Home USMS Website


 

Licensed to City of Santa Clarita - C                     Hy-Tek's Meet Manager
                      Masters Long Course 08' - 5/18/2008                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        Word: * 17:38.70                                                       
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heckman, Dawn M           31 ROSE                          17:32.48*  20  
       32.54  1:07.53  1:43.20  2:18.92  2:54.50  3:30.31  4:05.93  4:41.48
     5:16.92  5:52.18  6:27.27  7:02.37  7:37.34  8:12.35  8:47.44  9:22.56
     9:57.44 10:32.17 11:07.09 11:42.41 12:17.62 12:53.05 13:28.12 14:03.23
    14:38.41 15:13.50 15:48.48 16:23.47 16:58.26 17:32.48                  
 
Event 1  Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Karla               36 MVM                           23:18.89   20  
       42.82  1:29.32  2:15.84  3:02.93  3:50.16  4:36.50  5:23.15  6:09.51
     6:55.47  7:41.54  8:28.26  9:14.65 10:00.94 10:47.32 11:34.19 12:20.80
    13:07.96 13:54.95 14:42.41 15:29.78 16:17.34 17:04.80 17:51.87 18:38.71
    19:26.56 20:13.58 21:00.97 21:47.20 22:33.99 23:18.89                  
 
Event 1  Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Cheryl S             41 ROSE                          22:41.37   20  
       37.82  1:19.75  2:03.69  2:48.46  3:33.95  4:19.87  5:05.13  5:50.38
     6:35.87  7:21.55  8:07.04  8:52.74  9:38.30 10:24.01 11:10.01 11:55.68
    12:41.74 13:27.84 14:13.94 14:59.78 15:45.80 16:31.76 17:17.73 18:03.99
    18:49.71 19:36.24 20:23.23 21:09.79 21:55.86 22:41.37                  
  2 Kearns, Suzie             41 FMT                           31:28.62   17  
     1:01.07  2:05.85  3:10.63  4:15.67  5:19.99  6:25.04  7:31.00  8:35.71
     9:41.22 10:46.44 11:51.82 12:57.11 14:02.06 15:04.36 16:07.30 17:10.61
    18:13.62 19:16.84 20:19.67 21:21.71 22:24.66 23:26.48 24:29.93 25:31.56
    26:33.22 27:33.84 28:34.26 29:36.15 30:36.14 31:28.62                  
 
Event 1  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Latt, Melissa J           45 SCAQ                          24:57.01   20  
       44.19  1:31.94  2:20.75  3:09.82  3:59.54  4:49.61  5:39.92  6:30.18
     7:20.78  8:11.32  9:01.82  9:51.98 10:42.22 11:32.31 12:23.43 13:12.95
    14:02.96 14:53.78 15:44.66 16:35.34 17:26.10 18:16.32 19:06.95 19:57.61
    20:47.91 21:39.52 22:30.43 23:20.30 24:10.13 24:57.01                  
 
Event 1  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT                          20:34.30   20  
       36.24  1:14.42  1:54.08  2:33.90  3:14.12  3:54.54  4:35.30  5:16.09
     5:56.72  6:37.85  7:19.57  8:01.55  8:43.51  9:25.00 10:06.56 10:48.40
    11:30.23 12:12.37 12:54.18 13:36.64 14:19.01 15:01.47 15:43.50 16:26.22
    17:08.22 17:50.10 18:32.28 19:14.11 19:55.33 20:34.30                  
  2 Goldfarb, Amy             54 RGSC                          28:00.15   17  
       51.38  1:45.69  2:40.61  3:36.24  4:32.17  5:28.37  6:24.25  7:21.32
     8:17.04  9:13.33 10:08.57 11:04.99 12:01.88 12:58.77 13:55.19 14:51.95
    15:48.14 16:45.28 17:41.05 18:37.60 19:34.16 20:31.44 21:27.75 22:24.60
    23:21.51 24:18.50 25:14.51 26:11.13 27:07.13 28:00.15                  
 
Event 1  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciraulo, Christie         55 UCLA                          20:57.78   20  
       38.65  1:20.53  2:02.61  2:46.09  3:27.98  4:10.59  4:52.19  5:34.11
     6:16.11  6:58.28  7:40.19  8:22.22  9:03.86  9:45.86 10:27.57 11:09.70
    11:51.62 12:34.35 13:16.31 13:58.69 14:40.82 15:23.29 16:05.86 16:47.72
    17:30.09 18:12.37 18:54.26 19:36.80 20:18.39 20:57.78                  
 
