Home USMS Website


 

SPMA Championship Meet 
                        Gary Grandi Memorial - 2/9/2003                        
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Gumusaneli, Filiz E       21 NOVA                             27.46  
  2 Dibene, Desiree           22 SCMC                             29.06  
 
Women 19-24 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dibene, Desiree           22 SCMC                           1:02.40  
  2 Scampini, Mia             24 WH2O-33                        1:08.86  
 
Women 19-24 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scampini, Mia             24 WH2O-33                        2:32.43  
 
Women 19-24 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gumusaneli, Filiz E       21 NOVA                             34.71  
 
Women 19-24 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gumusaneli, Filiz E       21 NOVA                           1:03.17  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parianos, Charlotte       28 WH2O-33                          29.14  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Petersen, Fiona           29 NOVA                             57.81  
  2 Parianos, Charlotte       28 WH2O-33                        1:05.16  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Petersen, Fiona           29 NOVA                           2:04.23  
  2 Parianos, Charlotte       28 WH2O-33                        2:30.73  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Lesley            27 Unattached                     5:49.23  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Lesley            27 Unattached                     1:06.57  
  2 Rapkin, Sandy             28 SLUG-33                        1:22.46  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom, Annie                26 SCAQ-33                          36.82  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom, Annie                26 SCAQ-33                        1:20.07  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwood, Elisa          29 UCLA                             31.50  
  2 Rapkin, Sandy             28 SLUG-33                          35.86  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Petersen, Fiona           29 NOVA                           1:05.42  
 
Women 25-29 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwood, Elisa          29 UCLA                           1:12.29  
  2 Parianos, Charlotte       28 WH2O-33                        1:17.61  
  3 Rapkin, Sandy             28 SLUG-33                        1:18.27  
 
Women 25-29 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwood, Elisa          29 UCLA                           2:35.98  
  2 Rapkin, Sandy             28 SLUG-33                        2:49.90  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Anne M        33 SLUG-33                        2:32.73  
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Anne M        33 SLUG-33                        6:56.68  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Anne M        33 SLUG-33                          37.90  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Anne M        33 SLUG-33                        1:20.35  
 
Women 30-34 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Anne M        33 SLUG-33                        1:16.49  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kirsten           35 SWM                              26.31  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kirsten           35 SWM                              58.81  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kirsten           35 SWM                            2:09.46  
  2 Graner-Gallas, Diane      38 SLUG-33                        2:13.37  
  3 Richter, Jennifer         35 MVM                            2:36.48  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Jennifer         35 MVM                            6:50.73  
 
Women 35-39 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kirsten           35 SWM                            1:08.26  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farr, Mary Ellen          45 SLUG-33                          33.91  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farr, Mary Ellen          45 SLUG-33                        1:14.76  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farr, Mary Ellen          45 SLUG-33                        2:41.73  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seaton, Jessica           49 WH2O-33                        7:04.37  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seaton, Jessica           49 WH2O-33                        1:28.85  
 
Women 45-49 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seaton, Jessica           49 WH2O-33                        1:27.28  
 
Women 45-49 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seaton, Jessica           49 WH2O-33                        3:06.80  
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-33                        2:46.80  
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-33                        7:22.31  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-33                        1:26.05  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lund, Lynne               62 SDSM-33                        1:40.68  
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Altus, Grace T            79 SBM                              50.42  
  2 D'Agostino, Irene R       76 NI-NI                            54.45  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Altus, Grace T            79 SBM                            1:51.00  
  2 Sanborn, Peggy            75 SBM                            1:52.68  
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 SBM                            3:53.47  
  2 Altus, Grace T            79 SBM                            3:53.77  
 
Women 75-79 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 SBM                            9:54.80  
  2 D'Agostino, Irene R       76 NI-NI                         11:06.33  
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 SBM                              54.00  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            75 SBM                            1:52.63  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Irene R       76 NI-NI                          1:08.58  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Irene R       76 NI-NI                          2:31.79  
 
