.26        7  

  3     1164     LOIS GOODMAN             52  OSB  33        4:10.06        6  

 

Women 400  IM

  1     1077     BARBARA DUNBAR           50  SDSM 44        6:03.12        9  

  2     1124     KATHERINE WATSON         52  OSB  33        8:29.87        7  

 
Top of Page
                  * Women 55-59 *
---  Ages 55 Through 59 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 100  Free 

  1     1201     CAROL JEWELL             57  UNAT 33        1:18.24        9  

 

Women 200  Free 

  1     1201     CAROL JEWELL             57  UNAT 33        2:59.59        9  

             1:29.04     2:59.59                                               

 

Mixed 1500  Free 

  1     1201     CAROL JEWELL             57  UNAT 33       24:04.65        9  

 

Women 50  Back 

  1     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        1:04.75        9  

 

Women 50  Breast 

  1     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        1:01.78        9  

 

Women 100  Breast 

  1     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        2:09.93        9  

 

Women 200  Breast 

  1     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        4:45.38        9  

 

Women 50  Fly 

  1     1201     CAROL JEWELL             57  UNAT 33          37.06        9  

  2     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33          57.51        7  

 

Women 100  Fly 

  1     1201     CAROL JEWELL             57  UNAT 33        1:35.02        9  

  2     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        2:11.62        7  

 

Women 200  IM

  1     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        4:22.05        9  

 

Women 400  IM

  1     1149     KITTY JOHNSTON           57  OSB  33        9:27.80        9  

 
Top of Page
                  * Women 60-64 *
---  Ages 60 Through 64 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44          35.67        9  

  2     1158     PHYLLIS BRUGGEMAN        63  IMS  33          57.44        7  

  3     1196     BERNIE POLLETT           63  HSAM 44        1:02.04        6  

 

Women 100  Free 

  1     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44        1:24.58        9  

  2     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44        1:35.22        7  

  3     1158     PHYLLIS BRUGGEMAN        63  IMS  33        2:09.89        6  

  4     1196     BERNIE POLLETT           63  HSAM 44        2:21.68        5  

 

Women 200  Free 

  1     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44        3:05.31        9  

             1:30.84     3:05.31                                               

  2     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44        3:12.59        7  

             1:35.92     3:12.59                                               

 

Women 400  Free 

  1     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44        6:38.93        9  

 

Women 800  Free 

  1     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44       13:05.03        9  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44       26:32.18        9  

 

Women 50  Breast 

  1     1196     BERNIE POLLETT           63  HSAM 44        1:02.72        9  

 

Women 100  Breast 

  -     1158     PHYLLIS BRUGGEMAN        63  IMS  33            DQ         -  

 

Women 200  Breast 

  1     1196     BERNIE POLLETT           63  HSAM 44        4:58.19        9  

 

Women 50  Fly 

  1     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44          41.77        9  

  2     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44          45.57        7  

 

Women 100  Fly 

  1     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44        1:41.20        9  

  2     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44        2:01.44        7  

 

Women 200  Fly 

  1     1003     BETSY JORDAN             62  SDSM 44        3:45.56        9  

             1:50.96     3:45.56                                               

  2     1079     JEANNE LITTLE            62  SDSM 44        4:24.65        7  

             2:03.77     4:24.65                                               

 
Top of Page
                  * Women 65-69 *
---  Ages 65 Through 69 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 100  Free 

  1     1042     RUTH FARNHAM             69  OSB  33        1:54.69        9  

 

Women 200  Free 

  1     1061     MALCHIA OLSHAN           68  OSB  33        3:37.79        9  

             1:46.74     3:37.79                                               

  2     1042     RUTH FARNHAM             69  OSB  33        4:01.37        7  

             1:55.70     4:01.37                                               

 

Women 400  Free 

  1     1061     MALCHIA OLSHAN           68  OSB  33        7:23.01        9  

  2     1042     RUTH FARNHAM             69  OSB  33        8:37.15        7  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1061     MALCHIA OLSHAN           68  OSB  33       28:30.09        9  

 

Women 50  Back 

  1     1042     RUTH FARNHAM             69  OSB  33        1:01.52        9  

 

Women 100  Back 

  1     1042     RUTH FARNHAM             69  OSB  33        2:10.56        9  

 

Women 200  Back 

  1     1042     RUTH FARNHAM             69  OSB  33        4:50.45        9  

 
Top of Page
                  * Women 70-74 *
---  Ages 70 Through 74 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 100  Free 

  1     1159     GAIL ROPER **            70  UNAT338        1:20.69        9  

 

Women 200  Free 

  1     1159     GAIL ROPER **            70  UNAT338        3:03.18        9  

             1:26.37     3:03.18                                               

 

Women 400  Free 

  1     1159     GAIL ROPER **            70  UNAT338        6:36.90        9  

 

Women 200  Breast 

  1     1159     GAIL ROPER **            70  UNAT338        3:53.55        9  

 

Women 200  IM

  1     1159     GAIL ROPER **            70  UNAT338        3:32.94        9  

 
Top of Page
                  * Women 75-79 *
---  Ages 75 Through 79 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1047     RUTH BAAR                77  OSB  33          45.00        9  

  2     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33          51.14        7  

  3     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33          54.61        6  

 

Women 100  Free 

  1     1047     RUTH BAAR                77  OSB  33        1:44.50        9  

  2     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33        1:55.45        7  

  3     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33        2:07.71        6  

 

Women 200  Free 

  1     1047     RUTH BAAR                77  OSB  33        3:54.36        9  

             1:54.19     3:54.36                                               

  2     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33        3:58.71        7  

             1:58.35     3:58.71                                               

  3     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33        4:34.42        6  

             2:12.21     4:34.42                                               

 

Women 400  Free 

  1     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33        8:05.73        9  

  2     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33        9:00.30        7  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33       31:30.58        9  

 

Women 50  Back 

  1     1047     RUTH BAAR                77  OSB  33        1:04.19        9  

  2     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33        1:10.76        7  

 

Women 100  Back 

  1     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33        2:25.83        9  

 

Women 200  Back 

  1     1027     MAURINE KORNFELD         78  COAST33        5:01.68        9  

  2     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33        5:15.11        7  

 

Women 50  Fly 

  1     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33        1:10.71        9  

 

Women 200  IM

  1     1002     GRACE ALTUS              75  OSB  33        5:23.97        9  

             2:41.00     5:23.97                                               

 
Top of Page
                  * Women 80-84 *
---  Ages 80 Through 84 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 50  Free 

  1     1052     RITA SIMONTON            81  GWSC 33          48.79        9  

  2     1175     JENNIE TAYLOR            82  OSB  33        1:25.85        7  

 

Women 100  Free 

  1     1175     JENNIE TAYLOR            82  OSB  33        3:39.45        9  

 

Women 200  Free 

  1     1052     RITA SIMONTON            81  GWSC 33        3:47.59        9  

             1:50.80     3:47.59                                               

 

Women 400  Free 

  1     1052     RITA SIMONTON            81  GWSC 33        7:53.37        9  

 

Women 50  Back 

  1     1175     JENNIE TAYLOR            82  OSB  33        1:47.85        9  

 

Women 100  Back 

  1     1175     JENNIE TAYLOR            82  OSB  33        3:49.14        9  

 

Women 200  Back 

  1     1175     JENNIE TAYLOR            82  OSB  33        8:35.66        9  

 

Women 100  Breast 

  1     1052     RITA SIMONTON            81  GWSC 33        2:23.29        9  

 

Women 200  Breast 

  1     1052     RITA SIMONTON            81  GWSC 33        5:20.27        9  

 
Top of Page
                  * Women 85-89 *
---  Ages 85 Through 89 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 100  Free 

  1     1036     MADELEINE MILLER         89  COAST33        3:21.58        9  

 

Women 50  Breast 

  1     1036     MADELEINE MILLER         89  COAST33        1:50.10        9  

 

Women 200  Breast 

  1     1036     MADELEINE MILLER         89  COAST33       10:09.15        9  

 
Top of Page
                   * Men 19-24 *
---  Ages 19 Through 24 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1146     COLIN SULLY              21  LVM  33          27.83        9  

  2     1225     TIMOTHY LO               20  HSAM 44          28.14        7  

  3     1219     J.P. KEHOE               24  UCI  33          29.00        6  

  4     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33          29.02        5  

 

Men 100  Free 

  1     1093     DANIEL PECK              23  SDSM 44        1:00.00        9  

  2     1146     COLIN SULLY              21  LVM  33        1:05.18        7  

  3     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33        1:09.61        6  

 

Men 200  Free 

  1     1093     DANIEL PECK              23  SDSM 44        2:18.40        9  

             1:05.41     2:18.40                                               

  2     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33        2:30.45        7  

             1:11.11     2:30.45                                               

 

Men 800  Free 

  1     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33       11:16.74        9  

 

Men 50  Back 

  1     1093     DANIEL PECK              23  SDSM 44          33.44        9  

  2     1219     J.P. KEHOE               24  UCI  33          35.21        7  

  3     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33          36.66        6  

 

Men 100  Back 

  1     1093     DANIEL PECK              23  SDSM 44        1:13.30        9  

 

Men 200  Back 

  1     1093     DANIEL PECK              23  SDSM 44        2:36.87        9  

  2     1219     J.P. KEHOE               24  UCI  33        2:46.98        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1222     STEVEN BERGEN            24  SLUG 33          33.46        9  

  2     1146     COLIN SULLY              21  LVM  33          35.47        7  

  3     1225     TIMOTHY LO               20  HSAM 44          36.79        6  

  4     1219     J.P. KEHOE               24  UCI  33          37.04        5  

  5     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33          39.82        4  

 

Men 100  Breast 

  1     1222     STEVEN BERGEN            24  SLUG 33        1:18.64        9  

  2     1146     COLIN SULLY              21  LVM  33        1:20.71        7  

  3     1219     J.P. KEHOE               24  UCI  33        1:23.86        6  

  4     1225     TIMOTHY LO               20  HSAM 44        1:24.84        5  

 

Men 200  Breast 

  1     1222     STEVEN BERGEN            24  SLUG 33        3:04.93        9  

 

Men 50  Fly 

  1     1146     COLIN SULLY              21  LVM  33          30.73        9  

  2     1219     J.P. KEHOE               24  UCI  33          30.78        7  

  3     1225     TIMOTHY LO               20  HSAM 44          30.91        6  

  4     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33          31.77        5  