Event 1  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoffrion, Helen          69 UCLA                          31:20.40   20  
       52.67  1:53.88  2:55.47  3:57.88  4:59.87  6:02.90  7:05.53  8:08.61
     9:11.04 10:15.18 11:17.91 12:22.53 13:26.38 14:29.61 15:33.61 16:37.28
    17:40.73 18:44.53 19:48.45 20:53.81 21:57.87 23:02.50 24:05.28 25:09.53
    26:12.83 27:15.93 28:18.71 29:22.42 30:23.88 31:20.40                  
 
Event 1  Women 80-84 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            81 SBM                           39:46.01   20  
     1:13.02  2:30.08  3:48.16  5:06.62  6:25.38  7:44.05  9:03.40 10:22.77
    11:41.85 13:00.96 14:21.15 15:40.40 17:00.34 18:20.32 19:39.68 21:00.87
    22:22.22 23:42.88 25:04.81 26:24.96 27:45.62 29:06.90 30:26.98 31:47.50
    33:08.58 34:29.23 35:49.22 37:08.77 38:28.28 39:46.01                  
 
Event 1  Women 90-94 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        Word: * 42:30.27                                                       
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            90 GWSC                          36:28.48*  20  
     1:03.31  2:14.57  3:26.00  4:37.44  5:50.38  7:02.41  8:15.69  9:28.91
    10:42.42 11:56.57 13:10.62 14:24.52 15:38.33 16:53.23 18:06.23 19:19.11
    20:33.83 21:45.58 22:59.83 24:13.75 25:28.40 26:41.14 27:55.20 29:08.68
    30:23.87 31:38.23 32:52.23 34:04.49 35:18.89 36:28.48                  
 
Event 1  Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleuel, Eric S            39 VCM                           23:17.53   20  
       38.94  1:22.29  2:06.95  2:52.86  3:38.33  4:24.12  5:10.39  5:57.57
     6:44.78  7:32.25  8:19.84  9:07.83  9:56.18 10:44.98 11:33.31 12:21.61
    13:10.15 13:59.75 14:49.12 15:37.13 16:25.58 17:14.40 18:02.95 18:50.66
    19:37.66 20:25.06 21:09.93 21:54.58 22:37.73 23:17.53                  
 
Event 1  Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Dan               40 ROSE                          20:46.77   20  
       34.86  1:13.98  1:54.94  2:36.56  3:18.80  4:00.93  4:43.42  5:26.06
     6:08.60  6:50.42  7:25.04  8:14.22  8:56.30  9:38.71 10:20.50 11:02.55
    11:44.88 12:27.14 13:09.03 13:51.59 14:33.70 15:16.27 15:57.86 16:40.05
    17:22.18 18:05.05 18:46.02 19:27.74 20:08.53 20:46.77                  
 
Event 1  Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Ginley, Patrick B      45 ROSE                          23:15.56   20  
       39.75  1:24.05  2:09.56  2:55.41  3:41.00  4:26.78  5:12.47  5:58.57
     6:45.17  7:33.01  8:20.14  9:08.04  9:55.75 10:43.97 11:31.17 12:18.81
    13:07.10 13:55.18 14:41.78 15:29.68 16:16.31 17:04.31 17:51.50 18:38.19
    19:24.77 20:12.00 20:58.66 21:45.25 22:30.93 23:15.56                  
  2 Aamoth, Jim               47 CSA                           23:58.22   17  
       40.08  1:23.81  2:10.34  2:57.53  3:44.89  4:32.68  5:21.08  6:08.63
     6:56.63  7:45.01  8:33.86  9:22.64 10:11.20 11:00.20 11:48.61 12:37.03
    13:25.84 14:14.97 15:03.05 15:52.98 16:42.20 17:32.03 18:20.78 19:09.84
    19:58.57 20:48.62 21:37.45 22:27.13 23:15.51 23:58.22                  
 -- Wall, Chris L             46 SCAQ                                DQ  
       44.46  1:34.47  2:26.70  3:19.01  4:11.21  5:03.43  5:56.01  6:49.07
     7:42.89  8:35.78  9:29.86 10:23.82 11:17.82 12:11.36 13:05.80 14:00.36
    14:53.73 15:47.38 16:42.17 17:36.59 18:31.65 19:26.68                  
 