Women 75-79 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Altus, Grace T            79 SBM                            1:04.35  
 
Women 75-79 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Irene R       76 NI-NI                          2:12.45  
  2 Altus, Grace T            79 SBM                            2:18.58  
 
Women 80-84 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            84 GWSC                           3:28.40  
 
Women 80-84 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            84 GWSC                           9:18.60  
 
Women 80-84 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            84 GWSC                           2:25.31  
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Uchoa, Enrique            21 LBG                              25.76  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Uchoa, Enrique            21 LBG                              57.95  
 
Men 19-24 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Uchoa, Enrique            21 LBG                              35.47  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lam, Joshua               28 UCLA                             23.91  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lam, Joshua               28 UCLA                             24.99  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lam, Joshua               28 UCLA                             56.10  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cadaval, Manuel           31 CLVM-33                          23.26  
  2 Mitchell, Jeff            33 SCMC                             23.49  
  3 Lalley, Christopher P     33 LBG                              27.69  
  4 Galfano, Steven           30 Unattached                       32.33  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Robert R        31 Unattached                       50.67  
  2 Cadaval, Manuel           31 CLVM-33                          50.78  
  3 Scollon, Erik             31 LBG                              51.36  
  4 Mitchell, Jeff            33 SCMC                             53.65  
  5 Majchrowski, Thomas       31 Unattached                       55.85  
  6 Lalley, Christopher P     33 LBG                            1:05.68  
  7 Galfano, Steven           30 Unattached                     1:14.23  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Robert R        31 Unattached                     1:50.45  
  2 Scollon, Erik             31 LBG                            1:57.63  
  3 Garinger, Scott           32 SLUG-33                        1:58.71  
  4 Smith, Matt               34 Unattached                     2:03.33  
  5 Majchrowski, Thomas       31 Unattached                     2:06.18  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochsteim, Erik           34 Unattached                     4:41.68  
  2 O'Malley, Robert R        31 Unattached                     5:15.58  
  3 Garinger, Scott           32 SLUG-33                        5:27.95  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Derek P         33 PHSH-33                          25.52  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Derek P         33 PHSH-33                          54.91  
  2 Smith, Matt               34 Unattached                     1:09.89  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Matt               34 Unattached                       33.78  
  2 Galfano, Steven           30 Unattached                       35.60  
  3 Lalley, Christopher P     33 LBG                              37.73  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Majchrowski, Thomas       31 Unattached                     1:15.07  
  2 Smith, Matt               34 Unattached                     1:15.74  
  3 Galfano, Steven           30 Unattached                     1:17.17  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Derek P         33 PHSH-33                          25.10  
  2 Mitchell, Jeff            33 SCMC                             26.38  
  3 Hochsteim, Erik           34 Unattached                       30.16  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Robert R        31 Unattached                       55.28  
  2 Hochsteim, Erik           34 Unattached                       57.33  
 
Men 30-34 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scollon, Erik             31 LBG                              57.75  
  2 Cadaval, Manuel           31 CLVM-33                          59.50  
  3 Mitchell, Jeff            33 SCMC                           1:04.37  
  4 Galfano, Steven           30 Unattached                     1:16.02  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Daniel B        36 WH2O-33                          24.05  
  2 Nielson, Erik             35 LBG                              24.23  
  3 Wherritt, Bill            36 NOVA                             24.30  
  4 Mitchell, Greg            35 SCMC                             25.20  
  5 Helgason, Tryggve         39 SCMC                             25.38  
  6 LeCompte, Lance           35 LBG                              26.43  
  7 Bird, David J             39 SOBA                             26.78  
  8 Chang, Mike M             36 SLUG-33                          27.37  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Daniel B        36 WH2O-33                          52.25  
  2 Wherritt, Bill            36 NOVA                             52.49  
  3 Nielson, Erik             35 LBG                              53.36  
  4 Murdoch, Kurt             37 LBG                              54.43  
  5 Mitchell, Greg            35 SCMC                             56.31  
  6 Bird, David J             39 SOBA                           1:00.03  
  7 Chang, Mike M             36 SLUG-33                        1:01.11  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergen, Bert              35 Unattached                     1:52.04  
  2 Wherritt, Bill            36 NOVA                           1:59.48  
  3 Murdoch, Kurt             37 LBG                            2:05.65  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murdoch, Kurt             37 LBG                              27.43  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murdoch, Kurt             37 LBG                              59.06  
  2 Bird, David J             39 SOBA                           1:27.73  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nielson, Erik             35 LBG                              32.62  
  2 Chang, Mike M             36 SLUG-33                          34.24  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helgason, Tryggve         39 SCMC                           1:05.87  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Daniel B        36 WH2O-33                          25.84  
  2 LeCompte, Lance           35 LBG                              30.99  
  3 Bird, David J             39 SOBA                             32.37  
 