 

Men 100  Fly 

  1     1237     ADAM BERGER              21  LVM  33        1:19.04        9  

 

Men 200  IM

  1     1093     DANIEL PECK              23  SDSM 44        2:40.37        9  

             1:15.69     2:40.37                                               

  2     1146     COLIN SULLY              21  LVM  33        2:46.08        7  

             1:16.52     2:46.08                                               

  3     1222     STEVEN BERGEN            24  SLUG 33        2:47.55        6  

             1:18.06     2:47.55                                               

 
Top of Page
                   * Men 25-29 *
---  Ages 25 Through 29 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1120     TODD DREITZLER           29  LVM  33          25.58        9  

  2     1194     ERIC GRAMLOW             29  NOVA 33          26.49        7  

  3     1119     KENNETH FUST             29  LVM  33          26.62        6  

  4     1085     ALVARO FARNOS            25  IMS  33          26.65        5  

  5     1117     MAGID AHMADI-KASHANI     27  UCI  33          27.52        4  

  6     1218     SCOTT BROOKS             28  UCI  33          32.19        3  

 

Men 100  Free 

  1     1194     ERIC GRAMLOW             29  NOVA 33        1:00.12        9  

  2     1085     ALVARO FARNOS            25  IMS  33        1:02.15        7  

  3     1119     KENNETH FUST             29  LVM  33        1:02.24        6  

  4     1218     SCOTT BROOKS             28  UCI  33        1:12.61        5  

 

Men 200  Free 

  1     1218     SCOTT BROOKS             28  UCI  33        2:38.30        9  

             1:14.67     2:38.30                                               

 

Men 400  Free 

  1     1135     PATRICK KEENAN           27  UCI  33        4:47.74        9  

  2     1218     SCOTT BROOKS             28  UCI  33        5:46.33        7  

 

Men 50  Back 

  1     1120     TODD DREITZLER           29  LVM  33          29.50        9  

  2     1119     KENNETH FUST             29  LVM  33          33.80        7  

 

Men 200  Back 

  1     1194     ERIC GRAMLOW             29  NOVA 33        2:39.96        9  

 

Men 50  Breast 

  1     1120     TODD DREITZLER           29  LVM  33          31.13        9  

  2     1085     ALVARO FARNOS            25  IMS  33          36.19        7  

  3     1119     KENNETH FUST             29  LVM  33          38.75        6  

 

Men 100  Breast 

  1     1085     ALVARO FARNOS            25  IMS  33        1:21.67        9  

 

Men 50  Fly 

  1     1120     TODD DREITZLER           29  LVM  33          26.42        9  

  2     1135     PATRICK KEENAN           27  UCI  33          28.24        7  

  3     1117     MAGID AHMADI-KASHANI     27  UCI  33          32.19        6  

 

Men 100  Fly 

  1     1135     PATRICK KEENAN           27  UCI  33        1:05.93        9  

 
Top of Page
                   * Men 30-34 *
---  Ages 30 Through 34 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1209     BERT BERGEN              32  SLUG 33          26.37        9  

  2     1004     ERIC BONNEY              30  SDSM 44          27.60        7  

  3     1182     KEN DORY                 34  NOVA 33          27.68        6  

  4     1133     CESAR ALVARO-MERCADAL    30  UCI  33          27.81        5  

  5     1094     RYAN MOORE               30  MVN  33          28.39        4  

  6     1145     GARY THOMPSON            34  LVM  33          28.97        3  

  7     1023     TIMOTHY MADIGAN          34  LMM  44          41.15        2  

 

Men 100  Free 

  1     1209     BERT BERGEN              32  SLUG 33          58.85        9  

  2     1156     EVERETT EVANSKY **       30  IMS  33        1:01.70        7  

  3     1133     CESAR ALVARO-MERCADAL    30  UCI  33        1:03.50        6  

  4     1004     ERIC BONNEY              30  SDSM 44        1:03.60        5  

  5     1145     GARY THOMPSON            34  LVM  33        1:08.13        4  

  6     1023     TIMOTHY MADIGAN          34  LMM  44        1:36.28        3  

 

Men 200  Free 

  1     1156     EVERETT EVANSKY **       30  IMS  33        2:26.93        9  

  2     1206     MARK TOYOOKA             33  VBCM 33        2:33.77        7  

 

Men 400  Free 

  1     1207     TIMOTHY DI LIBERTI       33  WH2O 33        5:01.01        9  

  2     1156     EVERETT EVANSKY **       30  IMS  33        5:23.65        7  

 

Men 800  Free 

  1     1206     MARK TOYOOKA             33  VBCM 33       12:10.35        9  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1137     DAVID TURBOW             30  UCI  33       20:16.10        9  

  2     1144     NEAL OYAMA               33  SVMS 33       22:45.63        7  

 

Men 50  Back 

  1     1004     ERIC BONNEY              30  SDSM 44          34.66        9  

  2     1182     KEN DORY                 34  NOVA 33          35.04        7  

  3     1094     RYAN MOORE               30  MVN  33          35.31        6  

  4     1100     DANIEL FELD              30  IMS  33          35.43        5  

  5     1133     CESAR ALVARO-MERCADAL    30  UCI  33          40.38        4  

  6     1144     NEAL OYAMA               33  SVMS 33          42.32        3  

 

Men 100  Back 

  1     1094     RYAN MOORE               30  MVN  33        1:17.17        9  

 

Men 200  Back 

  1     1004     ERIC BONNEY              30  SDSM 44        2:42.82        9  

  2     1094     RYAN MOORE               30  MVN  33        2:47.17        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1145     GARY THOMPSON            34  LVM  33          35.41        9  

  2     1023     TIMOTHY MADIGAN          34  LMM  44          52.62        7  

 

Men 100  Breast 

  1     1145     GARY THOMPSON            34  LVM  33        1:22.18        9  

  2     1206     MARK TOYOOKA             33  VBCM 33        1:28.57        7  

  3     1144     NEAL OYAMA               33  SVMS 33        1:29.12        6  

  4     1023     TIMOTHY MADIGAN          34  LMM  44        1:56.76        5  

 

Men 50  Fly 

  1     1182     KEN DORY                 34  NOVA 33          30.01        9  

  2     1004     ERIC BONNEY              30  SDSM 44          30.18        7  

  3     1145     GARY THOMPSON            34  LVM  33          31.42        6  

  4     1100     DANIEL FELD              30  IMS  33          31.72        5  

  5     1133     CESAR ALVARO-MERCADAL    30  UCI  33          32.06        4  

  6     1206     MARK TOYOOKA             33  VBCM 33          32.14        3  

  7     1094     RYAN MOORE               30  MVN  33          32.54        2  

  8     1144     NEAL OYAMA               33  SVMS 33          32.83        1  

  9     1137     DAVID TURBOW             30  UCI  33          33.15        -  

 

Men 100  Fly 

  1     1182     KEN DORY                 34  NOVA 33        1:07.95        9  

  2     1207     TIMOTHY DI LIBERTI       33  WH2O 33        1:09.16        7  

 

Men 200  IM

  1     1182     KEN DORY                 34  NOVA 33        2:43.20        9  

             1:18.05     2:43.20                                               

  2     1144     NEAL OYAMA               33  SVMS 33        3:09.70        7  

             1:30.41     3:09.70                                               

 

Men 400  IM

  1     1182     KEN DORY                 34  NOVA 33        6:05.31        9  

 
Top of Page
                   * Men 35-39 *
---  Ages 35 Through 39 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1091     DEMETRIUS STEVENSON      38  UNAT 33          27.71        9  

  2     1064     JAMES BOSWELL            39  SDSM 44          27.73        7  

  3     1202     ROLAND SPARLING          35  LVM  33          28.39        6  

  4     1139     PAUL CLEARY              36  UCI  33          28.87        5  

  5     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33          29.99        4  

  6     1123     MARK HOLLINGSWORTH       36  UNAT 33          30.71        3  

  7     1192     COREY WELLES             36  OSB  33          31.01        2  

  8     1208     JEFFREY RYKHUS           36  WH2O 33          31.25        1  

  9     1227     VINCENT LOWELL           38  WH2O 33          33.91        -  

 

Men 100  Free 

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33          59.33        9  

  2     1064     JAMES BOSWELL            39  SDSM 44        1:01.96        7  

  3     1202     ROLAND SPARLING          35  LVM  33        1:04.90        6  

  4     1192     COREY WELLES             36  OSB  33        1:05.64        5  

  5     1139     PAUL CLEARY              36  UCI  33        1:06.40        4  

  6     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33        1:08.58        3  

  7     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33        1:10.41        2  

  8     1123     MARK HOLLINGSWORTH       36  UNAT 33        1:10.90        1  

  9     1227     VINCENT LOWELL           38  WH2O 33        1:15.62        -  

 

Men 200  Free 

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33        2:12.72        9  

             1:03.34     2:12.72                                               

  2     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33        2:26.46        7  

  3     1192     COREY WELLES             36  OSB  33        2:28.46        6  

  4     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33        2:40.59        5  

 

Men 400  Free 

  1     1064     JAMES BOSWELL            39  SDSM 44        5:04.23        9  

  2     1192     COREY WELLES             36  OSB  33        5:13.46        7  

  3     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33        5:29.47        6  

  4     1139     PAUL CLEARY              36  UCI  33        5:36.33        5  

  5     1208     JEFFREY RYKHUS           36  WH2O 33        5:40.07        4  

 

Men 800  Free 

  1     1192     COREY WELLES             36  OSB  33       10:52.00        9  

 

Men 50  Back 

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33          32.09        9  

  2     1202     ROLAND SPARLING          35  LVM  33          36.08        7  

  3     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33          37.62        6  

  4     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33          39.57        5  

 

Men 100  Back 

  1     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33        1:19.69        9  

  2     1183     TOBY SHIPLEY **          36  LMM  44        1:23.68        7  

 

Men 200  Back 

  1     1064     JAMES BOSWELL            39  SDSM 44        2:56.41        9  

  2     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33        2:57.99        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33          34.66        9  

  2     1123     MARK HOLLINGSWORTH       36  UNAT 33          38.56        7  

  3     1138     MICHAEL STIGSON          38  UCI  33          40.63        6  

  4     1208     JEFFREY RYKHUS           36  WH2O 33          41.84        5  

  5     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33          43.21        4  