Event 1  Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kajiwara, Doug            51 SCAQ                          20:46.53   20  
       36.34  1:17.09  1:57.57  2:38.23  3:18.54  3:59.36  4:40.42  5:21.51
     6:02.62  6:43.51  7:24.61  8:05.54  8:47.28  9:29.06 10:10.79 10:52.45
    11:34.11 12:16.48 12:58.77 13:41.78 14:24.47 15:07.89 15:51.04 16:33.83
    17:17.53 18:01.63 18:44.94 19:28.29 20:09.60 20:46.53                  
  2 Leonard, Dan P            54 SCAQ                          22:06.30   17  
       38.49  1:21.02  2:05.03  2:49.97  3:34.57  4:19.98  5:04.22  5:48.75
     6:33.12  7:18.27  8:03.38  8:47.80  9:32.52 10:16.99 11:01.13 11:45.61
    12:29.91 13:14.69 13:58.54 14:43.19 15:27.94 16:12.54 16:57.12 17:41.67
    18:26.28 19:10.42 19:55.43 20:40.81 21:25.90 22:06.30                  
  3 Heins, Barry              52 RGSC                          23:17.21   16  
       39.95  1:26.50  2:14.03  3:01.08  3:49.15  4:37.12  5:24.76  6:12.85
     7:01.51  7:48.68  8:34.82  9:21.71 10:09.03 10:55.49 11:42.58 12:28.72
    13:15.81 14:01.71 14:48.79 15:34.96 16:21.12 17:07.88 17:53.35 18:38.57
    19:25.20 20:11.35 20:57.65 21:45.06 22:30.10 23:17.21                  
  4 Austin, Tony K            51 SCAQ                          24:00.02   15  
       42.31  1:28.33  2:15.63  3:03.02  3:50.82  4:38.37  5:26.34  6:14.70
     7:03.51  7:52.33  8:41.38  9:29.78 10:18.43 11:07.20 11:55.68 12:44.21
    13:32.92 14:21.57 15:10.38 15:58.99 16:47.83 17:35.98 18:24.90 19:13.07
    20:02.63 20:51.96 21:40.89 22:29.61 23:16.28 24:00.02                  
 
Event 1  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ettinger, Thomas J        60 ROSE                          22:05.85   20  
       39.22  1:23.49  2:08.66  2:54.26  3:39.27  4:23.84  5:08.67  5:52.92
     6:37.63  7:21.98  8:06.40  8:51.07  9:35.51 10:20.96 11:05.59 11:49.90
    12:34.59 13:19.28 14:03.34 14:47.78 15:31.60 16:16.25 17:01.39 17:45.11
    18:29.52 19:13.71 19:57.82 20:42.47 21:25.22 22:05.85                  
 
Event 1  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleuel, Bart S            67 VCM                           26:35.40   20  
       45.86  1:36.10  2:29.06  3:22.67  4:17.41  5:11.40  6:05.91  7:00.59
     7:54.25  8:48.92  9:43.29 10:37.35 11:31.39 12:25.76 13:19.13 14:13.33
    15:06.16 16:00.84 16:53.00 17:46.88 18:39.95 19:33.88 20:26.96 21:20.18
    22:13.11 23:06.60 23:58.71 24:51.82 25:44.78 26:35.40                  
  2 Bergstrom, Robert W       67 FMT                           26:47.28   17  
       46.55  1:39.53  2:33.46  3:27.53  4:21.50  5:15.50  6:09.06  7:02.85
     7:56.39  8:50.72  9:45.30 10:38.62 11:32.28 12:25.13 13:18.83 14:12.21
    15:06.08 15:58.56 16:52.21 17:45.74 18:39.95 19:33.84 20:27.77 21:21.44
    22:16.06 23:09.86 24:04.15 24:58.66 25:53.37 26:47.28                  
 
Event 1  Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             75 SDSM                          30:04.86   20  
       48.46  1:44.68  2:41.86  3:40.08  4:38.85  5:38.01  6:37.12  7:36.26
     8:35.59  9:34.68 10:34.21 11:33.32 12:33.30 13:32.72 14:32.67 15:33.80
    16:35.28 17:36.99 18:39.43 19:42.06 20:44.82 21:48.24 22:50.52 23:53.60
    24:56.51 25:58.58 27:01.70 28:03.00 29:04.91 30:04.86                  
 
Event 1  Men 85-89 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        Word: * 29:35.88                                                       
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         85 LOST                          29:12.85*  20  
       50.48  1:45.76  2:44.69  3:43.84  4:42.39  5:42.08  6:40.44  7:40.07
     8:38.82  9:37.63 10:36.88 11:36.09 12:35.55 13:35.40 14:34.02 15:32.70
    16:32.58 17:30.92 18:29.03          20:27.43 21:26.04 22:26.64 23:24.56
    24:23.68 25:22.06 26:21.93 27:19.12 28:17.58 29:12.85                  
 
Event 2  Men 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose Bowl Masters  'A'                                      1:58.64   40  
     1) Borton, Dan M40                 2) Cienega, Julio M42             
     3) Mc Ginley, Patrick B M45        4) Durieux, Chad A M29            
       32.46  1:02.74  1:30.62  1:58.64                                    
 
Event 2  Men 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose Bowl Masters  'A'                                      1:58.44   40  
     1) Olson, Jeff M49                 2) Ronay, Peter E M66             
     3) Skelly, Drew K M42              4) McAniff, Peter M41             
       28.84  1:01.72  1:30.43  1:58.44                                    
 
