Home USMS Website


 

 
                       Gary Grandi Memorial - 1/10/2002                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Downing, Kathyren I       24 SAM-33                         1:11.57  
 
Event 1  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Sandra A          33 SCAQ-SP                        1:18.70  
  2 Powers, Theresa           33 HWYM-33                        1:21.96  
 
Event 1  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nemeth, Sally             42 HWYM-33                        1:17.88  
  2 Vilander, Barbara A       43 OSB-33                         1:25.23  
  3 Sanderson, Kirsten        40 HWYM-33                        1:43.27  
 
Event 1  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleine-Spang, Morri       45 WH2O-33                        1:14.02  
  2 Klein-Spang, Lindy        45 WH2O-33                        1:20.81  
 
Event 1  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Inglis, Kathleen D        50 Unattached                     1:13.47  
  2 Hardt, Leslie G           50 BGWM-33                        1:19.55  
 
Event 1  Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Donny              24 HWYM-33                        1:08.03  
  2 Arenstein, Joshua         23 UCLA                           1:13.54  
 
Event 1  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Ricardo         28 HWYM-33                        1:09.08  
 
Event 1  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Craig A         31 SWM-33                           54.96  
  2 Wegner, Dan               30 SCAQ-SP                        1:00.08  
  3 Cadaval, Manuel           30 Unattached                     1:00.62  
 
Event 1  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eickhoff, Randell         36 UCLA                           1:01.27  
 
Event 1  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Houdayer, Marc Y          42 Unattached                     1:16.79  
 
Event 1  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bordovsky, Maura          45 WH2O-33                        1:02.60  
  2 Hercher, Heinz            45 ROSE-33                        1:07.10  
 
Event 1  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keeffe, Peter R         51 SCAQ-SP                        1:04.27  
  2 Dwyer, Patrick A          51 Unattached                     1:10.30  
  3 Wiseman, Geoffrey R       50 SCAQ-SP                        1:19.75  
 
Event 1  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freshley, Mike M          60 SDSM-SI                        1:09.55  
  2 Blake, Thomas P           62 Unattached                     1:33.65  
 
Event 1  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Belshe, Buddy G           67 HSBC-33                        1:18.10  
 
Event 1  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pieme, Frank M            76 OSB-33                         1:22.75  
  2 Schmidt, Jurgen B         78 OSB-33                         1:34.45  
 
Event 2  Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Downing, Kathyren I       24 SAM-33                           41.11  
 
Event 2  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Sandra A          33 SCAQ-SP                          41.52  
  2 Berkson, Cindy            33 UCLA                             42.68  
  3 Richter, Jennifer L       33 SAM-33                           48.57  
 
Event 2  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesler, Laurie           38 UCLA                             39.31  
 
Event 2  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melick, Karen L           44 SCAQ-SP                          33.29  
  2 Nemeth, Sally             42 HWYM-33                          34.73  
  3 Sanderson, Kirsten        40 HWYM-33                          44.53  
 
Event 2  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne H             61 SDSM-SI                          48.57  
  2 Glenn, Sylvia             64 OSB-33                           53.61  
 
Event 2  Men 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattei-Offenbad, Remy     24 Unattached                       35.26  
 
Event 2  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Houdayer, Marc Y          42 Unattached                       36.70  
 
Event 2  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Bill J            45 SDSM-SI                          35.45  
 
Event 2  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Ed L             69 OSB-33                           38.57  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Sandra A          33 SCAQ-SP                          29.44  
  2 Powers, Theresa           33 HWYM-33                          36.11  
  3 Eickhoff, Lelani R        34 UCLA                             40.02  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheff, Stephen           44 Unattached                       27.64  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleine-Spang, Morri       45 WH2O-33                          31.19  
  2 Klein-Spang, Lindy        45 WH2O-33                          37.12  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Inglis, Kathleen D        50 Unattached                       31.04  
 
Event 3  Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Donny              24 HWYM-33                          32.86  
  2 Arenstein, Joshua         23 UCLA                             32.87  
 
Event 3  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Groven, Brian             29 SAM-33                           31.25  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eickhoff, Randell         36 UCLA                             28.86  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ireland, Bill             42 SCAQ-SP                          25.65  
  2 Carter, Paul V            44 SCAQ-SP                          27.63  
  3 Graham, Errol             42 WH2O-33                          29.08  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hargrave, Greg            45 SCAQ-SP                          23.77  
  2 Heather, Michael          47 SLUGS-SP                         27.33  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, John J             51 SCAQ-SP                          27.95  
  2 Dwyer, Patrick A          51 Unattached                       28.40  
  3 Wiseman, Geoffrey R       50 SCAQ-SP                          33.54  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueiredo, Paulo         55 WH2O-33                          29.51  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freshley, Mike M          60 SDSM-SI                          34.18  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Glueck, Alan C            66 CM-33                            41.10  
 