  6     1227     VINCENT LOWELL           38  WH2O 33          48.02        3  

 

Men 100  Breast 

  1     1123     MARK HOLLINGSWORTH       36  UNAT 33        1:27.26        9  

  2     1183     TOBY SHIPLEY **          36  LMM  44        1:28.33        7  

  3     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33        1:34.86        6  

 

Men 200  Breast 

  1     1123     MARK HOLLINGSWORTH       36  UNAT 33        3:11.18        9  

 

Men 50  Fly 

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33          28.50        9  

  2     1202     ROLAND SPARLING          35  LVM  33          31.07        7  

  3     1138     MICHAEL STIGSON          38  UCI  33          31.36        6  

  4     1185     TOM MILLER               38  OSB  33          32.01        5  

  5     1153     MIKE MURPHY              39  IMS  33          32.88        4  

  6     1183     TOBY SHIPLEY **          36  LMM  44          33.78        3  

  7     1192     COREY WELLES             36  OSB  33          34.13        2  

  8     1020     KINNEY HARDIN            37  IMS  33          39.56        1  

 

Men 100  Fly 

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33        1:02.88        9  

  2     1064     JAMES BOSWELL            39  SDSM 44        1:09.50        7  

  3     1138     MICHAEL STIGSON          38  UCI  33        1:11.38        6  

  4     1139     PAUL CLEARY              36  UCI  33        1:17.15        5  

 

Men 200  Fly 

  -     1064     JAMES BOSWELL            39  SDSM 44            DQ         -  

             1:10.69     2:49.00                                               

 

Men 200  IM

  1     1109     DON REYBURN              37  NOVA 33        2:31.44        9  

             1:11.71     2:31.44                                               

  2     1138     MICHAEL STIGSON          38  UCI  33        2:49.66        7  

             1:19.91     2:49.66                                               

 
Top of Page
                   * Men 40-44 *
---  Ages 40 Through 44 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1188     MALCOLM COOPER           42  CPM  33          26.61        9  

  2     1197     DAVID SCHRADER           43  OSB  33          27.76        7  

  3     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33          30.26        6  

 

Men 100  Free 

  1     1197     DAVID SCHRADER           43  OSB  33        1:00.11        9  

  2     1055     ROBERT MITCHELL          41  OSB  33        1:04.91        7  

  3     1129     DWIGHT HENNINGER         40  UCI  33        1:06.54        6  

  4     1111     DAN EVANS                43  WH2O 33        1:12.97        5  

  5     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33        1:15.83        4  

  6     1200     DAVID WILLIAMS           42  OSB  33        1:22.23        3  

 

Men 200  Free 

  1     1188     MALCOLM COOPER           42  CPM  33        2:15.41        9  

             1:06.06     2:15.41                                               

  2     1193     GREG BONANO              42  UNAT 33        2:30.36        7  

  3     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33        2:52.56        6  

  4     1200     DAVID WILLIAMS           42  OSB  33        3:01.00        5  

             1:26.33     3:01.00                                               

  5     1082     JOHN LITCHMANN           43  UCLA 33        3:05.63        4  

             1:29.67     3:05.63                                               

 

Men 400  Free 

  1     1088     JAMES NEY **             41  SDSM 44        5:03.45        9  

  2     1129     DWIGHT HENNINGER         40  UCI  33        5:34.52        7  

 

Men 800  Free 

  1     1197     DAVID SCHRADER           43  OSB  33        9:52.16        9  

  2     1088     JAMES NEY **             41  SDSM 44       10:29.25        7  

  3     1200     DAVID WILLIAMS           42  OSB  33       13:14.43        6  

 

Men 50  Back 

  1     1188     MALCOLM COOPER           42  CPM  33          31.52        9  

  1     1055     ROBERT MITCHELL          41  OSB  33          35.75        9  

  2     1193     GREG BONANO              42  UNAT 33          36.63        7  

  3     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33          43.85        6  

 

Men 100  Back 

  1     1193     GREG BONANO              42  UNAT 33        1:22.52        9  

  2     1200     DAVID WILLIAMS           42  OSB  33        1:43.96        7  

 

Men 200  Back 

  1     1188     MALCOLM COOPER           42  CPM  33        2:34.70        9  

  2     1200     DAVID WILLIAMS           42  OSB  33        3:37.04        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1197     DAVID SCHRADER           43  OSB  33          36.14        9  

  2     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33          37.26        7  

  3     1055     ROBERT MITCHELL          41  OSB  33          39.50        6  

  4     1111     DAN EVANS                43  WH2O 33          42.38        5  

 

Men 100  Breast 

  1     1197     DAVID SCHRADER           43  OSB  33        1:19.41        9  

  2     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33        1:24.23        7  

 

Men 200  Breast 

  1     1197     DAVID SCHRADER           43  OSB  33        2:56.21        9  

  2     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33        3:12.73        7  

  3     1111     DAN EVANS                43  WH2O 33        3:17.22        6  

 

Men 50  Fly 

  1     1071     CHRIS DIXON              42  SDSM 44          29.25        9  

  1     1055     ROBERT MITCHELL          41  OSB  33          30.16        9  

  2     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33          36.91        7  

  3     1082     JOHN LITCHMANN           43  UCLA 33          39.54        6  

 

Men 100  Fly 

  1     1188     MALCOLM COOPER           42  CPM  33        1:09.20        9  

  2     1055     ROBERT MITCHELL          41  OSB  33        1:11.90        7  

 

Men 200  Fly 

  1     1082     JOHN LITCHMANN           43  UCLA 33        3:26.09        9  

             1:35.20     3:26.09                                               

 

Men 200  IM

  1     1193     GREG BONANO              42  UNAT 33        2:47.95        9  

             1:18.73     2:47.95                                               

  1     1055     ROBERT MITCHELL          41  OSB  33        2:45.33        9  

             1:16.47     2:45.33                                               

  2     1072     CHARLES HURST            42  UCI  33        3:13.36        7  

             1:37.55     3:13.36                                               

 

Men 400  IM

  1     1088     JAMES NEY **             41  SDSM 44        6:07.16        9  

 
Top of Page
                   * Men 45-49 *
---  Ages 45 Through 49 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1127     LEE MENCH                47  SDSM 44          27.54        9  

  2     1040     DOUG GREEN               47  UNAT 33          28.72        7  

  3     1155     STEVE CLARK              47  IMS  33          29.30        6  

  4     1179     REED HARDING             47  OSB  33          34.94        5  

 

Men 100  Free 

  1     1127     LEE MENCH                47  SDSM 44          59.33        9  

  2     1116     DONALD GRAHAM            45  UNAT 33        1:02.84        7  

  3     1155     STEVE CLARK              47  IMS  33        1:03.58        6  

  4     1040     DOUG GREEN               47  UNAT 33        1:04.69        5  

  5     1067     DWAIN SWANSON            49  SDSM 44        1:06.33        4  

  6     1190     BROOK CROSS              49  NOVA 33        1:07.68        3  

  7     1179     REED HARDING             47  OSB  33        1:17.94        2  

 

Men 200  Free 

  1     1127     LEE MENCH                47  SDSM 44        2:13.73        9  

             1:06.43     2:13.73                                               

  2     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38        2:13.96        7  

             1:07.29     2:13.96                                               

  3     1155     STEVE CLARK              47  IMS  33        2:22.64        6  

  4     1040     DOUG GREEN               47  UNAT 33        2:23.33        5  

             1:08.09     2:23.33                                               

  5     1028     MICHAEL HEATHER          45  SLUG 33        2:27.17        4  

  6     1132     FRANK WESSEL             47  UCI  33        2:59.67        3  

             1:22.73     2:59.67                                               

  7     1015     JOHN KOCKER              45  VBCM 33        3:00.45        2  

             1:22.78     3:00.45                                               

  8     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        3:33.89        1  

 

Men 400  Free 

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38        4:43.03        9  

  2     1127     LEE MENCH                47  SDSM 44        4:50.64        7  

  3     1155     STEVE CLARK              47  IMS  33        5:07.83        6  

  4     1174     PHIL BIAS                45  NOVA 33        5:16.03        5  

  5     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        7:28.06        4  

 

Men 800  Free 

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38        9:59.68        9  

  2     1015     JOHN KOCKER              45  VBCM 33       13:56.09        7  

  3     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33       15:45.59        6  

             1:52.83     3:54.10     5:53.69     7:55.32                       

             9:55.21    11:54.64    13:53.77    15:45.59                       

 

Mixed 1500  Free 

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38       18:39.17        9  

  2     1127     LEE MENCH                47  SDSM 44       20:56.25        7  

  3     1060     LEIF HIDLE               49  TTSC 33       21:04.14        6  

  4     1015     JOHN KOCKER              45  VBCM 33       25:50.33        5  

 

Men 50  Back 

  1     1155     STEVE CLARK              47  IMS  33          34.87        9  

  2     1028     MICHAEL HEATHER          45  SLUG 33          37.87        7  

  3     1015     JOHN KOCKER              45  VBCM 33          50.23        6  

 

Men 100  Back 

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38        1:15.00        9  

  2     1155     STEVE CLARK              47  IMS  33        1:19.41        7  

  3     1067     DWAIN SWANSON            49  SDSM 44        1:25.76        6  

  4     1015     JOHN KOCKER              45  VBCM 33        1:51.76        5  

  5     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        2:02.86        4  

 

Men 200  Back 

  1     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        4:29.39        9  

 

Men 50  Breast 

  1     1134     JOHN TEMPLIN             45  UCI  33          34.36        9  

  2     1127     LEE MENCH                47  SDSM 44          38.29        7  

  3     1116     DONALD GRAHAM            45  UNAT 33          39.16        6  

  4     1179     REED HARDING             47  OSB  33          39.59        5  

 

Men 100  Breast 

  1     1134     JOHN TEMPLIN             45  UCI  33        1:15.90        9  

  2     1190     BROOK CROSS              49  NOVA 33        1:29.12        7  

  3     1067     DWAIN SWANSON            49  SDSM 44        1:29.38        6  

 

Men 200  Breast 

  1     1134     JOHN TEMPLIN             45  UCI  33        2:50.19        9  

  2     1190     BROOK CROSS              49  NOVA 33        3:10.71        7  

  3     1179     REED HARDING             47  OSB  33        3:22.80        6  

  4     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        4:37.25        5  