Event 2  Mixed 100-119 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clarita Masters Club  'A'                             2:51.96   40  
     1) Bistric, Igor M24               2) Bunenko, Andrew M48            
     3) Brezensky, Chester J M22        4) Lawler, Derek M21              
       30.21  1:08.94  2:51.96                                             
 
Event 2  Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clarita Masters Club  'A'                             2:35.37   40  
     1) Velaquez, Michael M43           2) Miladin, Jeff M47              
     3) Michael, Holly W30              4) Waschak, Emma W21              
       27.79    56.87  1:06.73  2:35.37                                    
 
Event 3  Women 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deets, Krystal N          32 NOVA                           1:29.05   20  
       39.08  1:29.05                                                      
 
Event 3  Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Karla               36 MVM                            1:37.50   20  
       45.92  1:37.50                                                      
 
Event 3  Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguilar, Nancy C          47 UCLA                           1:58.96   20  
       53.41  1:58.96                                                      
 
Event 3  Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT                           1:15.98   20  
       35.97  1:15.98                                                      
 
Event 3  Men 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezensky, Chester J      22 SCMC                           1:11.21   20  
       32.69  1:11.21                                                      
 
Event 3  Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Peter G         25 SCAQ                           1:17.67   20  
       34.15  1:17.67                                                      
 
Event 3  Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amende, Brian C           31 NOVA                           1:23.11   20  
       37.33  1:23.11                                                      
 
Event 3  Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reis, Raul                44 LBG                            1:41.91   20  
       48.22  1:41.91                                                      
 
Event 3  Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arshat, Brad              46 NOVA                           1:56.62   20  
       54.08  1:56.62                                                      
 
Event 3  Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cholodenko, Don           52 NOVA                           1:12.47   20  
       34.11  1:12.47                                                      
 
Event 3  Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter E            66 ROSE                           1:51.14   20  
       49.12  1:51.14                                                      
 
Event 3  Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Tom             75 SDSM                           1:57.28   20  
       53.15  1:57.28                                                      
 
Event 4  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maclean, Tanya            32 NOVA                           3:04.81   20  
       41.23  1:27.69  2:16.33  3:04.81                                    
 
Event 4  Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nakamatsu, Judith A       41 UCLA                           2:49.14   20  
       39.44  1:22.56  2:06.63  2:49.14                                    
 
Event 4  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shore, Susan D            46 MSCM                           2:41.17   20  
       37.67  1:18.67  2:00.53  2:41.17                                    
 
Event 4  Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoffrion, Helen          69 UCLA                           3:40.94   20  
       48.69  1:46.47  2:46.25  3:40.94                                    
 
Event 4  Women 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       87 MVN                            4:39.26   20  
     1:04.09  2:16.41  3:29.24  4:39.26                                    
 
Event 4  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Adam J             34 WH2O                           2:22.57   20  
       32.98  1:09.30  1:46.50  2:22.57                                    
  2 NcNiece, Gavin            30 SCAQ                           2:30.48   17  
       32.44  1:08.57  1:48.59  2:30.48                                    
 
Event 4  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wegner, Dan               37 TYR                            2:03.68   20  
       28.52    59.80  1:31.77  2:03.68                                    
 
Event 4  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cienega, Julio            42 ROSE                           2:22.36   20  
       34.25  1:09.72  1:46.21  2:22.36                                    
  2 Borton, Dan               40 ROSE                           2:25.01   17  
       32.84  1:09.40  1:47.62  2:25.01                                    
 
Event 4  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Chris           47 MVM                            2:32.98   20  
       35.41  1:13.22  1:53.20  2:32.98                                    
  2 Mc Ginley, Patrick B      45 ROSE                           2:43.38   17  
       34.61  1:15.08  1:58.82  2:43.38                                    
  3 Aamoth, Jim               47 CSA                            2:50.19   16  
       38.86  1:22.48  2:08.13  2:50.19                                    
 
Event 4  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barter, Thomas L          51 ROSE                           3:15.31   20  
       47.02  1:37.32  2:28.57  3:15.31                                    
  2 Giacomazzi, Albert M      53 SCMC                           3:30.44   17  
       48.79  1:42.98  2:37.71  3:30.44                                    
 
Event 5  Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cegielski, Emily          25 SWM                            1:30.14   20  
       42.18  1:30.14                                                      
 
Event 5  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moon, Grace H             37 ROSE                           1:29.89   20  
       42.31  1:29.89                                                      
 
Event 5  Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT                           1:26.72   20  
       41.58  1:26.72                                                      
  2 Osborn, Ahelee Sue M      50 NOVA                           1:28.07   17  
       41.75  1:28.07                                                      
 
Event 5  Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezensky, Chester J      22 SCMC                           1:32.20   20  
       42.85  1:32.20                                                      
 
Event 5  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reis, Raul                44 LBG                            1:55.84   20  
       57.03  1:55.84                                                      
 
