Home USMS Website


 

UCI-Masters(Univ of CA-Irvine) 
                    Rafael Montijo LCM Swim Meet - 9/29/02                     
                     Sponsored by West Hollywood Aquatics                      
                 Sunday, September 29, 2002 - Culver City, CA.                 
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parianos, Charlotte       28 WH2O-SP                          32.91  
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parianos, Charlotte       28 WH2O-SP                        1:14.41  
 
Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parianos, Charlotte       28 WH2O-SP                          42.45  
 
Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Banoua, Rosita            26 Scaq-SP                          44.30  
 
Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Banoua, Rosita            26 Scaq-SP                        1:37.63  
 
Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parianos, Charlotte       28 WH2O-SP                          39.29  
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesler, Isadora          31 WH2O-SP                          33.12  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tong, Connie              31 UCI-SP                         1:24.78  
  2 Hoffman, Signee           34 Bakersfield-SP                 1:26.90  
 
Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tong, Connie              31 UCI-SP                         3:02.29  
  2 Hoffman, Signee           34 Bakersfield-SP                 3:02.74  
 
Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tong, Connie              31 UCI-SP                        12:42.15  
 
Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesler, Isadora          31 WH2O-SP                          41.56  
 
Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Signee           34 Bakersfield-SP                 3:41.86  
 
Women 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Signee           34 Bakersfield-SP                 7:45.21  
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jeri              36 UCI-SP                           35.63  
  2 Abrams, Kennedy           36 Scaq-SP                          36.86  
  3 Lanning, Rei              38 Unattached-SP                    40.26  
  4 Curtin, Christine         39 WH2O-SP                          51.25  
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jeri              36 UCI-SP                         1:15.41  
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jeri              36 UCI-SP                         2:52.51  
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanning, Rei              38 Unattached-SP                    49.33  
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanning, Rei              38 Unattached-SP                    49.19  
  2 Abrams, Kennedy           36 Scaq-SP                          49.63  
  3 Curtin, Christine         39 WH2O-SP                        1:02.20  
 
Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Kennedy           36 Scaq-SP                        3:55.30  
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jeri              36 UCI-SP                           43.06  
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kris             41 Bakersfield-SP                   32.49  
  2 Dore, Mar                 42 SDSM-SI                          35.06  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dore, Mar                 42 SDSM-SI                        1:19.41  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dore, Mar                 42 SDSM-SI                        2:51.83  
 
Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pipes-Neilsen, Karlyn     40 SDSM-SI                        9:24.77  
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pipes-Neilsen, Karlyn     40 SDSM-SI                          33.57  
  2 Edwards, Kris             41 Bakersfield-SP                   43.19  
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pipes-Neilsen, Karlyn     40 SDSM-SI                          36.82  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pipes-Neilsen, Karlyn     40 SDSM-SI                        1:20.95  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kris             41 Bakersfield-SP                   34.50  
  2 Dore, Mar                 42 SDSM-SI                          45.24  
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crosby, Ximena            49 WH2O-SP                          45.47  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Welborn, Jody             47 Oregon-OR                      3:13.23  
  2 Crosby, Ximena            49 WH2O-SP                        3:44.73  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Welborn, Jody             47 Oregon-OR                      1:53.30  
 
Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Welborn, Jody             47 Oregon-OR                        48.21  
  2 Crosby, Ximena            49 WH2O-SP                          54.06  
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardt, Leslie             51 Bakersfield-SP                   35.26  
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Church, Mary              52 WH2O-SP                        3:44.63  
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Church, Mary              52 WH2O-SP                       15:47.44  
  2 Fernandez, Yvonne         50 SDSM-SI                       22:50.36  
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Val, Laura                51 Tamalpais-PC                     34.18  
  2 Hardt, Leslie             51 Bakersfield-SP                   40.49  
  3 Serianni, Vicki           51 Ucla-SP                          40.69  
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Val, Laura                51 Tamalpais-PC                   1:15.85  
  2 Serianni, Vicki           51 Ucla-SP                        1:29.89  
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Serianni, Vicki           51 Ucla-SP                        3:09.84  
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Church, Mary              52 WH2O-SP                        1:03.47  
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Serianni, Vicki           51 Ucla-SP                        3:31.84  
  2 Church, Mary              52 WH2O-SP                        4:25.04  
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-SI                          37.18  
 