 

Men 50  Fly 

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38          29.44        9  

  2     1116     DONALD GRAHAM            45  UNAT 33          29.61        7  

  3     1028     MICHAEL HEATHER          45  SLUG 33          31.00        6  

  4     1040     DOUG GREEN               47  UNAT 33          31.52        5  

  5     1110     FABIO ASTUDILLO          47  CAMC 33          31.94        4  

  6     1190     BROOK CROSS              49  NOVA 33          34.66        3  

  7     1132     FRANK WESSEL             47  UCI  33          37.90        2  

 

Men 100  Fly 

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38        1:07.04        9  

  2     1110     FABIO ASTUDILLO          47  CAMC 33        1:15.53        7  

  3     1067     DWAIN SWANSON            49  SDSM 44        1:19.19        6  

  4     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        2:06.01        5  

 

Men 200  Fly 

  1     1110     FABIO ASTUDILLO          47  CAMC 33        3:18.61        9  

             1:28.40     3:18.61                                               

  2     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        4:37.98        7  

             2:12.81     4:37.98                                               

  -     1028     MICHAEL HEATHER          45  SLUG 33            DQ         -  

             1:15.66     2:45.81                                               

 

Men 200  IM

  1     1134     JOHN TEMPLIN             45  UCI  33        2:38.76        9  

             1:17.08     2:38.76                                               

  2     1116     DONALD GRAHAM            45  UNAT 33        2:39.19        7  

             1:17.76     2:39.19                                               

  3     1190     BROOK CROSS              49  NOVA 33        2:47.82        6  

             1:21.10     2:47.82                                               

  4     1028     MICHAEL HEATHER          45  SLUG 33        2:51.65        5  

             1:21.18     2:51.65                                               

  5     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        4:12.51        4  

             2:05.11     4:12.51                                               

  -     1132     FRANK WESSEL             47  UCI  33            DQ         -  

             1:36.31     3:16.75                                               

 

Men 400  IM

  1     1043     JEFF STRNAD              47  MPM  38        5:36.16        9  

  2     1053     WILLIAM HARVIE           45  UNAT 33        8:57.32        7  

 
Top of Page
                   * Men 50-54 *
---  Ages 50 Through 54 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1090     MICHAEL AHERN            54  SDSM 44          27.26        9  

  2     1066     RICK GOEDEN              52  OSB  33          29.01        7  

  3     1044     GLENN GRUBER             50  CPM  33          29.32        6  

  4     1216     BILL DARBY               52  CAMC 33          29.65        5  

  5     1230     CHARLIE SCHOBER          53  UCI  33          30.59        4  

  6     1150     JOE ZIOMEK               53  SWIM 14          32.05        3  

  7     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33          32.21        2  

  8     1186     TOM PATTERSON            52  LAAQ 33          32.48        1  

  9     1199     RAYMOND KILZ             52  UNAT 33          37.36        -  

 

Men 100  Free 

  1     1090     MICHAEL AHERN            54  SDSM 44        1:00.86        9  

  2     1216     BILL DARBY               52  CAMC 33        1:03.41        7  

  3     1044     GLENN GRUBER             50  CPM  33        1:05.93        6  

  4     1150     JOE ZIOMEK               53  SWIM 14        1:11.38        5  

  5     1186     TOM PATTERSON            52  LAAQ 33        1:14.53        4  

  6     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33        1:16.08        3  

  7     1199     RAYMOND KILZ             52  UNAT 33        1:29.29        2  

 

Men 200  Free 

  1     1006     MICHAEL SHERRILL         50  TOC  38        2:09.03        9  

             1:03.02     2:09.03                                               

  2     1216     BILL DARBY               52  CAMC 33        2:18.48        7  

  3     1044     GLENN GRUBER             50  CPM  33        2:30.03        6  

  4     1150     JOE ZIOMEK               53  SWIM 14        2:44.50        5  

  5     1081     FRANCIS DANN             53  UCLA 33        2:45.66        4  

  6     1170     DENNY MC NULTY           53  SWM  33        2:49.93        3  

             1:21.31     2:49.93                                               

  7     1087     ROB HITCHCOCK            51  SVMS 33        2:58.93        2  

  8     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33        3:01.54        1  

             1:30.62     3:01.54                                               

  9     1199     RAYMOND KILZ             52  UNAT 33        3:19.77        -  

             1:37.73     3:19.77                                               

 10     1112     ORLAY PLUMMER            53  IMS  33        3:30.46        -  

             1:38.53     3:30.46                                               

 

Men 400  Free 

  1     1006     MICHAEL SHERRILL         50  TOC  38        4:33.86        9  

  2     1216     BILL DARBY               52  CAMC 33        4:55.53        7  

  3     1044     GLENN GRUBER             50  CPM  33        5:31.60        6  

  4     1066     RICK GOEDEN              52  OSB  33        5:43.88        5  

  5     1150     JOE ZIOMEK               53  SWIM 14        5:59.55        4  

  6     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33        6:31.74        3  

  7     1084     HARRY DELATRE            53  OSB  33        7:30.41        2  

  8     1112     ORLAY PLUMMER            53  IMS  33        7:35.74        1  

 

Men 800  Free 

  1     1216     BILL DARBY               52  CAMC 33       10:19.90        9  

  2     1170     DENNY MC NULTY           53  SWM  33       12:18.63        7  

  3     1150     JOE ZIOMEK               53  SWIM 14       12:54.03        6  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1006     MICHAEL SHERRILL         50  TOC  38       19:58.10        9  

  2     1150     JOE ZIOMEK               53  SWIM 14       24:37.49        7  

 

Men 50  Back 

  1     1170     DENNY MC NULTY           53  SWM  33          44.25        9  

  2     1084     HARRY DELATRE            53  OSB  33          58.99        7  

  3     1112     ORLAY PLUMMER            53  IMS  33        1:11.10        6  

 

Men 100  Back 

  1     1066     RICK GOEDEN              52  OSB  33        1:29.29        9  

  2     1087     ROB HITCHCOCK            51  SVMS 33        1:30.57        7  

  -     1112     ORLAY PLUMMER            53  IMS  33            DQ         -  

 

Men 200  Back 

  1     1084     HARRY DELATRE            53  OSB  33        4:48.96        9  

 

Men 50  Breast 

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33          36.89        9  

  2     1066     RICK GOEDEN              52  OSB  33          38.34        7  

  3     1084     HARRY DELATRE            53  OSB  33          45.97        6  

  4     1112     ORLAY PLUMMER            53  IMS  33          54.89        5  

 

Men 100  Breast 

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33        1:21.44        9  

  2     1066     RICK GOEDEN              52  OSB  33        1:29.28        7  

  3     1087     ROB HITCHCOCK            51  SVMS 33        1:42.88        6  

  4     1084     HARRY DELATRE            53  OSB  33        1:43.56        5  

 

Men 200  Breast 

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33        2:58.78        9  

  2     1084     HARRY DELATRE            53  OSB  33        3:53.87        7  

  3     1112     ORLAY PLUMMER            53  IMS  33        4:22.76        6  

 

Men 50  Fly 

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33          29.47        9  

  2     1090     MICHAEL AHERN            54  SDSM 44          29.94        7  

  3     1066     RICK GOEDEN              52  OSB  33          31.67        6  

  4     1081     FRANCIS DANN             53  UCLA 33          32.73        5  

  5     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33          35.08        4  

  6     1170     DENNY MC NULTY           53  SWM  33          37.28        3  

  7     1087     ROB HITCHCOCK            51  SVMS 33          37.91        2  

 

Men 100  Fly 

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33        1:12.10        9  

  2     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33        1:34.26        7  

 

Men 200  Fly 

  1     1081     FRANCIS DANN             53  UCLA 33        3:00.40        9  

             1:27.90     3:00.40                                               

  2     1103     TOM ELDER                52  CAMC 33        3:55.60        7  

             1:50.27     3:55.60                                               

 

Men 200  IM

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33        2:42.12        9  

             1:20.41     2:42.12                                               

  2     1090     MICHAEL AHERN            54  SDSM 44        2:46.32        7  

             1:17.64     2:46.32                                               

 

Men 400  IM

  1     1035     JOHN DERR                50  OSB  33        5:56.39        9  

 
Top of Page
                   * Men 55-59 *
---  Ages 55 Through 59 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1005     MIKE FRESHLEY            58  SDSM 44          30.03        9  

  2     1010     C. WILLIAM MUTER         57  SDSM 44          30.06        7  

  3     1148     JOHN JOHNSTON            57  OSB  33          41.99        6  

  4     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33          42.14        5  

 

Men 100  Free 

  1     1005     MIKE FRESHLEY            58  SDSM 44        1:08.06        9  

  2     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33        1:34.40        7  

  3     1148     JOHN JOHNSTON            57  OSB  33        1:51.76        6  

 

Men 200  Free 

  1     1032     PATRICK SCHLUP           59  UCI  33        2:43.37        9  

             1:18.16     2:43.37                                               

  2     1089     ALLEN MURRAY             55  UCI  33        2:47.73        7  

             1:22.77     2:47.73                                               

  3     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33        3:40.99        6  

             1:41.91     3:40.99                                               

  4     1148     JOHN JOHNSTON            57  OSB  33        4:09.09        5  

 

Men 400  Free 

  1     1032     PATRICK SCHLUP           59  UCI  33        5:43.27        9  

  2     1231     TOM TRAPP                55  BEACH33        6:53.00        7  

  3     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33        7:41.33        6  

  4     1148     JOHN JOHNSTON            57  OSB  33        9:24.36        5  

 

Men 800  Free 

  1     1098     TEGZE(TEX) HARASZTI      58  HBSC 33       10:42.05        9  

  2     1007     BOB COALE                59  DSSM 33       10:57.30        7  

  3     1010     C. WILLIAM MUTER         57  SDSM 44       11:30.34        6  

  4     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33       15:58.96        5  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1098     TEGZE(TEX) HARASZTI      58  HBSC 33       20:16.65        9  

  2     1007     BOB COALE                59  DSSM 33       20:56.11        7  

  3     1096     STEVEN KOVARY            58  SCAQ 33       22:24.01        6  

  4     1032     PATRICK SCHLUP           59  UCI  33       22:37.07        5  

  5     1005     MIKE FRESHLEY            58  SDSM 44       23:20.51        4  

 