Event 5  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Hoffmann, Gerard      52 NOVA                           1:14.52   20  
       35.67  1:14.52                                                      
  2 Cholodenko, Don           52 NOVA                           1:22.32   17  
       39.41  1:22.32                                                      
 
Event 5  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry J          62 OJAI                           1:49.23   20  
       53.62  1:49.23                                                      
 
Event 5  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              75 CROC                           1:54.63   20  
       53.77  1:54.63                                                      
 
Event 6  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Draper, Tamara M          27 WH2O                             32.66   20  
 
Event 6  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deets, Krystal N          32 NOVA                             31.10   20  
  2 Maclean, Tanya            32 NOVA                             34.16   17  
 
Event 6  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Laura R        43 OJAI                             34.06   20  
 
Event 6  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shore, Susan D            46 MSCM                             34.70   20  
  2 Brody, Bethann M          49 SCMC                             39.08   17  
 
Event 6  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue M      50 NOVA                             29.87   20  
  2 Cook, Jenny L             50 UNAT                             31.78   17  
 
Event 6  Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borland, Carole J         65 OJAI                             42.04   20  
 
Event 6  Women 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       87 MVN                              56.99   20  
 
Event 6  Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC                             27.69   20  
 
Event 6  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Durieux, Chad A           29 ROSE                             28.40   20  
 
Event 6  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 NcNiece, Gavin            30 SCAQ                             30.13   20  
  2 Lundie, Christopher M     30 SCMC                             45.27   17  
 
Event 6  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wegner, Dan               37 TYR                              25.24   20  
  2 Matsubara, Yoshiki        35 UNAT                             28.44   17  
 
Event 6  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           40 SCAQ                             24.47   20  
  2 McAniff, Peter            41 ROSE                             27.74   17  
  3 Skelly, Drew K            42 ROSE                             28.75   16  
  4 Cienega, Julio            42 ROSE                             29.87   15  
  5 Borton, Dan               40 ROSE                             30.28   14  
  6 Della Sala, Humberto      41 DSSM                             34.24   13  
 
Event 6  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wall, Chris L             46 SCAQ                             27.80   20  
  2 Olson, Jeff               49 ROSE                             28.93   17  
  3 Bunenko, Andrew           48 SCMC                             29.69   16  
  4 Campbell, Chris           47 MVM                              30.72   15  
  5 Mc Ginley, Patrick B      45 ROSE                             31.48   14  
  6 Aamoth, Jim               47 CSA                              33.11   13  
  7 Huth, John R              47 LOST                             37.15   12  
  8 Hurwitz, Brent R          46 UCLA                             37.40   11  
 
Event 6  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Hoffmann, Gerard      52 NOVA                             27.17   20  
  2 Mitchell, Robert W        50 FMT                              29.41   17  
  3 Austin, Tony K            51 SCAQ                             29.87   16  
  4 Giacomazzi, Albert M      53 SCMC                             40.43   15  
 
Event 6  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry J          62 OJAI                             37.70   20  
 
Event 6  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter E            66 ROSE                             35.11   20  
 
Event 6  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smethurst, Everett W      73 NOVA                             37.95   20  
  2 Mc Meekin, Robert F       74 SCMC                             49.75   17  
 
Event 7  Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cegielski, Emily          25 SWM                            2:59.68   20  
       36.57  1:24.51  2:15.19  2:59.68                                    
 
Event 7  Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deets, Krystal N          32 NOVA                           3:38.17   20  
       43.52  1:44.34  2:50.17  3:38.17                                    
 
Event 7  Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Karla               36 MVM                            3:17.61   20  
       46.95  1:41.63  2:35.45  3:17.61                                    
 
Event 7  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nakamatsu, Judith A       41 UCLA                           3:17.19   20  
       46.40  1:39.62  2:36.12  3:17.19                                    
 
Event 7  Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguilar, Nancy C          47 UCLA                           4:03.15   20  
       53.64  2:00.73  3:09.92  4:03.15                                    
 
Event 7  Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue M      50 NOVA                           2:46.74   20  
       34.83  1:19.73  2:09.07  2:46.74                                    
 
Event 7  Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Adam J             34 WH2O                           2:46.88   20  
       33.77  1:19.02  2:10.13  2:46.88                                    
  2 Amende, Brian C           31 NOVA                           3:06.84   17  
       38.76  1:28.32  2:25.11  3:06.84                                    
 
Event 7  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reis, Raul                44 LBG                            3:40.85   20  
       52.20  1:53.39  2:56.24  3:40.85                                    
 
Event 7  Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Chris           47 MVM                            3:04.81   20  
       35.10  1:29.28  2:23.87  3:04.81                                    
  2 Arshat, Brad              46 NOVA                           3:44.97   17  
       53.26  1:56.84  2:58.51  3:44.97                                    
 