Women 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-SI                        1:41.05  
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-SI                          54.01  
 
Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-SI                        1:54.38  
 
Women 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-SI                        4:00.54  
 
Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Altus, Grace              78 OSB-SP                           52.79  
 
Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Altus, Grace              78 OSB-SP                         2:01.85  
 
Women 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Altus, Grace              78 OSB-SP                         4:27.17  
 
Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 OSB-SP                         9:15.76  
 
Women 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 OSB-SP                        18:57.25  
 
Women 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 OSB-SP                         1:00.40  
 
Women 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 OSB-SP                         2:09.29  
 
Women 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 OSB-SP                         4:30.59  
 
Women 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine         81 Coast-SP                         52.44  
  2 Baar, Ruth                80 OSB-SP                           52.86  
 
Women 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baar, Ruth                80 OSB-SP                         1:58.53  
 
Women 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            84 Golden West-SP                 4:00.27  
  2 Kornfeld, Maurine         81 Coast-SP                       4:17.71  
  3 Baar, Ruth                80 OSB-SP                         4:22.05  
 
Women 80-84 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            84 Golden West-SP                16:45.92  
  2 Kornfeld, Maurine         81 Coast-SP                      17:42.97  
 
Women 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine         81 Coast-SP                       1:09.22  
  2 Baar, Ruth                80 OSB-SP                         1:11.04  
 
Women 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine         81 Coast-SP                       5:11.25  
 
Women 90-94 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merlino, Maxine           90 Coast-SP                      23:04.42  
 
Men 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Duke, Sam                 24 SDSM-SI                          28.91  
  2 Munday, Anthony           23 SDSM-SI                          32.74  
 
Men 19-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Munday, Anthony           23 SDSM-SI                        1:10.12  
 
Men 19-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Munday, Anthony           23 SDSM-SI                        2:43.05  
 
Men 19-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Munday, Anthony           23 SDSM-SI                          39.75  
 
Men 19-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Munday, Anthony           23 SDSM-SI                          40.95  
 
Men 19-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Duke, Sam                 24 SDSM-SI                          31.23  
 
Men 19-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Duke, Sam                 24 SDSM-SI                        1:12.16  
 
Men 19-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Duke, Sam                 24 SDSM-SI                        2:48.06  
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimer, John               25 SDSM-SI                          26.49  
  2 de Almeida, Marcelo       29 Unattached-SP                    28.02  
  3 Taylor, Daniel            26 SDSM-SI                          30.53  
  4 Frajtag, Pavel            26 SDSM-SI                          33.83  
 -- Ratanapreuksul, Tim       28 Metro-MR                            DQ  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimer, John               25 SDSM-SI                        1:00.69  
  2 de Almeida, Marcelo       29 Unattached-SP                  1:01.37  
  3 Taylor, Daniel            26 SDSM-SI                        1:09.08  
  4 Ratanapreuksul, Tim       28 Metro-MR                       1:13.91  
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Daniel            26 SDSM-SI                        2:43.49  
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 de Almeida, Marcelo       29 Unattached-SP                  5:06.80  
 -- Taylor, Daniel            26 SDSM-SI                             DQ  
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frajtag, Pavel            26 SDSM-SI                       13:07.11  
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimer, John               25 SDSM-SI                        1:09.36  
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ratanapreuksul, Tim       28 Metro-MR                         41.30  
  2 Frajtag, Pavel            26 SDSM-SI                          42.09  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frajtag, Pavel            26 SDSM-SI                        1:31.66  
 
Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ratanapreuksul, Tim       28 Metro-MR                       3:11.05  
  2 Frajtag, Pavel            26 SDSM-SI                        3:21.21  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 de Almeida, Marcelo       29 Unattached-SP                    31.07  
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimer, John               25 SDSM-SI                        2:33.42  
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, John                32 Tsunami-PC                       29.31  
  2 Martella, Paul            32 WH2O-SP                          31.11  
  3 Fiala, Andrew             32 WH2O-SP                          32.83  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiala, Andrew             32 WH2O-SP                        1:19.99  
 
Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burda, Aaron              31 SDSM-SI                          32.07  
  2 Sekido, Jeff              32 WH2O-SP                          33.14  
 
Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burda, Aaron              31 SDSM-SI                        1:10.50  
  2 Sekido, Jeff              32 WH2O-SP                        1:13.33  
 
Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sekido, Jeff              32 WH2O-SP                        2:44.10  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, John                32 Tsunami-PC                       37.68  
  2 Fiala, Andrew             32 WH2O-SP                          43.62  
 -- Martella, Paul            32 WH2O-SP                             DQ  
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiala, Andrew             32 WH2O-SP                        1:36.46  
 
Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, John                32 Tsunami-PC                     2:57.69  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Rob             31 Unattached-SP                    29.19  
  2 Burda, Aaron              31 SDSM-SI                          30.37  
  3 Cook, John                32 Tsunami-PC                       31.31  
 
Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Rob             31 Unattached-SP                  1:02.45  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burda, Aaron              31 SDSM-SI                        2:33.65  
 
Men 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Alex                31 WH2O-SP                        5:30.30  
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Keith             35 Scaq-SP                          26.30  
  2 Ferguson, Daniel          36 WH2O-SP                          27.50  
  3 Ryan, Robert              37 SDSM-SI                          29.13  
  4 Shandrew, Jerry           36 WH2O-SP                          29.70  
  5 Barbrick, Peter           39 Novaquatics-SP                   29.84  
  6 D'Arbeloff, Eric          37 WH2O-SP                          30.43  
  7 Harden, Jim               39 SDSM-SI                          31.76  
  8 Slye, Derek               35 WH2O-SP                          32.26  
  9 Schwan, Rodney            38 SDSM-SI                          33.46  
 10 Villegas, Ruben           39 SDSM-SI                          34.09  
 11 Rykhus, Jeffery           39 WH2O-SP                          34.29  
 12 Johnson, Greg             38 South Bay-SP                     36.71  
 13 Peshkepia, Remo           39 SDSM-SI                          41.02  
 14 Tu, Ryan                  38 WH2O-SP                          54.51  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Keith             35 Scaq-SP                          58.33  
  2 Ferguson, Daniel          36 WH2O-SP                        1:02.39  
  3 Whatley, Julian           39 Unattached-SP                  1:06.29  
  4 D'Arbeloff, Eric          37 WH2O-SP                        1:09.98  
  5 Harden, Jim               39 SDSM-SI                        1:10.53  
  6 Rykhus, Jeffery           39 WH2O-SP                        1:12.98  
  7 Johnson, Greg             38 South Bay-SP                   1:20.64  
  8 Villegas, Ruben           39 SDSM-SI                        1:22.26  
  9 Peshkepia, Remo           39 SDSM-SI                        1:30.30  
 10 Tu, Ryan                  38 WH2O-SP                        2:13.41  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhyne, Jim                37 WH2O-SP                        2:14.48  
  2 Shandrew, Jerry           36 WH2O-SP                        2:23.15  
  3 Fitzgerald, Mike          37 Scaq-SP                        2:23.50  
  4 Critchlow, Anthony        35 Tsunami-PC                     2:28.53  
  5 Rykhus, Jeffery           39 WH2O-SP                        2:35.91  
  6 D'Arbeloff, Eric          37 WH2O-SP                        2:42.40  
  7 Slye, Derek               35 WH2O-SP                        2:47.19  
  8 Johnson, Greg             38 South Bay-SP                   3:05.67  
  9 Villegas, Ruben           39 SDSM-SI                        3:16.55  
 10 Tu, Ryan                  38 WH2O-SP                        4:59.06  
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rykhus, Jeffery           39 WH2O-SP                        6:02.18  
  2 Johnson, Greg             38 South Bay-SP                   6:42.81  
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barbrick, Peter           39 Novaquatics-SP                   43.51  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhyne, Jim                37 WH2O-SP                        1:08.95  
  2 Hartzell, Roland          36 Scaq-SP                        1:13.32  
  3 Critchlow, Anthony        35 Tsunami-PC                     1:21.57  
 
Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhyne, Jim                37 WH2O-SP                        2:34.60  
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Mike          37 Scaq-SP                          35.47  
  2 Ryan, Robert              37 SDSM-SI                          36.62  
  3 Gardner, Nick             37 Scaq-SP                          38.60  
  4 Arorizo, Armando          35 WH2O-SP                          38.91  
  5 Neilsen, Eric             37 SDSM-SI                          39.31  
  6 Harden, Jim               39 SDSM-SI                          39.51  
  7 Barbrick, Peter           39 Novaquatics-SP                   40.20  
  8 Rykhus, Jeffery           39 WH2O-SP                          42.86  
  9 Villegas, Ruben           39 SDSM-SI                          50.09  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Mike          37 Scaq-SP                        1:20.06  
  2 Barbrick, Peter           39 Novaquatics-SP                 1:31.64  
  3 Harden, Jim               39 SDSM-SI                        1:32.67  
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Mike          37 Scaq-SP                        2:57.78  
  2 Harden, Jim               39 SDSM-SI                        3:08.96  
  3 Gardner, Nick             37 Scaq-SP                        3:11.50  
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Keith             35 Scaq-SP                          28.73  
  2 Ferguson, Daniel          36 WH2O-SP                          29.85  
  3 Neilsen, Eric             37 SDSM-SI                          33.35  
  4 D'Arbeloff, Eric          37 WH2O-SP                          35.78  
  5 Schwan, Rodney            38 SDSM-SI                          37.18  
  6 Barbrick, Peter           39 Novaquatics-SP                   38.50  
  7 Johnson, Greg             38 South Bay-SP                     44.44  
  8 Villegas, Ruben           39 SDSM-SI                          46.20  
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Keith             35 Scaq-SP                        1:05.03  
  2 Neilsen, Eric             37 SDSM-SI                        1:18.04  
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartzell, Roland          36 Scaq-SP                        2:35.16  
  2 Critchlow, Anthony        35 Tsunami-PC                     2:45.35  
  3 Whatley, Julian           39 Unattached-SP                  2:51.36  
  4 Arorizo, Armando          35 WH2O-SP                        2:53.52  
  5 Neilsen, Eric             37 SDSM-SI                        2:53.71  
  6 D'Arbeloff, Eric          37 WH2O-SP                        3:07.36  
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevenson, Demetrius      41 Unattached-SP                    28.16  
  2 Mitchell, Todd            41 Scaq-SP                          30.36  
  3 Stier, Geoffrey           43 WH2O-SP                          30.48  
  4 Graham, Errol             43 WH2O-SP                          31.28  
  5 Koelle, Jonathan          43 SDSM-SI                          32.98  
  6 La Fianza, Bernard        40 WH2O-SP                          35.96  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Kurt               42 WH2O-SP                        1:02.51  
  2 Stier, Geoffrey           43 WH2O-SP                        1:07.44  
  3 Graham, Errol             43 WH2O-SP                        1:13.20  
  4 Koelle, Jonathan          43 SDSM-SI                        1:14.02  
  5 Arias, Rafael             43 WH2O-SP                        1:17.37  
  6 Balamon, Luis C           41 WH2O-SP                        1:30.00  
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshall, Peter           41 Unattached-SP                  2:13.55  
  2 Smith, Kurt               42 WH2O-SP                        2:28.28  
  3 Stier, Geoffrey           43 WH2O-SP                        2:30.08  
  4 Koelle, Jonathan          43 SDSM-SI                        2:50.57  
  5 Arias, Rafael             43 WH2O-SP                        3:03.96  
  6 Balamon, Luis C           41 WH2O-SP                        3:15.06  
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshall, Peter           41 Unattached-SP                  4:48.89  
 
Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Errol             43 WH2O-SP                          42.78  
  2 Balamon, Luis C           41 WH2O-SP                          50.75  
 
Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Balamon, Luis C           41 WH2O-SP                        1:53.35  
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshall, Peter           41 Unattached-SP                    35.39  
  2 Knight, Matt              41 WH2O-SP                          36.36  
  3 Mitchell, Todd            41 Scaq-SP                          39.40  
  4 La Fianza, Bernard        40 WH2O-SP                          42.22  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Knight, Matt              41 WH2O-SP                        1:20.96  
  2 La Fianza, Bernard        40 WH2O-SP                        1:33.41  
  3 Arias, Rafael             43 WH2O-SP                        1:33.56  
 
Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Knight, Matt              41 WH2O-SP                        2:58.89  
  2 Arias, Rafael             43 WH2O-SP                        3:19.76  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stricker, Paul            42 SDSM-SI                          29.82  
  2 Smith, Kurt               42 WH2O-SP                          29.94  
  3 Knight, Matt              41 WH2O-SP                          34.01  
  4 La Fianza, Bernard        40 WH2O-SP                          37.56  
  5 Koelle, Jonathan          43 SDSM-SI                          40.70  
 
Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stricker, Paul            42 SDSM-SI                        1:06.57  
  2 Graham, Errol             43 WH2O-SP                        1:24.17  
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stricker, Paul            42 SDSM-SI                        2:38.92  
  2 La Fianza, Bernard        40 WH2O-SP                        3:14.43  
 -- Koelle, Jonathan          43 SDSM-SI                             DQ  
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman, Mark              48 Mountain View-PC                 28.01  
  2 Fitzgibbons, Brian J      46 Tsunami-PC                       28.17  
  3 Wussler, Mark             47 SDSM-SI                          28.47  
  4 Spicochi, Randy           45 SDSM-SI                          30.47  
  5 White, David N            49 Scaq-SP                          30.79  
  6 Stalker, John             49 Orca-SP                          31.01  
  7 Fenn, Neil                49 WH2O-SP                          31.32  
  8 McCullar, Dan B           49 SDSM-SI                          31.52  
  9 Leonard, Dan              48 Unattached-SP                    32.53  
 10 Butler, Bill              46 SDSM-SI                          33.62  
 11 Moore, Derek              45 Smelts-CE                        36.72  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wussler, Mark             47 SDSM-SI                        1:01.70  
  2 Norman, Mark              48 Mountain View-PC               1:05.45  
  3 Stalker, John             49 Orca-SP                        1:07.17  
  4 McCullar, Dan B           49 SDSM-SI                        1:07.44  
  5 Spicochi, Randy           45 SDSM-SI                        1:08.94  
  6 Fenn, Neil                49 WH2O-SP                        1:11.78  
  7 White, David N            49 Scaq-SP                        1:11.81  
  8 Moore, Derek              45 Smelts-CE                      1:24.59  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McCullar, Dan B           49 SDSM-SI                        2:33.56  
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Menchaca, Abel            45 SDSM-SI                        5:12.89  
  2 Norman, Mark              48 Mountain View-PC               5:53.64  
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballard, James            45 WH2O-SP                          30.58  
  2 Fitzgibbons, Brian J      46 Tsunami-PC                       34.61  
  3 Spicochi, Randy           45 SDSM-SI                          38.53  
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bordovsky, Mauro          46 WH2O-SP                        1:19.60  
  2 Spicochi, Randy           45 SDSM-SI                        1:26.92  
  3 Moore, Derek              45 Smelts-CE                      1:34.57  
 
Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Derek              45 Smelts-CE                      3:27.54  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wussler, Mark             47 SDSM-SI                          36.36  
  2 Jackson, Wayne            46 WH2O-SP                          36.79  
  3 Norman, Mark              48 Mountain View-PC                 38.63  
  4 Menchaca, Abel            45 SDSM-SI                          38.67  
  5 White, David N            49 Scaq-SP                          43.10  
  6 Butler, Bill              46 SDSM-SI                          43.32  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bordovsky, Mauro          46 WH2O-SP                        1:17.53  
  2 Menchaca, Abel            45 SDSM-SI                        1:25.66  
  3 Butler, Bill              46 SDSM-SI                        1:33.40  
 
Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bordovsky, Mauro          46 WH2O-SP                        2:54.26  
  2 Leonard, Dan              48 Unattached-SP                  3:21.78  
  3 Butler, Bill              46 SDSM-SI                        3:28.33  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballard, James            45 WH2O-SP                          27.79  
  2 Fitzgibbons, Brian J      46 Tsunami-PC                       30.08  
  3 Boyer, Duane              46 WH2O-SP                          30.78  
  4 Stalker, John             49 Orca-SP                          31.32  
  5 Fenn, Neil                49 WH2O-SP                          35.73  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballard, James            45 WH2O-SP                        1:03.34  
  2 Fitzgibbons, Brian J      46 Tsunami-PC                     1:08.27  
  3 Boyer, Duane              46 WH2O-SP                        1:09.29  
  4 Stalker, John             49 Orca-SP                        1:11.91  
 