Men 35-39 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergen, Bert              35 Unattached                       58.20  
  2 Murdoch, Kurt             37 LBG                            1:00.59  
  3 Helgason, Tryggve         39 SCMC                           1:01.62  
  4 Ferguson, Daniel B        36 WH2O-33                        1:03.48  
  5 Mitchell, Greg            35 SCMC                           1:04.88  
  6 Chang, Mike M             36 SLUG-33                        1:10.61  
  7 Bird, David J             39 SOBA                           1:11.91  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wasko, Frank              42 NOVA                             23.91  
  2 Graham, Errol             43 WH2O-33                          26.67  
  3 Bahamon, Luis E           41 WH2O-33                          32.70  
  4 Kaplan, Robert C          40 SCAQ-33                          33.86  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plaga, Barry              41 Unattached                       53.60  
  2 Graham, Errol             43 WH2O-33                        1:02.07  
  3 Hayward, David            42 NOVA                           1:02.18  
  4 Bahamon, Luis E           41 WH2O-33                        1:11.82  
  5 Kaplan, Robert C          40 SCAQ-33                        1:22.62  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plaga, Barry              41 Unattached                     1:57.56  
  2 Bahamon, Luis E           41 WH2O-33                        2:39.25  
  3 Kaplan, Robert C          40 SCAQ-33                        3:04.57  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plaga, Barry              41 Unattached                     5:35.53  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Benner, Tord              43 NOVA                             29.48  
  2 Magner, Jerry             40 ZAPM                             30.03  
  3 Bahamon, Luis E           41 WH2O-33                          43.97  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magner, Jerry             40 ZAPM                           1:06.38  
  2 Benner, Tord              43 NOVA                           1:08.14  
  3 Graham, Errol             43 WH2O-33                        1:19.29  
  4 Bahamon, Luis E           41 WH2O-33                        1:33.15  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wasko, Frank              42 NOVA                             24.65  
  2 Graham, Errol             43 WH2O-33                          28.87  
  3 Benner, Tord              43 NOVA                             30.00  
  4 Hayward, David            42 NOVA                             30.49  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plaga, Barry              41 Unattached                     1:02.34  
 
Men 40-44 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wasko, Frank              42 NOVA                             59.05  
  2 Magner, Jerry             40 ZAPM                           1:04.43  
  3 Plaga, Barry              41 Unattached                     1:05.66  
  4 Benner, Tord              43 NOVA                           1:08.04  
  5 Hayward, David            42 NOVA                           1:14.79  
 