Event 3  Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis G         81 CM-33                            47.03  
 
Event 4  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jessica            29 UCLA                           2:42.13  
 
Event 4  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Sandra A          33 SCAQ-SP                        2:24.66  
  2 Hoffman, Signee           33 BGWM-33                        2:41.48  
  3 Richter, Jennifer L       33 SAM-33                         2:53.46  
 
Event 4  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesler, Laurie           38 UCLA                           2:29.61  
 
Event 4  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kris E           40 BGWM-33                        2:25.36  
  2 Farr, Mary E              44 SLUGS-SP                       2:40.83  
  3 Melick, Karen L           44 SCAQ-SP                        2:41.12  
  4 Tolone, Michelle          43 SAM-33                         3:46.25  
 
Event 4  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein-Spang, Lindy        45 WH2O-33                        2:40.27  
 
Event 4  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            74 OSB-33                         3:51.87  
 
Event 4  Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  
 
Event 4  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            83 GWSC-33                        3:28.20  
 
Event 4  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           33 SCAQ-SP                        1:46.13  
  2 Wegner, Dan               30 SCAQ-SP                        1:48.07  
  3 Won, Randy                33 SCAQ-SP                        2:02.36  
 
Event 4  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eickhoff, Randell         36 UCLA                           1:55.93  
 
Event 4  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fujimoto, Stanely         41 Unattached                     2:00.16  
 
Event 4  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather, Michael          47 SLUGS-SP                       2:05.74  
  2 Hercher, Heinz            45 ROSE-33                        2:07.41  
  3 Larson, Charles A         49 WH2O-33                        2:21.27  
 
Event 4  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn A           52 CPM-33                         2:02.36  
  2 O'Keeffe, Peter R         51 SCAQ-SP                        2:02.62  
  3 Wiseman, Geoffrey R       50 SCAQ-SP                        2:20.79  
 
Event 4  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Belshe, Buddy G           67 HSBC-33                        2:25.36  
 
Event 4  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pieme, Frank M            76 OSB-33                         2:44.12  
  2 Schmidt, Jurgen B         78 OSB-33                         2:59.88  
  3 Achee, Emile W            75 CM-33                          3:25.94  
Event 5  Women 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Downing, Kathyren I       24 SAM-33                         2:38.76  
 
Event 5  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Jennifer L       33 SAM-33                         3:19.61  
 
Event 5  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne H             61 SDSM-SI                        3:06.17  
 
Event 5  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Ricardo         28 HWYM-33                        2:34.32  
 
Event 5  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Craig A         31 SWM-33                         2:08.82  
 -- Won, Randy                33 SCAQ-SP                             DQ  
 
Event 5  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, David K           41 SCAQ-SP                        2:22.22  
 
Event 5  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freshley, Mike M          60 SDSM-SI                        2:32.09  
  2 Blake, Thomas P           62 Unattached                     3:55.13  
 
Event 5  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Belshe, Buddy G           67 HSBC-33                        2:51.50  
 
Event 6  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powers, Theresa           33 HWYM-33                        1:20.13  
  2 Hoffman, Signee           33 BGWM-33                        1:25.88  
 
Event 6  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Tolone, Michelle          43 SAM-33                              DQ  
 
Event 6  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardt, Leslie G           50 BGWM-33                        1:15.21  
 
Event 6  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne H             61 SDSM-SI                        1:26.45  
 
Event 6  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            74 OSB-33                         1:49.23  
 
Event 6  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           33 SCAQ-SP                          57.52  
  2 Wegner, Dan               30 SCAQ-SP                          58.88  
 
Event 6  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, David K           41 SCAQ-SP                        1:13.17  
 
Event 6  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blake, Thomas P           62 Unattached                     1:50.03  
 
Event 6  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pieme, Frank M            76 OSB-33                         1:30.63  
  2 Schmidt, Jurgen B         78 OSB-33                         1:40.77  
 
Event 7  Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kris E           40 BGWM-33                        1:11.53  
 
Event 7  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleine-Spang, Morri       45 WH2O-33                        1:13.22  
 