Men 50  Back 

  1     1010     C. WILLIAM MUTER         57  SDSM 44          35.97        9  

  2     1148     JOHN JOHNSTON            57  OSB  33        1:06.74        7  

 

Men 100  Back 

  1     1098     TEGZE(TEX) HARASZTI      58  HBSC 33        1:18.26        9  

  2     1032     PATRICK SCHLUP           59  UCI  33        1:31.06        7  

 

Men 200  Back 

  1     1098     TEGZE(TEX) HARASZTI      58  HBSC 33        2:52.54        9  

  2     1032     PATRICK SCHLUP           59  UCI  33        3:10.17        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1089     ALLEN MURRAY             55  UCI  33          40.40        9  

  2     1005     MIKE FRESHLEY            58  SDSM 44          40.48        7  

  3     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33          53.44        6  

  4     1148     JOHN JOHNSTON            57  OSB  33        1:22.22        5  

 

Men 100  Breast 

  1     1098     TEGZE(TEX) HARASZTI      58  HBSC 33        1:22.26        9  

  2     1089     ALLEN MURRAY             55  UCI  33        1:24.85        7  

  3     1236     MARK KRAKOWER            56  IMS  33        2:08.60        6  

 

Men 200  Breast 

  1     1098     TEGZE(TEX) HARASZTI      58  HBSC 33        2:57.91        9  

  2     1089     ALLEN MURRAY             55  UCI  33        3:10.64        7  

  3     1005     MIKE FRESHLEY            58  SDSM 44        3:11.42        6  

 

Men 50  Fly 

  2     1005     MIKE FRESHLEY            58  SDSM 44          33.10        7  

 

Men 200  IM

  1     1010     C. WILLIAM MUTER         57  SDSM 44        2:49.82        9  

             1:17.94     2:49.82                                               

 

Men 400  IM

  1     1010     C. WILLIAM MUTER         57  SDSM 44        6:18.14        9  

 
Top of Page
                   * Men 60-64 *
---  Ages 60 Through 64 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44          31.85        9  

 

Men 100  Free 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44        1:13.34        9  

 

Men 200  Free 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44        2:50.90        9  

             1:23.90     2:50.90                                               

 

Men 400  Free 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44        6:12.66        9  

  2     1033     EVERETT SMETHURST        64  NOVA 33        6:30.56        7  

 

Men 50  Back 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44          37.12        9  

 

Men 100  Back 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44        1:30.77        9  

  2     1033     EVERETT SMETHURST        64  NOVA 33        1:40.90        7  

 

Men 200  Back 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44        3:31.47        9  

 

Men 50  Breast 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44          45.13        9  

  2     1157     GEORGE BRUGGEMAN         64  IMS  33          48.91        7  

 

Men 100  Breast 

  1     1157     GEORGE BRUGGEMAN         64  IMS  33        1:46.55        9  

 

Men 200  Breast 

  1     1157     GEORGE BRUGGEMAN         64  IMS  33        3:56.99        9  

 

Men 50  Fly 

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44          35.84        9  

  2     1033     EVERETT SMETHURST        64  NOVA 33          39.46        7  

 

Men 200  IM

  1     1026     BILL EARLEY              63  SDSM 44        3:23.35        9  

             1:35.66     3:23.35                                               

 
Top of Page
                   * Men 65-69 *
---  Ages 65 Through 69 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1057     BOB BEST                 67  IMS  33          32.28        9  

  2     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44          33.09        7  

  3     1115     DOUGLAS FLETCHER         67  UCI  33          33.81        6  

  4     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33          35.35        5  

  5     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33          35.52        4  

  6     1037     STEVEN SCHOFIELD         67  SWM  33          39.81        3  

 

Men 100  Free 

  1     1115     DOUGLAS FLETCHER         67  UCI  33        1:20.55        9  

  2     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        1:25.81        7  

  3     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33        1:28.06        6  

  4     1037     STEVEN SCHOFIELD         67  SWM  33        1:32.73        5  

 

Men 200  Free 

  1     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44        2:57.86        9  

             1:24.98     2:57.86                                               

  2     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33        3:11.47        7  

             1:27.81     3:11.47                                               

  3     1017     PARRY O'BRIEN            67  SDSM 44        3:13.10        6  

             1:33.21     3:13.10                                               

  4     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        3:14.42        5  

                         3:14.42                                               

  5     1037     STEVEN SCHOFIELD         67  SWM  33        3:53.16        4  

             1:53.94     3:53.16                                               

 

Men 400  Free 

  1     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44        6:34.85        9  

  2     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33        6:46.59        7  

  3     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33        6:51.27        6  

  4     1017     PARRY O'BRIEN            67  SDSM 44        6:51.83        5  

  5     1037     STEVEN SCHOFIELD         67  SWM  33        8:05.95        4  

 

Men 800  Free 

  1     1213     BUDDY BELSHE             65  HBSC 33       13:04.91        9  

  2     1017     PARRY O'BRIEN            67  SDSM 44       13:25.32        7  

  3     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44       13:30.50        6  

             1:32.20     3:15.43     5:00.09     6:44.21                       

             8:28.78    10:10.84    11:52.42    13:30.50                       

  4     1037     STEVEN SCHOFIELD         67  SWM  33       17:05.17        5  

             2:03.73     4:13.68     6:23.43     8:31.97                       

            10:41.21    12:50.51    14:58.81    17:05.17                       

 

Mixed 1500  Free 

  1     1213     BUDDY BELSHE             65  HBSC 33       24:16.04        9  

  2     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44       25:56.03        7  

  3     1041     FRANK REYNOLDS           67  HBSC 33       26:25.14        6  

  4     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33       26:43.86        5  

  5     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33       27:57.57        4  

  -     1037     STEVEN SCHOFIELD         67  SWM  33           DNF         -  

 

Men 50  Back 

  1     1068     JAMES STEWART            69  TCCM 33          52.17        9  

 

Men 100  Back 

  1     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44        1:37.64        9  

  2     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        1:39.51        7  

  3     1068     JAMES STEWART            69  TCCM 33        2:00.01        6  

 

Men 200  Back 

  1     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        3:34.43        9  

  2     1022     KEN KIMBALL              69  SDSM 44        3:37.28        7  

  3     1008     RAY GARRA                65  COAST33        4:45.90        6  

 

Men 50  Breast 

  1     1057     BOB BEST                 67  IMS  33          40.18        9  

  2     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33          46.16        7  

  3     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33          47.44        6  

  4     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33          52.32        5  

 

Men 100  Breast 

  1     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        1:41.01        9  

  2     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33        1:50.18        7  

  3     1008     RAY GARRA                65  COAST33        2:07.76        6  

 

Men 200  Breast 

  1     1057     BOB BEST                 67  IMS  33        3:31.01        9  

  2     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        3:41.50        7  

  3     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33        4:08.24        6  

 

Men 50  Fly 

  1     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33          40.20        9  

  2     1017     PARRY O'BRIEN            67  SDSM 44          41.31        7  

  3     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33          44.03        6  

  4     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33          45.78        5  

 

Men 100  Fly 

  1     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33        1:47.86        9  

  2     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33        1:49.48        7  

 

Men 200  IM

  1     1106     JOHN BLECK               66  OSB  33        3:27.37        9  

             1:40.64     3:27.37                                               

  2     1054     TOM MITCHELL             66  OSB  33        3:40.29        7  

             1:49.33     3:40.29                                               

  3     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33        3:56.01        6  

             2:03.00     3:56.01                                               

 

Men 400  IM

  1     1030     HERBERT NAKAMA           69  IMS  33        8:12.92        9  

 
Top of Page
                   * Men 70-74 *
---  Ages 70 Through 74 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1018     BOB CONGELLIERE          70  SCAQ 33          31.79        9  

  2     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33          32.48        7  

  3     1154     EMILE ACHEE              72  COAST33          39.81        6  

 

Men 100  Free 

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33        1:15.75        9  

  2     1154     EMILE ACHEE              72  COAST33        1:34.37        7  

 

Men 200  Free 

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33        2:52.40        9  

             1:24.81     2:52.40                                               

 

Men 400  Free 

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33        6:14.17        9  

  2     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        6:48.46        7  

  3     1154     EMILE ACHEE              72  COAST33        7:56.21        6  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33       26:24.96        9  

  2     1024     LOU SILVERSTEIN          73  ARIZ 48       32:28.16        7  

 

Men 50  Back 

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33          44.81        9  

  2     1021     BIFF LOWRY               72  UNAT 33          48.67        7  

 

Men 100  Back 

  1     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        1:48.09        9  

  2     1021     BIFF LOWRY               72  UNAT 33        1:48.90        7  

 

Men 200  Back 

  1     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        3:53.91        9  

  2     1021     BIFF LOWRY               72  UNAT 33        3:58.81        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44          46.11        9  

  2     1021     BIFF LOWRY               72  UNAT 33          49.24        7  

 

Men 100  Breast 

  1     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44        1:48.97        9  

  2     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        1:56.06        7  

  3     1021     BIFF LOWRY               72  UNAT 33        2:00.45        6  

 

Men 200  Breast 

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33        3:52.52        9  

  2     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        4:02.42        7  

  3     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44        4:06.49        6  

  4     1021     BIFF LOWRY               72  UNAT 33        4:14.83        5  

 

Men 50  Fly 

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33          38.67        9  

  2     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44          46.17        7  

 

Men 100  Fly 

  1     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        1:48.90        9  

  2     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44        1:55.19        7  

 

Men 200  Fly 

  1     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        4:03.74        9  

             1:55.03     4:03.74                                               

  2     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44        4:24.07        7  

             2:05.45     4:24.07                                               

 

Men 200  IM

  1     1029     FRANK PIEMME             74  OSB  33        3:25.21        9  

             1:41.67     3:25.21                                               

  2     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        3:41.20        7  

             1:49.54     3:41.20                                               

 

Men 400  IM

  1     1039     LEE ARTH                 74  UNAT 33        7:44.97        9  

  2     1080     GENE SAPPER              70  HSAM 44        9:31.89        7  

 
Top of Page
                   * Men 7579 *
---  Ages 75 Through 79 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1073     LOUIS GIBERSON           79  COAST33          39.32        9  