Men 40-44 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Benner, Tord              43 NOVA                           2:33.81  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraetsch, John            46 BSC                              24.74  
  2 Freeman, David W          45 RAYS                             25.28  
  3 Panzoski, Mike            45 RAYS                             29.82  
  4 Purgason, H. Lee          46 Unattached                       30.09  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather, Michael          48 Unattached                       56.84  
  2 Mc Cartin, Mark J         48 NOVA                             58.51  
  3 Panzoski, Mike            45 RAYS                           1:04.36  
  4 Purgason, H. Lee          46 Unattached                     1:06.36  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraetsch, John            46 BSC                            2:00.50  
  2 Ostrowski, John           45 Unattached                     2:12.78  
  3 Panzoski, Mike            45 RAYS                           2:23.70  
  4 Purgason, H. Lee          46 Unattached                     2:32.85  
  5 Booth, Bill               49 Unattached                     2:49.17  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cartin, Mark J         48 NOVA                           6:06.01  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrowski, John           45 Unattached                       32.11  
  2 Purgason, H. Lee          46 Unattached                       35.92  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrowski, John           45 Unattached                     1:11.39  
  2 Purgason, H. Lee          46 Unattached                     1:17.69  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraetsch, John            46 BSC                              31.63  
  2 Freeman, David W          45 RAYS                             33.87  
  3 Booth, Bill               49 Unattached                       40.98  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraetsch, John            46 BSC                            1:09.09  
  2 Freeman, David W          45 RAYS                           1:12.97  
  3 Booth, Bill               49 Unattached                     1:32.70  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather, Michael          48 Unattached                       27.61  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Belardi, James R          45 SCAQ-33                          55.26  
  2 Heather, Michael          48 Unattached                     1:02.19  
  3 Mc Cartin, Mark J         48 NOVA                           1:07.43  
 
Men 45-49 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraetsch, John            46 BSC                            1:02.57  
  2 Freeman, David W          45 RAYS                           1:04.08  
  3 Heather, Michael          48 Unattached                     1:07.20  
  4 Ostrowski, John           45 Unattached                     1:10.19  
  5 Mc Cartin, Mark J         48 NOVA                           1:10.51  
  6 Panzoski, Mike            45 RAYS                           1:19.28  
 
Men 45-49 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather, Michael          48 Unattached                     2:25.16  
  2 Mc Cartin, Mark J         48 NOVA                           2:33.99  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn A           53 ROSE                           2:04.63  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn A           53 ROSE                           5:45.07  
  2 Greenberg, Henry          54 NOVA                           7:00.07  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 NOVA                             32.87  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 NOVA                           1:15.32  
 
Men 50-54 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 NOVA                           1:17.86  
 
Men 50-54 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Henry          54 NOVA                           2:52.02  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Steve             55 SCMC                             30.02  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Steve             55 SCMC                           1:07.28  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallas, Boo               55 SLUG-33                        2:16.40  
 
Men 55-59 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, John F          55 MVM                            1:12.37  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Steve             60 SLUG-33                          32.05  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Steve             60 SLUG-33                        1:10.10  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Steve             60 SLUG-33                        1:19.36  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             69 Unattached                       49.23  
 
Men 65-69 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             69 Unattached                     2:38.22  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schofield, Steven E       71 SWM                            1:29.15  
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schofield, Steven E       71 SWM                            3:26.75  
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schofield, Steven E       71 SWM                            9:17.06  
 
Men 70-74 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schofield, Steven E       71 SWM                            1:54.62  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brinton, George M         78 SCAQ-33                          39.25  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brinton, George M         78 SCAQ-33                          44.42  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Havey, Tom T              84 SDSM-33                          53.27  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrick, Bob              82 CM                               47.86  
  2 Havey, Tom T              84 SDSM-33                          50.62  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrick, Bob              82 CM                             1:46.18  
  2 Havey, Tom T              84 SDSM-33                        2:02.03  
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrick, Bob              82 CM                               48.70  
 
Men 80-84 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrick, Bob              82 CM                             1:51.48  
 
Men 85-89 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody W        89 CM                               37.56  
 
Men 85-89 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody W        89 CM                             1:37.98  
 
Men 85-89 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody W        89 CM                             4:04.64  
 
Men 85-89 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody W        89 CM                             1:53.86  
 
Men 85-89 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersock, Woody W        89 CM                             2:07.52  


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.