Event 7  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Inglis, Kathleen D        50 Unattached                     1:08.62  
 
Event 7  Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne H             61 SDSM-SI                        1:34.47  
 
Event 7  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Won, Randy                33 SCAQ-SP                        1:04.85  
 
Event 7  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eickhoff, Randell         36 UCLA                             57.38  
 
Event 7  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Paul V            44 SCAQ-SP                          51.87  
  2 Belardi, James R          44 SCAQ-SP                          54.83  
  3 Ireland, Bill             42 SCAQ-SP                        1:00.20  
  4 Nelson, David K           41 SCAQ-SP                        1:03.68  
  5 Graham, Errol             42 WH2O-33                        1:09.28  
 
Event 7  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather, Michael          47 SLUGS-SP                       1:03.68  
  2 Larson, Charles A         49 WH2O-33                        1:17.22  
 
Event 7  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keeffe, Peter R         51 SCAQ-SP                        1:02.61  
 
Event 7  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueiredo, Paulo         55 WH2O-33                        1:05.23  
 
Event 8  Women 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Downing, Kathyren I       24 SAM-33                         1:17.28  
 
Event 8  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Jennifer L       33 SAM-33                         1:44.38  
  1 Hoffman, Signee           33 BGWM-33                        1:44.38  
 
Event 8  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melick, Karen L           44 SCAQ-SP                        1:16.01  
  2 Nemeth, Sally             42 HWYM-33                        1:27.63  
  3 Sanderson, Kirsten        40 HWYM-33                        1:38.09  
 
Event 8  Men 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Donny              24 HWYM-33                        1:50.19  
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, David K           41 SCAQ-SP                        1:13.97  
  2 Houdayer, Marc Y          42 Unattached                     1:16.03  
  3 Fujimoto, Stanely         41 Unattached                     1:17.54  
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bordovsky, Maura          45 WH2O-33                        1:09.21  
  2 Butler, Bill J            45 SDSM-SI                        1:20.94  
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Ed L             69 OSB-33                         1:30.70  
 
Event 8  Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pieme, Frank M            76 OSB-33                         1:32.14  
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Sandra A          33 SCAQ-SP                        1:07.13  
  2 Eickhoff, Lelani R        34 UCLA                           1:14.17  
  3 Berkson, Cindy            33 UCLA                           1:19.27  
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesler, Laurie           38 UCLA                           1:07.87  
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farr, Mary E              44 SLUGS-SP                       1:16.07  
  2 Sanderson, Kirsten        40 HWYM-33                        1:21.52  
  3 Tolone, Michelle          43 SAM-33                         1:38.59  
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Inglis, Kathleen D        50 Unattached                     1:03.69  
 
Event 9  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Sylvia             64 OSB-33                         1:36.27  
 
Event 9  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            74 OSB-33                         1:50.74  
 
Event 9  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  
 
Event 9  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            83 GWSC-33                        1:42.18  
 
Event 9  Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arenstein, Joshua         23 UCLA                           1:01.80  
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Ricardo         28 HWYM-33                          59.64  
  2 Groven, Brian             29 SAM-33                         1:08.06  
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wegner, Dan               30 SCAQ-SP                          48.72  
  2 Hochstein, Erik           33 SCAQ-SP                          49.00  
  3 Cadaval, Manuel           30 Unattached                       50.96  
  4 Won, Randy                33 SCAQ-SP                          57.14  
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Paul V            44 SCAQ-SP                          49.43  
  2 Graham, Errol             42 WH2O-33                        1:02.62  
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, John J             51 SCAQ-SP                          57.60  
  2 Dwyer, Patrick A          51 Unattached                     1:02.18  
  3 Wiseman, Geoffrey R       50 SCAQ-SP                        1:04.92  
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spencer, William          55 OSB-33                         1:21.52  
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freshley, Mike M          60 SDSM-SI                          59.11  
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Belshe, Buddy G           67 HSBC-33                        1:06.97  
 
Event 9  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         78 OSB-33                         1:21.52  
  2 Achee, Emile W            75 CM-33                          1:31.19  
Event 9  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis G         81 CM-33                          1:27.77  
 
Event 10  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powers, Theresa           33 HWYM-33                          36.44  
  2 Hunter, Nancy C           34 HWYM-33                          54.45  
 
Event 10  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kris E           40 BGWM-33                          36.44  
 
Event 10  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardt, Leslie G           50 BGWM-33                          34.19  
 
Event 10  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            74 OSB-33                           52.71  
 