Event 7  Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cholodenko, Don           52 NOVA                           2:39.16   20  
       34.20  1:17.03  2:02.80  2:39.16                                    
  2 Adams, Daniel P           52 WH2O                           2:47.91   17  
       37.75  1:22.96  2:10.07  2:47.91                                    
 
Event 7  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas, James B            58 LAAC                           2:54.56   20  
       36.80  1:25.35  2:15.37  2:54.56                                    
  2 Edwards, Clive G          55 SWM                            3:22.35   17  
       43.66  1:39.81  2:35.38  3:22.35                                    
 
Event 7  Men 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter E            66 ROSE                           3:37.83   20  
       48.40  1:47.86  2:51.12  3:37.83                                    
 
Event 8  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shore, Susan D            46 MSCM                           5:37.62   20  
       38.80  1:20.86  2:04.33  2:47.53  3:31.37  4:13.88  4:57.08  5:37.62
 
Event 8  Women 85-89 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       87 MVN                            9:49.65   20  
     1:08.08  2:22.91  3:39.11  4:54.61  6:10.88  7:24.22  8:40.68  9:49.65
 
Event 8  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Dan               40 ROSE                           5:13.63   20  
       34.04  1:11.63  1:51.04  2:31.08  3:11.85  3:52.44  4:34.08  5:13.63
 
Event 8  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aamoth, James R           47 CSAM                           6:20.00   20  
       40.56  1:27.90  1:58.57           2:16.61  3:05.71  3:37.06  6:20.00
 
Event 8  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giacomazzi, Albert M      53 SCMC                           7:27.66   20  
       48.59  1:45.64  2:42.47  3:39.28  4:17.69           4:38.52  7:27.66
 
Event 9  Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maclean, Tanya            32 NOVA                           1:33.33   20  
       46.01  1:33.33                                                      
 
Event 9  Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borland, Carole J         65 OJAI                           2:03.22   20  
       59.28  2:03.22                                                      
  2 Geoffrion, Helen          69 UCLA                           2:07.14   17  
     1:01.71  2:07.14                                                      
 
Event 9  Women 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            81 SBM                            2:22.90   20  
     1:11.39  2:22.90                                                      
 
Event 9  Women 85-89 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       87 MVN                            2:43.56   20  
     1:20.58  2:43.56                                                      
 
Event 9  Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC                           1:12.63   20  
       34.83  1:12.63                                                      
  2 Brezensky, Chester J      22 SCMC                           1:24.29   17  
       39.54  1:24.29                                                      
 
Event 9  Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Peter G         25 SCAQ                           1:18.23   20  
       37.97  1:18.23                                                      
 
Event 9  Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Skelly, Drew K            42 ROSE                           1:19.96   20  
       39.33  1:19.96                                                      
  2 Reis, Raul                44 LBG                            1:48.65   17  
       54.58  1:48.65                                                      
 
Event 9  Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Ginley, Patrick B      45 ROSE                           1:18.44   20  
       38.28  1:18.44                                                      
  2 Campbell, Chris           47 MVM                            1:30.06   17  
       45.09  1:30.06                                                      
 
Event 9  Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Jim M            67 MVN                            1:46.43   20  
       50.73  1:46.43                                                      
 
Event 9  Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smethurst, Everett W      73 NOVA                           1:44.79   20  
       51.71  1:44.79                                                      
 
Event 9  Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              75 CROC                           1:41.90   20  
       51.65  1:41.90                                                      
  2 Mitchell, Tom             75 SDSM                           2:03.92   17  
       57.99  2:03.92                                                      
 
Event 10  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Draper, Tamara M          27 WH2O                             37.39   20  
 
Event 10  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deets, Krystal N          32 NOVA                             36.49   20  
 
Event 10  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Laura R        43 OJAI                             36.89   20  
 
Event 10  Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borland, Carole J         65 OJAI                           1:00.09   20  
 
Event 10  Women 85-89 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       87 MVN                            1:20.00   20  
 
Event 10  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC                             30.40   20  
  2 Brezensky, Chester J      22 SCMC                             30.79   17  
 
Event 10  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Durieux, Chad A           29 ROSE                             31.17   20  
  2 Espinoza, Peter G         25 SCAQ                             34.07   17  
 
Event 10  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Adam J             34 WH2O                             31.55   20  
  2 Amende, Brian C           31 NOVA                             37.23   17  
 
Event 10  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsubara, Yoshiki        35 UNAT                             31.96   20  
 
Event 10  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           40 SCAQ                             28.47   20  
  2 Della Sala, Humberto      41 DSSM                             39.39   17  
 
Event 10  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bunenko, Andrew           48 SCMC                             32.88   20  
 
Event 10  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Hoffmann, Gerard      52 NOVA                             28.25   20  
 