  2     1162     GEORGE BRINTON           75  SCAQ 33          40.29        7  

  3     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33          43.73        6  

  4     1143     VITO PORTANOVA           79  OSB  33          52.98        5  

 

Men 100  Free 

  1     1073     LOUIS GIBERSON           79  COAST33        1:32.88        9  

  2     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33        1:35.11        7  

  3     1162     GEORGE BRINTON           75  SCAQ 33        1:45.51        6  

  4     1143     VITO PORTANOVA           79  OSB  33        2:13.68        5  

 

Men 200  Free 

  1     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33        3:11.70        9  

             1:32.86     3:11.70                                               

  2     1073     LOUIS GIBERSON           79  COAST33        3:42.54        7  

             1:44.00     3:42.54                                               

 

Men 400  Free 

  1     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33        7:20.32        9  

 

Mixed 1500  Free 

  1     1065     PETER LEE, SR.           76  CPM  33       33:40.82        9  

 

Men 50  Back 

  1     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33          46.92        9  

  2     1166     BOB MERRICK              79  COAST33          49.15        7  

 

Men 100  Back 

  1     1162     GEORGE BRINTON           75  SCAQ 33        1:51.34        9  

  2     1166     BOB MERRICK              79  COAST33        1:57.44        7  

  3     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33        6:37.50        6  

 

Men 200  Back 

  1     1162     GEORGE BRINTON           75  SCAQ 33        4:27.08        9  

  2     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33       10:48.15        7  

 

Men 50  Breast 

  1     1009     JOHN STERN               75  OSB  33          55.75        9  

  2     1143     VITO PORTANOVA           79  OSB  33        1:06.88        7  

 

Men 100  Breast 

  1     1166     BOB MERRICK              79  COAST33        1:57.08        9  

  2     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33        4:28.73        7  

 

Men 200  Breast 

  1     1009     JOHN STERN               75  OSB  33        5:01.31        9  

  2     1143     VITO PORTANOVA           79  OSB  33        5:40.82        7  

  3     1065     PETER LEE, SR.           76  CPM  33        5:50.68        6  

  4     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33        9:48.93        5  

 

Men 50  Fly 

  1     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33          43.87        9  

  2     1073     LOUIS GIBERSON           79  COAST33          51.69        7  

  3     1009     JOHN STERN               75  OSB  33        1:03.14        6  

 

Men 100  Fly 

  1     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33        3:50.70        9  

 

Men 200  Fly 

  1     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33        7:50.28        9  

             3:49.52     7:50.28                                               

 

Men 200  IM

  1     1038     JURGEN SCHMIDT           76  OSB  33        4:02.55        9  

             2:03.44     4:02.55                                               

  2     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33        9:15.27        7  

             4:53.73     9:15.27                                               

 

Men 400  IM

  1     1178     T.R. JOHNSON             77  TTSC 33       17:57.64        9  

 
Top of Page
                   * Men 80-84 *
---  Ages 80 Through 84 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1050     JIM EUBANK               84  SDSM 44          36.88        9  

  2     1125     R. CLARK WEBSTER         84  OSB  33        1:05.02        7  

 

Men 100  Free 

  1     1050     JIM EUBANK               84  SDSM 44        1:29.05        9  

 

Men 200  Free 

  1     1050     JIM EUBANK               84  SDSM 44        3:24.33        9  

             1:39.20     3:24.33                                               

 

Men 400  Free 

  1     1050     JIM EUBANK               84  SDSM 44        7:32.42        9  

 

Men 800  Free 

  1     1050     JIM EUBANK               84  SDSM 44       16:00.19        9  

             1:53.74     3:55.92     5:56.97     7:58.11                       

             9:58.77    11:58.96    14:00.37    16:00.19                       

 
Top of Page
                   * Men 8589 *
---  Ages 85 Through 89 --- 

 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 50  Free 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33          37.37        9  

 

Men 100  Free 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33        1:32.81        9  

 

Men 200  Free 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33        3:55.89        9  

 

Men 400  Free 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33        9:34.74        9  

 

Men 800  Free 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33       20:54.72        9  

             2:25.25     5:07.43     7:48.50    10:28.68                       

            13:08.05    15:48.26    18:24.28    20:54.72                       

 

Mixed 1500  Free 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33       38:13.08        9  

 

Men 50  Back 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33          57.68        9  

 

Men 100  Back 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33        2:16.41        9  

 

Men 200  Back 

  1     1019     WOODY BOWERSOCK          86  COAST33        4:57.58        9  

 

Men 50  Fly 

  1     1001     WALTER PFEIFFER          86  COAST33          58.39        9  

 

Men 100  Fly 

  1     1001     WALTER PFEIFFER          86  COAST33        2:10.28        9  

 

Men 200  Fly 

  1     1001     WALTER PFEIFFER          86  COAST33        5:06.00        9  

             2:22.15     5:06.00                                               

 

Men 200  IM

  1     1001     WALTER PFEIFFER          86  COAST33        4:40.40        9  

             2:18.28     4:40.40                                               

 

Men 400  IM

  1     1001     WALTER PFEIFFER          86  COAST33        9:42.77        9  

 
                     * Relays *
Top of Page
                 * Women 100-119 *
200 METER FREESTYLE RELAY

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 200  R-Free 

  1     3070     INLAND MASTERS A W-100       IMS  33        2:04.73       18  

 C. DEETER-25       KAREN FELD-32      M. DANAPILIS-27    JAMIE RAAB-29        

  2     3015     UCI AQUAZOTS A W-100         UCI  33        2:10.49       14  

 D. FINEBERG-33     NATALIE FERRELL-27 HEATHER KINNEY-26  KRYSTAL DURFEY-23    

 

Women 200  R-Medley 

  1     3011     UCI AQUAZOTS A W-100         UCI  33        2:32.68       18  

 NATALIE FERRELL-27 DAWN LOEWY-26      KRYSTAL DURFEY-23  CONNIE TONG-28       

    1:20.04            2:32.68                               2:32.68           

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3099     INLAND MASTERS A W-100       IMS  33        5:23.54       18  

 KAREN FELD-32      M. DANAPILIS-27    JAMIE RAAB-29      C. DEETER-25         

 
Top of Page
                 * Women 120-159 *
200 METER FREESTYLE RELAY
---  Ages 120 Through 159 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 200  R-Free 

  1     3069     LA MESA MASTERS A W-120      LMM  44        2:17.52       18  

 PAMELA RABIN-29    R. HUTZLEY-45      WENDY ALCOCK-29    KELLY SHIPLEY-32     

 

Women 200  R-Medley 

  1     3034     INLAND MASTERS A W-120       IMS  33        2:23.68       18  

 SARAH OSBORNE-37   M. DANAPILIS-27    JAMIE RAAB-29      KAREN FELD-32        

    1:19.88            2:23.68                               2:23.68           

  2     3035     LA MESA MASTERS A W-120      LMM  44        2:38.14       14  

 PAMELA RABIN-29    KATHRYN LONG-28    J. STEINAUER-36    WENDY ALCOCK-29      

    1:28.67            2:38.14                               2:38.14           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3078     LA MESA MASTERS A W-120      LMM  44        5:15.45       18  

 PAMELA RABIN-29    R. HUTZLEY-45      WENDY ALCOCK-29    KELLY SHIPLEY-32     

 

Mixed 800  R-Free 

  1     3059     INLAND MASTERS C W-120       IMS  33       11:06.05       18  

 M. DANAPILIS-27    C. DEETER-25       SARAH OSBORNE-37   KAREN FELD-32        

 
Top of Page
                 * Women 160-199 *
200 METER FREESTYLE RELAY
---  Ages 160 Through 199 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 200  R-Medley 

  1     3033     INLAND MASTERS B W-160       IMS  33        3:25.48       18  

 STEPHANIE AVANT-50 PAT MAGLASANG-48   C. DEETER-25       P. BRUGGEMAN-63      

    1:53.47            3:25.48                               3:25.48           

 
Top of Page
                 * Women 200-239 *
200 METER FREESTYLE RELAY
---  Ages 200 Through 239 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 200  R-Free 

  1     3068     OSB B W-200                  OSB  33        2:52.60       18  

 K. WATSON-52       KITTY JOHNSTON-57  S. SULLIVAN-45     LOIS GOODMAN-52      

 

Women 200  R-Medley 

  1     3032     OSB B W-200                  OSB  33        3:25.85       18  

 S. SULLIVAN-45     KITTY JOHNSTON-57  K. WATSON-52       LOIS GOODMAN-52      

    1:53.98            3:25.85                               3:25.85           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3082     OSB C W-200                  OSB  33        6:36.64       18  

 K. WATSON-52       KITTY JOHNSTON-57  S. SULLIVAN-45     LOIS GOODMAN-52      

 
Top of Page
                 * Women 240-279 *
200 METER FREESTYLE RELAY
---  Ages 240 Through 279 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 800  R-Free 

  1     3102     OSB A W-240                  OSB  33       16:02.58       18  

 RUTH FARNHAM-69    KITTY JOHNSTON-57  GRACE ALTUS-75     LOIS GOODMAN-52      

 
Top of Page
                 * Women 280-319 *
200 METER FREESTYLE RELAY
---  Ages 280 Through 319 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Women 200  R-Free 

  1     3067     OSB A W-280                  OSB  33        3:49.56       18  

 JENNIE TAYLOR-82   RUTH FARNHAM-69    GRACE ALTUS-75     RUTH BAAR-77         

 

Women 200  R-Medley 

  1     3024     OSB A W-280                  OSB  33        3:59.31       18  

 RUTH FARNHAM-69    MALCHIA OLSHAN-68  GRACE ALTUS-75     RUTH BAAR-77         

    2:07.88            3:59.31                               3:59.31           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3084     OSB E W-280                  OSB  33        9:13.27       18  

 JENNIE TAYLOR-82   GRACE ALTUS-75     RUTH FARNHAM-69    RUTH BAAR-77         

 
Top of Page
                  * Men 100-119 *
---  Ages 100 Through 119 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3002     UCI AQUAZOTS B M-100         UCI  33        1:48.81       18  

 PATRICK KEENAN-27  J.P. KEHOE-24      ALVARO-MERCADAL-30 AHMADI-KASHANI -27   

 