Event 10  Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Donny              24 HWYM-33                          31.10  
  2 Mattei-Offenbad, Remy     24 Unattached                       33.42  
 
Event 10  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hargrave, Greg            45 SCAQ-SP                          31.35  
  2 Hercher, Heinz            45 ROSE-33                          31.85  
 
Event 10  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiseman, Geoffrey R       50 SCAQ-SP                          41.97  
 
Event 10  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueiredo, Paulo         55 WH2O-33                          32.32  
 -- Spencer, William          55 OSB-33                              DQ  
 
Event 10  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blake, Thomas P           62 Unattached                       47.17  
 
Event 11  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Downing, Kathyren I       24 SAM-33                           27.85  
 
Event 11  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jessica            29 UCLA                             32.01  
 
Event 11  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eickhoff, Lelani R        34 UCLA                             31.04  
  2 Berkson, Cindy            33 UCLA                             32.02  
  3 Hunter, Nancy C           34 HWYM-33                          43.98  
 
Event 11  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kris E           40 BGWM-33                          29.20  
  2 Nemeth, Sally             42 HWYM-33                          29.69  
  3 Farr, Mary E              44 SLUGS-SP                         33.74  
  4 Sanderson, Kirsten        40 HWYM-33                          35.65  
 
Event 11  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardt, Leslie G           50 BGWM-33                          32.19  
 
Event 11  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  
 
Event 11  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Canales, Luis             28 SCAQ-SP                          27.09  
  2 Groven, Brian             29 SAM-33                           30.67  
 
Event 11  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wegner, Dan               30 SCAQ-SP                          22.43  
  2 Hochstein, Erik           33 SCAQ-SP                          22.70  
  3 Cadaval, Manuel           30 Unattached                       23.17  
  4 Won, Randy                33 SCAQ-SP                          25.03  
 
Event 11  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fujimoto, Stanely         41 Unattached                       22.17  
  2 Carter, Paul V            44 SCAQ-SP                          22.95  
  3 Graham, Errol             42 WH2O-33                          29.20  
  4 Houdayer, Marc Y          42 Unattached                       29.55  
 
Event 11  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hargrave, Greg            45 SCAQ-SP                          25.89  
  2 Hercher, Heinz            45 ROSE-33                          26.44  
  3 Butler, Bill J            45 SDSM-SI                          29.49  
 
Event 11  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, John J             51 SCAQ-SP                          25.81  
  2 Dwyer, Patrick A          51 Unattached                       28.72  
 
Event 11  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spencer, William          55 OSB-33                           36.33  
 
Event 11  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freshley, Mike M          60 SDSM-SI                          27.68  
  2 Blake, Thomas P           62 Unattached                       34.45  
 
Event 11  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  
  
  Event 11  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
    1 Achee, Emile W            75 CM-33                            39.21   
 
Event 11  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giberson, Louis G         81 CM-33                            27.96  
 
Event 12  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jessica            29 UCLA                           7:49.96  
 
Event 12  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Jennifer L       33 SAM-33                         7:21.62  
  2 Powers, Theresa           33 HWYM-33                        7:33.77  
  3 Eickhoff, Lelani R        34 UCLA                           7:52.35  
  4 Berkson, Cindy            33 UCLA                           7:58.24  
 
Event 12  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesler, Laurie           38 UCLA                           6:42.63  
 
Event 12  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nemeth, Sally             42 HWYM-33                        6:46.12  
  2 Vilander, Barbara A       43 OSB-33                         7:20.71  
  3 Tolone, Michelle          43 SAM-33                         9:39.41  
 
Event 12  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Sylvia             64 OSB-33                         8:41.49  
 
Event 12  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            74 OSB-33                         9:55.96  
 
Event 12  Women 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            83 GWSC-33                        9:06.28  
 
Event 12  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Ricardo         28 HWYM-33                        5:51.08  
  2 Canales, Luis             28 SCAQ-SP                        6:36.42  
 
Event 12  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           33 SCAQ-SP                        4:54.45  
 
Event 12  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eickhoff, Randell         36 UCLA                           5:06.84  
 
Event 12  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keeffe, Peter R         51 SCAQ-SP                        5:42.33  
 
Event 12  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Belshe, Buddy G           67 HSBC-33                        6:31.66  
  2 Glueck, Alan C            66 CM-33                          9:10.15  
 
Event 12  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         78 OSB-33                         7:56.24  
 
Event 12  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Giberson, Louis G         81 CM-33                               DQ  


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.