Event 10  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Clive G          55 SWM                              38.75   20  
 
Event 10  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry J          62 OJAI                             52.07   20  
 
Event 10  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter E            66 ROSE                             45.12   20  
 
Event 11  Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Karla               36 MVM                            7:14.54   20  
       55.74  1:59.54  2:55.32  3:50.57  4:46.62  5:42.85  6:29.80  7:14.54
 
Event 11  Women 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoffrion, Helen          69 UCLA                           9:26.72   20  
     1:06.69  2:29.38  3:40.87  4:51.05  6:11.27  7:29.09  8:30.53  9:26.72
 
Event 11  Men 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arshat, Brad              46 NOVA                           7:51.48   20  
       56.02  2:00.48  3:08.55  4:15.24  5:14.39  6:16.00  7:04.02  7:51.48
 
Event 12  Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moon, Grace H             37 ROSE                           3:19.25   20  
       43.12  1:33.71  2:27.32  3:19.25                                    
 
Event 12  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              75 CROC                           4:08.84   20  
       57.56  2:00.51  3:06.72  4:08.84                                    
 
Event 13  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deets, Krystal N          32 NOVA                           1:13.01   20  
       34.15  1:13.01                                                      
  2 Maclean, Tanya            32 NOVA                           1:24.82   17  
       41.29  1:24.82                                                      
 
Event 13  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Laura R        43 OJAI                           1:17.42   20  
       36.43  1:17.42                                                      
 
Event 13  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shore, Susan D            46 MSCM                           1:15.41   20  
       36.63  1:15.41                                                      
  2 Brody, Bethann M          49 SCMC                           1:33.94   17  
       42.23  1:33.94                                                      
 
Event 13  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue M      50 NOVA                           1:06.41   20  
       31.91  1:06.41                                                      
 
Event 13  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borland, Carole J         65 OJAI                           1:40.99   20  
       48.30  1:40.99                                                      
 
Event 13  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amende, Brian C           31 NOVA                           1:13.13   20  
       35.63  1:13.13                                                      
 
Event 13  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsubara, Yoshiki        35 UNAT                           1:04.39   20  
       30.82  1:04.39                                                      
 
Event 13  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           40 SCAQ                             53.29   20  
       25.52    53.29                                                      
  2 McAniff, Peter            41 ROSE                           1:01.39   17  
       29.69  1:01.39                                                      
  3 Skelly, Drew K            42 ROSE                           1:03.81   16  
       30.27  1:03.81                                                      
  4 Cienega, Julio            42 ROSE                           1:04.28   15  
       31.36  1:04.28                                                      
  5 Borton, Dan               40 ROSE                           1:06.62   14  
       32.11  1:06.62                                                      
  6 Della Sala, Humberto      41 DSSM                           1:21.76   13  
       37.96  1:21.76                                                      
 
Event 13  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Jeff               49 ROSE                           1:05.72   20  
       31.66  1:05.72                                                      
  2 Campbell, Chris           47 MVM                            1:07.53   17  
       33.21  1:07.53                                                      
  3 Hurwitz, Brent R          46 UCLA                           1:16.69   16  
       37.26  1:16.69                                                      
  4 Aamoth, Jim               47 CSA                            1:18.48   15  
       37.30  1:18.48                                                      
  5 Huth, John R              47 LOST                           1:25.31   14  
       39.40  1:25.31                                                      
 
Event 13  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Hoffmann, Gerard      52 NOVA                           1:00.07   20  
       29.59  1:00.07                                                      
  2 Mitchell, Robert W        50 FMT                            1:05.22   17  
       31.79  1:05.22                                                      
  3 Giacomazzi, Albert M      53 SCMC                           1:36.99   16  
       44.34  1:36.99                                                      
 
Event 13  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter E            66 ROSE                           1:20.87   20  
       38.61  1:20.87                                                      
  2 Stewart, Jim M            67 MVN                            1:28.34   17  
       41.83  1:28.34                                                      
 
Event 13  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smethurst, Everett W      73 NOVA                           1:38.57   20  
       47.70  1:38.57                                                      
  2 Mc Meekin, Robert F       74 SCMC                           2:09.15   17  
       59.33  2:09.15                                                      
 
Event 14  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Draper, Tamara M          27 WH2O                             40.95   20  
 
Event 14  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maclean, Tanya            32 NOVA                             41.78   20  
 
Event 14  Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue M      50 NOVA                             36.16   20  
 
Event 14  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borland, Carole J         65 OJAI                             54.61   20  
 
Event 14  Women 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            81 SBM                            1:08.60   20  
 
Event 14  Men 18-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC                             31.86   20  
 
Event 14  Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Peter G         25 SCAQ                             33.80   20  
  2 Durieux, Chad A           29 ROSE                             35.64   17  
 