Men 200  R-Medley 

  1     3004     UCI AQUAZOTS B M-100         UCI  33        2:07.30       18  

 J.P. KEHOE-24      AHMADI-KASHANI -27 PATRICK KEENAN-27  ALVARO-MERCADAL-30   

    1:11.44            2:07.30                               2:07.30           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3085     LVM A M-100                  LVM  33        4:06.31       18  

 COLIN SULLY-21     ADAM BERGER-21     KENNETH FUST-29    TODD DREITZLER-29    

 
Top of Page
                  * Men 120-159 *
---  Ages 120 Through 159 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3071     LVM A M-120                  LVM  33        1:48.04       18  

 KENNETH FUST-29    ROLAND SPARLING-35 GARY THOMPSON-34   TODD DREITZLER-29    

  2     3072     INLAND MASTERS A M-120       IMS  33        1:54.46       14  

 ALVARO FARNOS-25   MIKE MURPHY-39     KINNEY HARDIN-37   E. EVANSKY **-30     

  3     3080     WH2O A M-120                 WH2O 33        2:02.80       12  

 SEAN R/O-EARLY-33  VINCENT LOWELL-38  JEFFREY RYKHUS-36  T. DI LIBERTI-33     

 

Men 200  R-Medley 

  1     3027     LVM A M-120                  LVM  33        2:01.70       18  

 KENNETH FUST-29    ROLAND SPARLING-35 GARY THOMPSON-34   TODD DREITZLER-29    

    1:07.36            2:01.70                               2:01.70           

  2     3029     INLAND MASTERS A M-120       IMS  33        2:10.08       14  

 DANIEL FELD-30     ALVARO FARNOS-25   MIKE MURPHY-39     STEVE CLARK-47       

    1:10.58            2:10.08                               2:10.08           

  -     3026     MVN A M-120                  MVN  33            DQ         -  

 RYAN MOORE-30      C. R/O PENROSE-60  DIETER R/O RAPP-46 RYAN MOORE-30        

    1:12.22            2:22.09                                                 

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3018     UCI AQUAZOTS C M-120         UCI  33        4:25.89       18  

 ALVARO-MERCADAL-30 SCOTT BROOKS-28    D. HENNINGER-40    PAUL CLEARY-36       

  2     3091     WH2O A M-120                 WH2O 33        4:43.64       14  

 DAN EVANS-43       VINCENT LOWELL-38  SEAN R/O-EARLY-33  JEFFREY RYKHUS-36    

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3097     NOVA A M-120                 NOVA 33        4:54.35       18  

 ERIC GRAMLOW-29    BROOK CROSS-49     KEN DORY-34        DON REYBURN-37       

  2     3100     INLAND MASTERS B M-120       IMS  33        5:14.59       14  

 MIKE MURPHY-39     ALVARO FARNOS-25   JOSEPH R/O-DEEM-46 E. EVANSKY **-30     

 

Mixed 800  R-Free 

  1     3008     UCI AQUAZOTS B M-120         UCI  33        9:24.78       18  

 AHMADI-KASHANI -27 DAVID TURBOW-30    JOHN TEMPLIN-45    PATRICK KEENAN-27    

  2     3058     INLAND MASTERS B M-120       IMS  33       10:46.82       14  

 E. EVANSKY **-30   MIKE MURPHY-39     STEVE CLARK-47     KINNEY HARDIN-37     

 
Top of Page
                  * Men 160-199 *
---  Ages 160 Through 199 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3014     UCI AQUAZOTS C M-160         UCI  33        1:55.18       18  

 PAUL CLEARY-36     D. HENNINGER-40    CHARLIE SCHOBER-53 JOHN TEMPLIN-45      

  2     3075     OSB B M-160                  OSB  33        2:01.81       14  

 COREY WELLES-36    REED HARDING-47    ROBERT MITCHELL-41 DAVID SCHRADER-43    

 

Men 200  R-Medley 

  1     3003     UCI AQUAZOTS A M-160         UCI  33        2:16.98       18  

 PATRICK SCHLUP-59  JOHN TEMPLIN-45    MICHAEL STIGSON-38 CHARLES HURST-42     

    1:17.18            2:16.98                               2:16.98           

  2     3031     OSB B M-160                  OSB  33        2:21.03       14  

 COREY WELLES-36    ROBERT MITCHELL-41 DAVID SCHRADER-43  RICK GOEDEN-52       

    1:20.33            2:21.03                               2:21.03           

  3     3005     UCI AQUAZOTS C M-160         UCI  33        2:29.80       12  

 FRANK WESSEL-47    ALLEN MURRAY-55    DAVID TURBOW-30    SCOTT BROOKS-28      

    1:23.57            2:29.80                               2:29.80           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3096     OSB A M-160                  OSB  33        4:46.15       18  

 RICK GOEDEN-52     COREY WELLES-36    REED HARDING-47    DAVID SCHRADER-43    

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3021     UCI AQUAZOTS B M-160         UCI  33        5:12.52       18  

 D. HENNINGER-40    JOHN TEMPLIN-45    MICHAEL STIGSON-38 CHARLES HURST-42     

  1     3093     OSB A M-160                  OSB  33        5:07.50       18  

 COREY WELLES-36    REED HARDING-47    ROBERT MITCHELL-41 DAVID SCHRADER-43    

  2     3022     UCI AQUAZOTS C M-160         UCI  33        5:30.64       14  

 PATRICK SCHLUP-59  ALLEN MURRAY-55    J.P. KEHOE-24      SCOTT BROOKS-28      

 
Top of Page
                  * Men 200-239 *
---  Ages 200 Through 239 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3074     OSB A M-200                  OSB  33        2:24.48       18  

 TOM MITCHELL-66    DAVID WILLIAMS-42  HARRY DELATRE-53   RICK GOEDEN-52       

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3089     INLAND MASTERS D M-200       IMS  33        5:27.13       18  

 STEVE CLARK-47     ORLAY PLUMMER-53   MARK KRAKOWER-56   JOSEPH R/O-DEEM-46   

  1     3019     UCI AQUAZOTS D M-200         UCI  33        5:05.63       18  

 CHARLES HURST-42   D. FLETCHER-67     ALLEN MURRAY-55    PATRICK SCHLUP-59    

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3094     OSB B M-200                  OSB  33        6:24.69       18  

 DAVID WILLIAMS-42  JOHN BLECK-66      TOM MITCHELL-66    JOHN JOHNSTON-57     

 

Mixed 800  R-Free 

  1     3009     UCI AQUAZOTS C M-200         UCI  33       11:28.73       18  

 PATRICK SCHLUP-59  ALLEN MURRAY-55    FRANK WESSEL-47    CHARLES HURST-42     

  2     3057     OSB A M-200                  OSB  33       11:45.26       14  

 ROBERT MITCHELL-41 JOHN BLECK-66      TOM MITCHELL-66    RICK GOEDEN-52       

 
Top of Page
                  * Men 240-279 *
---  Ages 240 Through 279 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3073     SDSM A M-240                 SDSM 44        2:01.21       18  

 MICHAEL AHERN-54   KEN KIMBALL-69     BILL EARLEY-63     MIKE FRESHLEY-58     

  2     3001     UCI AQUAZOTS A M-240         UCI  33        2:22.83       14  

 ALLEN MURRAY-55    ERIC R/O-PIPER-65  D. FLETCHER-67     PATRICK SCHLUP-59    

  3     3077     INLAND MASTERS A M-240       IMS  33        2:43.71       12  

 G. BRUGGEMAN-64    MARK KRAKOWER-56   ORLAY PLUMMER-53   HERBERT NAKAMA-69    

 

Men 200  R-Medley 

  1     3028     SVMS A M-240                 SVMS 33        2:17.80       18  

 BILL EARLEY-63     MIKE FRESHLEY-58   MICHAEL AHERN-54   KEN KIMBALL-69       

    1:15.70            2:17.80                               2:17.80           

  2     3025     OSB A M-240                  OSB  33        3:05.53       14  

 JOHN BLECK-66      HARRY DELATRE-53   TOM MITCHELL-66    JOHN JOHNSTON-57     

    1:35.96            3:05.53                               3:05.53           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3088     INLAND MASTERS C M-240       IMS  33        6:03.86       18  

 BOB BEST-67        H. R/O-LINSER-60   G. BRUGGEMAN-64    HERBERT NAKAMA-69    

  2     3083     OSB D M-240                  OSB  33        7:05.42       14  

 VITO PORTANOVA-79  JOHN JOHNSTON-57   JOHN BLECK-66      TOM MITCHELL-66      

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3101     INLAND MASTERS C M-240       IMS  33        7:03.80       18  

 G. BRUGGEMAN-64    BOB BEST-67        H. R/O-LINSER-60   ORLAY PLUMMER-53     

 

Mixed 800  R-Free 

  1     3060     INLAND MASTERS A M-240       IMS  33       14:29.27       18  

 ORLAY PLUMMER-53   MARK KRAKOWER-56   G. BRUGGEMAN-64    HERBERT NAKAMA-69    

 
Top of Page
                  * Men 280-319 *
---  Ages 280 Through 319 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3076     OSB C M-280                  OSB  33        3:14.15       18  

 VITO PORTANOVA-79  R. WEBSTER-84      JOHN JOHNSTON-57   JOHN BLECK-66        

 

---  Ages 320 Through 359 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Men 200  R-Free 

  1     3079     COAST MASTERS A M-320        COAST33        2:55.90       18  

 WOODY BOWERSOCK-86 LOUIS GIBERSON-79  WALTER PFEIFFER-86 EMILE ACHEE-72       

 

Men 200  R-Medley 

  1     3030     COAST MASTERS A M-320        COAST33        3:30.96       18  

 BOB MERRICK-79     LOUIS GIBERSON-79  WALTER PFEIFFER-86 WOODY BOWERSOCK-86   

    1:52.71            3:30.96                               3:30.96           

 

Mens 800  R-Free 

  1     3066     COAST MASTERS A M-320        COAST33       16:30.81       18  

 WALTER PFEIFFER-86 LOUIS GIBERSON-79  BOB MERRICK-79     WOODY BOWERSOCK-86   

 
Top of Page
                 * Mixed 100-119 *
---  Ages 100 Through 119 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3012     UCI AQUAZOTS A X-100         UCI  33        1:54.40       18  