Men 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyer, Duane              46 WH2O-SP                        2:47.61  
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyer, Duane              46 WH2O-SP                        2:42.25  
 
Men 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyer, Duane              46 WH2O-SP                        5:52.60  
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whelan, Dennis            51 WH2O-SP                          29.56  
  2 Hay, David                52 WH2O-SP                          30.81  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whelan, Dennis            51 WH2O-SP                        1:07.67  
  2 Ehrlich, Scott            50 SDSM-SI                        1:11.02  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn             53 Caltech-SP                     2:23.76  
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Larson, Chuck             50 WH2O-SP                        5:43.79  
  2 Olson, Jay                53 WH2O-SP                        6:09.54  
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Larson, Chuck             50 WH2O-SP                       11:48.57  
  2 Olson, Jay                53 WH2O-SP                       12:30.06  
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 Novaquatics-SP                   46.09  
 
Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 Novaquatics-SP                 1:41.21  
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McCauley, Wayne           54 Coast-SP                         40.11  
  2 Hay, David                52 WH2O-SP                          40.84  
  3 Greenberg, Henry          54 Novaquatics-SP                   48.85  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hay, David                52 WH2O-SP                        1:32.79  
  2 Whelan, Dennis            51 WH2O-SP                        1:32.84  
  3 Olson, Jay                53 WH2O-SP                        1:37.98  
 
Men 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Jay                53 WH2O-SP                        3:32.11  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whelan, Dennis            51 WH2O-SP                          35.49  
  2 Greenberg, Henry          54 Novaquatics-SP                   37.49  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 Novaquatics-SP                 1:24.02  
  2 Ehrlich, Scott            50 SDSM-SI                        1:28.06  
 
Men 50-54 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Larson, Chuck             50 WH2O-SP                        3:12.62  
 
Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ehrlich, Scott            50 SDSM-SI                        3:09.44  
  2 Bauer, Jon                50 WH2O-SP                        3:15.37  
 -- Whelan, Dennis            51 WH2O-SP                             DQ  
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Michael            57 SDSM-SI                          28.41  
  2 Meyer, Jan                55 Bakersfield-SP                   30.25  
  3 Wiener, Neal              58 WH2O-SP                          35.47  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiener, Neal              58 WH2O-SP                        1:21.11  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Michael            57 SDSM-SI                        2:23.88  
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueierdo, Paulo         56 WH2O-SP                        6:32.74  
  2 Greenberg, Mike           56 SDSM-SI                        7:07.99  
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Mike           56 SDSM-SI                          46.66  
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Mike           56 SDSM-SI                        1:43.29  
 
Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Mike           56 SDSM-SI                        3:47.93  
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aldis, Will               55 Scaq-SP                          43.66  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aldis, Will               55 Scaq-SP                        1:39.65  
 
Men 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aldis, Will               55 Scaq-SP                        3:26.73  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiener, Neal              58 WH2O-SP                          41.48  
 
Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiener, Neal              58 WH2O-SP                        1:39.33  
 
Men 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueierdo, Paulo         56 WH2O-SP                        3:04.80  
  2 Wiener, Neal              58 WH2O-SP                        3:58.25  
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Michael            57 SDSM-SI                        2:43.27  
  2 Figueierdo, Paulo         56 WH2O-SP                        2:59.59  
  3 Meyer, Jan                55 Bakersfield-SP                 3:04.70  
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              60 Caltech-SP                       33.90  
  2 Anderson, Fred W          60 Novaquatics-SP                   34.78  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovary, Steven            61 South Bay-SP                   1:20.66  
 
Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovary, Steven            61 South Bay-SP                  12:36.35  
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealiffe, Michael         62 WH2O-SP                          36.14  
  2 Anderson, Fred W          60 Novaquatics-SP                   45.98  
  3 Mosesman, Michael         61 Unattached-SP                    50.35  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosesman, Michael         61 Unattached-SP                  1:58.65  
 
Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealiffe, Michael         62 WH2O-SP                        3:04.01  
  2 Kovary, Steven            61 South Bay-SP                   3:56.73  
  3 Mosesman, Michael         61 Unattached-SP                  4:21.19  
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealiffe, Michael         62 WH2O-SP                          32.19  
  2 Anderson, Fred W          60 Novaquatics-SP                   39.51  
 
Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              60 Caltech-SP                     1:38.22  
  2 Anderson, Fred W          60 Novaquatics-SP                 1:50.89  
  3 Kovary, Steven            61 South Bay-SP                   2:01.04  
 
Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              60 Caltech-SP                     3:53.77  
 
Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              60 Caltech-SP                     3:23.70  
 
Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              60 Caltech-SP                     7:22.43  
  2 Kovary, Steven            61 South Bay-SP                   7:54.54  
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             69 Unattached-SP                    36.82  
  2 De La Sota, Raoul         66 Coast-SP                         40.65  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Sota, Raoul         66 Coast-SP                       1:39.62  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Sota, Raoul         66 Coast-SP                       4:00.76  
 
Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             69 Unattached-SP                  7:06.37  
  2 De La Sota, Raoul         66 Coast-SP                       8:32.02  
 
Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             69 Unattached-SP                 15:05.21  
 
Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleck, John               69 WH2O-SP                        1:43.59  
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleck, John               69 WH2O-SP                        3:41.27  
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleck, John               69 WH2O-SP                          46.24  
  2 Mitchell, Tom             69 Unattached-SP                    57.03  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleck, John               69 WH2O-SP                        1:46.94  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleck, John               69 WH2O-SP                        3:41.32  
  2 Mitchell, Tom             69 Unattached-SP                  4:18.71  
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 70 SDSM-SI                          35.27  
  2 O'Brien, Parry            70 Unattached-SP                    44.20  
  3 Campbell, Russell         74 Coast-SP                         48.69  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Parry            70 Unattached-SP                  1:45.54  
 
Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McConnell, Stan           71 Huntington Beach-SP              42.67  
  2 O'Brien, Parry            70 Unattached-SP                    51.82  
  3 Campbell, Russell         74 Coast-SP                       1:08.23  
 
Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McConnell, Stan           71 Huntington Beach-SP            1:32.55  
 
Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McConnell, Stan           71 Huntington Beach-SP            3:26.27  
 
Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 70 SDSM-SI                          42.77  
  2 Leipzigler, Fred          74 Las Vegas-SP                     46.04  
  3 Campbell, Russell         74 Coast-SP                       1:04.97  
 
Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leipzigler, Fred          74 Las Vegas-SP                   1:47.70  
 
Men 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 70 SDSM-SI                        3:46.41  
  2 Leipzigler, Fred          74 Las Vegas-SP                   4:04.93  
 
Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Russell         74 Coast-SP                       1:11.19  
 
Men 70-74 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 70 SDSM-SI                        7:34.63  
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Gerald             77 Coast-SP                       1:08.64  
 
Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             77 OSB-SP                         3:19.02  
 
Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             77 OSB-SP                         6:13.91  
 
Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Gerald             77 Coast-SP                       2:02.03  
 
Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowry, Biff               75 Las Vegas-SP                   4:00.88  
 
Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowry, Biff               75 Las Vegas-SP                     50.44  
  2 Scott, Gerald             77 Coast-SP                       2:16.59  
 
Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowry, Biff               75 Las Vegas-SP                   1:52.86  
 
Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowry, Biff               75 Las Vegas-SP                   4:00.05  
 
Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis           82 Coast-SP                         42.26  
 
Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis           82 Coast-SP                       4:00.92  
 
Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis           82 Coast-SP                       1:02.24  
 
Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis           82 Coast-SP                       1:03.62  
 
Men 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody          89 Coast-SP                         39.71  
 
Men 85-89 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody          89 Coast-SP                       1:42.14  
 
Men 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody          89 Coast-SP                       4:38.78  
 
Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody          89 Coast-SP                         58.24  
 
Men 85-89 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody          89 Coast-SP                       2:14.67  


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.