Event 14  Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Adam J             34 WH2O                             36.42   20  
 
Event 14  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Ginley, Patrick B      45 ROSE                             34.82   20  
  2 Olson, Jeff               49 ROSE                             38.68   17  
 
Event 14  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry J          62 OJAI                             58.25   20  
 
Event 14  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Jim M            67 MVN                              48.60   20  
 
Event 14  Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smethurst, Everett W      73 NOVA                             47.28   20  
 
Event 14  Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              75 CROC                             45.26   20  
  2 Mitchell, Tom             75 SDSM                             53.05   17  
 
Event 15  Men 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arshat, Brad              46 NOVA                           4:16.09   20  
       57.06  2:01.50  3:10.94  4:16.09                                    
 
Event 16  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Draper, Tamara M          27 WH2O                             45.62   20  
 
Event 16  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moon, Grace H             37 ROSE                             41.27   20  
  2 Rees, Karla               36 MVM                              47.20   17  
 
Event 16  Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Laura R        43 OJAI                             46.11   20  
 
Event 16  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brody, Bethann M          49 SCMC                             52.53   20  
 
Event 16  Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC                             38.73   20  
 
Event 16  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Durieux, Chad A           29 ROSE                             34.79   20  
 
Event 16  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Skelly, Drew K            42 ROSE                             39.67   20  
  2 Della Sala, Humberto      41 DSSM                             47.70   17  
 
Event 16  Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bunenko, Andrew           48 SCMC                             36.08   20  
 
Event 16  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Hoffmann, Gerard      52 NOVA                             33.84   20  
  2 Adams, Daniel P           52 WH2O                             38.93   17  
 
Event 16  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Clive G          55 SWM                              40.31   20  
 
Event 16  Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry J          62 OJAI                             49.16   20  
 
Event 17  Women 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            81 SBM                            4:54.43   20  
     1:12.63  2:26.75  3:42.60  4:54.43                                    
 
Event 17  Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Robert W        50 FMT                            3:04.29   20  
       42.68  1:28.14  2:16.13  3:04.29                                    
 
Event 17  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas, James B            58 LAAC                           2:52.51   20  
       42.39  1:27.17  2:11.83  2:52.51                                    
 
Event 17  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Jim M            67 MVN                            3:55.61   20  
       54.93  1:52.82  2:55.86  3:55.61                                    
 
Event 17  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              75 CROC                           3:44.01   20  
       53.93  1:49.35  2:49.70  3:44.01                                    
  2 Mitchell, Tom             75 SDSM                           4:33.24   17  
     1:01.62  2:12.47  3:26.14  4:33.24                                    
 
Event 18  Men 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clarita Masters Club  'A'                             3:04.72   40  
     1) Bistric, Igor M24               2) Bunenko, Andrew M48            
     3) Miladin, Jeff M47               4) Lawler, Derek M21              
       33.16  1:21.65  1:55.94  3:04.72                                    
 
Event 18  Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clarita Masters Club  'A'                             2:54.27   40  
     1) Velaquez, Michael M43           2) Brezensky, Chester J M22       
     3) Michael, Holly W30              4) Waschak, Emma W21              
       43.26             58.90  2:54.27                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 18                    
 
  1. Irvine Novaquatics                  291   2. Ojai Masters                        180
  3. Ucla Bruin Masters                  177   4. Rose Bowl Masters                   100
  4. Mission Viejo Masters               100   6. Mountain View Masters                97
  7. Santa Barbara Masters                80   7. West Hollywood Aquatics              80
  7. Meridian Swim Club Masters           80  10. Unat                                 77
 11. Santa Clarita Masters Club           54  12. South West Aquatic Masters           40
 13. Southern California Aquatic Ma       20  13. Golden West Swim Club                20
 15. Rio Grande Swim Club                 17  15. Fullerton Fast Masters Team          17
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 18                     
 
  1. Rose Bowl Masters                   603   2. Irvine Novaquatics                  388
  3. Santa Clarita Masters Club          349   4. Southern California Aquatic Ma      262
  5. West Hollywood Aquatics             114   6. Corona Crocodiles                   100
  6. Ojai Masters                        100   8. San Diego Swim Masters               91
  9. Mountain View Masters                89  10. Long Beach Grunions                  77
 10. Mission Viejo Masters                77  12. Fullerton Fast Masters Team          71
 13. Conejo Simi Aquatics                 61  14. Daland Swim School Masters           60
 15. South West Aquatic Masters           57  15. Unat                                 57
 17. Lompoc's Other Swim Team             46  18. L A Athletic Club Masters            40
 18. Ventura County Masters               40  18. Team Tyr                             40
 21. Ucla Bruin Masters                   27  22. Conejo Simi Aquatic Masters          20
 23. Rio Grande Swim Club                 16                                             


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.