 AHMADI-KASHANI -27MPATRICK KEENAN-27M NATALIE FERRELL-27WKRYSTAL DURFEY-23W   

      57.09            1:54.40                               1:54.40           

  2     3013     UCI AQUAZOTS B X-100         UCI  33        2:06.67       14  

 ALVARO-MERCADAL-30MDAVID TURBOW-30M   CONNIE TONG-28W    DAWN LOEWY-26W       

      55.80            2:06.67                               2:06.67           

  -     3047     INLAND MASTERS A X-100       IMS  33            DQ         -  

 SARAH OSBORNE-37W  M. DANAPILIS-27W   DANIEL FELD-30M    JAMIE RAAB-29W       

      58.62            1:57.74                                                 

 

Mixed 200  R-Medley 

  1     3006     UCI AQUAZOTS A X-100         UCI  33        2:12.71       18  

 NATALIE FERRELL-27WAHMADI-KASHANI -27MPATRICK KEENAN-27M KRYSTAL DURFEY-23W   

    1:15.65            2:12.71                               2:12.71           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3017     UCI AQUAZOTS B X-100         UCI  33        4:20.86       18  

 PATRICK KEENAN-27M AHMADI-KASHANI -27MNATALIE FERRELL-27WKRYSTAL DURFEY-23W   

  2     3086     INLAND MASTERS A X-100       IMS  33        4:27.61       14  

 M. DANAPILIS-27W   C. DEETER-25W      E. EVANSKY **-30M  ALVARO FARNOS-25M    

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3023     UCI AQUAZOTS D X-100         UCI  33        5:16.04       18  

 NATALIE FERRELL-27WAHMADI-KASHANI -27MPATRICK KEENAN-27M KRYSTAL DURFEY-23W   

 
Top of Page
                 * Mixed 120-159 *
---  Ages 120 Through 159 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3048     INLAND MASTERS B X-120       IMS  33        2:09.84       18  

 MIKE MURPHY-39M    SARAH OSBORNE-37W  KAREN FELD-32W     STEVE CLARK-47M      

    1:04.89            2:09.84                               2:09.84           

  2     3049     INLAND MASTERS C X-120       IMS  33        2:12.74       14  

 E. EVANSKY **-30M  C. DEETER-25W      KINNEY HARDIN-37M  STEPHANIE AVANT-50W  

    1:01.85            2:12.74                               2:12.74           

  3     3053     SVMS A X-120                 SVMS 33        2:14.27       12  

 ROB HITCHCOCK-51M  HELAN BANG-29W     A. BERGSTROM-25W   NEAL OYAMA-33M       

    1:08.48            2:14.27                               2:14.27           

 

Mixed 200  R-Medley 

  1     3041     INLAND MASTERS A X-120       IMS  33        2:13.49       18  

 SARAH OSBORNE-37W  ALVARO FARNOS-25M  JAMIE RAAB-29W     DANIEL FELD-30M      

    1:14.15            2:13.49                               2:13.49           

  2     3042     INLAND MASTERS B X-120       IMS  33        2:23.00       14  

 KAREN FELD-32W     MIKE MURPHY-39M    M. DANAPILIS-27W   STEVE CLARK-47M      

    1:17.86            2:23.00                               2:23.00           

  3     3039     OSB C X-120                  OSB  33        2:33.79       12  

 COREY WELLES-36M   S. SULLIVAN-45W    MICHELE BAILEY-36W TOM MILLER-38M       

    1:28.02            2:33.79                               2:33.79           

  4     3040     SVMS A X-120                 SVMS 33        2:39.54       10  

 A. BERGSTROM-25W   HELAN BANG-29W     ROB HITCHCOCK-51M  NEAL OYAMA-33M       

    1:30.96            2:39.54                               2:39.54           

  -     3045     LA MESA MASTERS A X-120      LMM  44            DQ         -  

 KATHRYN LONG-28W   TIMOTHY MADIGAN-34MKELLY SHIPLEY-32W  WENDY ALCOCK-29W     

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3087     INLAND MASTERS B X-120       IMS  33        4:33.06       18  

 JAMIE RAAB-29W     KINNEY HARDIN-37M  KAREN FELD-32W     MIKE MURPHY-39M      

 

Mixed 800  R-Free 

  1     3065     LA MESA MASTERS A X-120      LMM  44       10:15.13       18  

 KELLY SHIPLEY-32W  TIMOTHY MADIGAN-34MKATHRYN LONG-28W   WENDY ALCOCK-29W     

  2     3063     VBCM A X-120                 VBCM 33       12:00.52       14  

 CAROLE SHIGAKI-44W EMINE SARIKAYA-26W JOHN KOCKER-45M    MARK TOYOOKA-33M     

  3     3061     INLAND MASTERS D X-120       IMS  33       12:04.15       12  

 ALVARO FARNOS-25M  STEPHANIE AVANT-50WDANIEL FELD-30M    PAT MAGLASANG-48W    

 
Top of Page
                 * Mixed 160-199 *
---  Ages 160 Through 199 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3051     VBCM A X-160                 VBCM 33        2:29.77       18  

 CAROLE SHIGAKI-44W CORBY ARTHUR-41W   JOHN KOCKER-45M    MARK TOYOOKA-33M     

    1:21.59            2:29.77                               2:29.77           

 

Mixed 200  R-Medley 

  1     3010     UCI AQUAZOTS B X-160         UCI  33        2:45.69       18  

 LUCY JOHNSON-52W   ALLEN MURRAY-55M   FRANK WESSEL-47M   CONNIE TONG-28W      

    1:29.77            2:45.69                               2:45.69           

  2     3043     INLAND MASTERS C X-160       IMS  33        2:47.08       14  

 STEPHANIE AVANT-50WG. BRUGGEMAN-64M   KINNEY HARDIN-37M  C. DEETER-25W        

    1:34.98            2:47.08                               2:47.08           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3081     OSB B X-160                  OSB  33        7:14.03       18  

 JEANNE MUNESATO-50WDONNA LECHMAN-41W  DAVID WILLIAMS-42M HARRY DELATRE-53M    

 

Mixed 400  R-Medley 

  2     3092     WH2O A X-160                 WH2O 33        5:44.42       14  

 SEAN R/O-EARLY-33M JESSICA SEATON-46W DAN EVANS-43M      LINDY KLEINE-43W     

 
Top of Page
                 * Mixed 200-239 *
---  Ages 200 Through 239 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3050     INLAND MASTERS D X-200       IMS  33        3:05.00       18  

 MARK KRAKOWER-56M  P. BRUGGEMAN-63W   ORLAY PLUMMER-53M  PAT MAGLASANG-48W    

    1:42.67            3:05.00                               3:05.00           

 

Mixed 200  R-Medley 

  1     3037     OSB A X-200                  OSB  33        2:54.19       18  

 LOIS GOODMAN-52W   KITTY JOHNSTON-57W ROBERT MITCHELL-41MTOM MITCHELL-66M     

    1:50.48            2:54.19                               2:54.19           

  2     3038     OSB B X-200                  OSB  33        3:57.98       14  

 JEANNE MUNESATO-50WHARRY DELATRE-53M  DONNA LECHMAN-41W  JOHN JOHNSTON-57M    

    2:06.75            3:57.98                               3:57.98           

  3     3044     INLAND MASTERS D X-200       IMS  33        4:23.07       12  

 PAT MAGLASANG-48W  MARK KRAKOWER-56M  HERBERT NAKAMA-69M P. BRUGGEMAN-63W     

    1:42.85            4:23.07                               4:23.07           

 

Mixed 800  R-Free 

  1     3064     OSB Z X-200                  OSB  33       16:27.36       18  

 DONNA LECHMAN-41W  JEANNE MUNESATO-50WJOHN JOHNSTON-57M  HARRY DELATRE-53M    

 
Top of Page
                 * Mixed 240-279 *
---  Ages 240 Through 279 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3052     SDSM A X-240                 SDSM 44        2:20.76       18  

 KEN KIMBALL-69M    BETSY JORDAN-62W   JEANNE LITTLE-62W  MICHAEL AHERN-54M    

    1:13.74            2:20.76                               2:20.76           

 

Mixed 200  R-Medley 

  1     3036     SDSM A X-240                 SDSM 44        2:40.47       18  

 BETSY JORDAN-62W   MIKE FRESHLEY-58M  BILL EARLEY-63M    JEANNE LITTLE-62W    

    1:24.65            2:40.47                               2:40.47           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3095     SDSM A X-240                 SDSM 44        5:26.07       18  

 MIKE FRESHLEY-58M  BETSY JORDAN-62W   JEANNE LITTLE-62W  BILL EARLEY-63M      

 
Top of Page
                 * Mixed 280-319 *
---  Ages 280 Through 319 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3056     OSB B X-280                  OSB  33        2:55.62       18  

 FRANK PIEMME-74M   RUTH BAAR-77W      MALCHIA OLSHAN-68W JURGEN SCHMIDT-76M   

    2:55.62            2:55.62                               2:55.62           

  2     3055     OSB A X-280                  OSB  33        3:57.44       14  

 JENNIE TAYLOR-82W  R. WEBSTER-84M     RUTH FARNHAM-69W   JOHN JOHNSTON-57M    

    1:47.67            3:57.44                               3:57.44           

 
Top of Page
                 * Mixed 320-359 *
---  Ages 320 Through 359 --- 

 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200  R-Free 

  1     3054     COAST MASTERS A X-320        COAST33        3:14.92       18  

 M. R/O-MERLINO-87W M. KORNFELD-78W    BOB MERRICK-79M    LOUIS GIBERSON-79M   

    1:34.60            3:14.92                               3:14.92           

 

Mixed 200  R-Medley 

  1     3046     COAST MASTERS A X-320        COAST33        3:42.19       18  

 M. R/O-MERLINO-87W M. KORNFELD-78W    WALTER PFEIFFER-86MWOODY BOWERSOCK-86M  

    2:27.36            3:42.19                               3:42.19           

 

Mixed 400  R-Free 

  1     3090     COAST MASTERS A X-320        COAST33        8:22.45       18  

 M. R/O-MERLINO-87W M. KORNFELD-78W    LOUIS GIBERSON-79M WOODY BOWERSOCK-86M  

 

Mixed 400  R-Medley 

  1     3098     COAST MASTERS A X-320        COAST33        9:31.73       18  

 M. KORNFELD-78W    M. R/O-MERLINO-87W WALTER PFEIFFER-86MWOODY BOWERSOCK-86M  

Top of Page


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.