Home USMS Website


 

Licensed to City of Santa Clarita - C                     Hy-Tek's Meet Manager
                    Masters SCY March 29, 2008 - 3/29/2008                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shore, Susan              45 MSC-33              21:25.99   21:26.55    9  
       34.38  1:11.37  1:50.06  2:29.36  3:08.85  3:48.35  4:27.81  5:07.34
     5:46.58  6:25.96  7:05.69  7:45.54  8:25.20  9:04.83  9:44.06 10:23.39
    11:02.85 11:42.61 12:21.97 13:01.50 13:40.81 14:20.32 14:59.66 15:38.97
    16:18.29 16:57.63 17:36.81 18:15.98 18:55.39 19:33.70 20:12.20 20:50.25
    21:26.55
  2 Aguilar, Nancy C          47 UCLA-CA             28:20.00   28:03.49    7  
       44.90  1:33.03  2:22.60  3:12.24  4:02.28  4:52.99  5:42.93  6:33.44
     7:23.56  8:13.83  9:04.03  9:54.49 10:44.60 11:35.25 12:26.09 13:16.84
    14:07.74 14:58.50 15:49.81 16:40.86 17:32.77 18:25.10 19:17.32 20:09.85
    21:03.86 21:56.83 22:49.43 23:41.76 24:34.21 25:27.70 26:20.01 27:12.33
    28:03.49
 
Event 1  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciraulo, Christie         54 UCLA-CA             23:00.00   20:49.33    9  
       34.03  1:10.69  1:48.46  2:26.52  3:04.70  3:42.29  4:20.12  4:58.04
     5:35.70  6:13.40  6:50.84  7:28.58  8:06.34  8:44.10  9:21.81 10:00.04
    10:37.91 11:15.96 11:53.93 12:31.87 13:10.07 13:47.70 14:25.96 15:04.26
    15:42.54 16:21.32 16:59.89 17:38.67 18:17.63 18:56.41 19:34.71 20:12.76
    20:49.33
  2 Ellington, Cheri          50 SCMC-33             22:40.00   22:30.22    7  
       35.42  1:14.64  1:55.33  2:36.02  3:17.20  3:58.52  4:39.47  5:20.58
     6:02.07  6:43.05  7:24.03  8:05.29  8:47.00  9:28.48 10:09.37 10:50.91
    11:32.43 12:13.89 12:55.50 13:36.95 14:18.04 14:59.56 15:40.99 16:22.39
    17:03.36 17:44.59 18:25.75 19:07.51 19:48.75 20:29.86 21:10.81 21:51.12
    22:30.22
 
Event 1  Women 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarmakani, Brenda H       61 UCLA-CA             25:55.00   25:12.43    9  
       41.15  1:26.41  2:12.97  2:58.77  3:45.17  4:31.36  5:17.68  6:03.47
     6:49.09  7:34.61  8:21.06  9:07.28  9:54.05 10:39.95 11:25.67 12:11.68
    12:57.44 13:42.79 14:27.86 15:14.21 16:01.19 16:48.43 17:35.43 18:21.82
    19:08.61 19:54.56 20:40.15 21:25.85 22:11.86 22:57.27 23:43.09 24:28.43
    25:12.43
 
Event 1  Women 80-84 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            80 SBM-3               40:00.00   37:22.26    9  
     1:04.45  2:10.33  3:18.29  4:27.09  5:35.59  6:42.80  7:50.13  8:57.18
    10:04.98 11:15.38 12:22.51 13:30.11 14:38.12 15:46.47 16:55.18 18:03.07
    19:11.02 20:19.68 21:27.84 22:37.05 23:45.03 24:54.14 26:02.90 27:11.38
    28:19.21 29:26.85 30:35.20 31:44.18 32:52.21 34:00.53 35:08.05 36:16.54
    37:22.26
 
Event 1  Women 85-89 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simonton, Rita            89 GOLDEN-33           38:30.00   34:09.87    9  
       54.82  1:56.90  3:01.63  4:05.50  5:10.15  6:13.84  7:18.62  8:22.26
     9:26.46 10:32.02 11:35.33 12:39.75 13:44.42          15:53.87 16:57.78
    18:02.00 19:07.24 20:10.65 21:15.77 22:20.43 23:25.11 24:30.65         
    25:35.79 26:40.02 27:45.03 28:49.83 29:54.30 30:58.50 32:02.09 33:05.68
    34:09.87
 
Event 1  Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wadley, Brian             28 WH20-33             17:35.00   17:11.01    9  
       29.58  1:01.95  1:33.44  2:05.52  2:36.87  3:08.45  3:40.03  4:11.63
     4:43.74  5:15.87  5:47.12  6:19.12  6:50.70  7:22.50  7:53.65  8:26.01
     8:57.62  9:28.92 10:00.30 10:31.53 11:02.03 11:33.00 12:03.83 12:34.73
    13:05.85 13:37.15 14:07.68 14:38.74 15:10.05 15:40.86 16:11.72 16:42.48
    17:11.01
  2 St. Sauveur, Shawn        29 PORT-33             21:00.00   21:42.10    7  
       32.93  1:08.39  1:44.98  2:23.01  3:01.04  3:39.57  4:19.44  4:58.79
     5:39.20  6:19.74  7:00.11  7:40.27  8:21.09  9:02.31  9:42.55 10:23.71
    11:03.90 11:44.52 12:25.32 13:05.51 13:45.67 14:26.54 15:07.64 15:47.86
    16:28.18 17:08.14 17:47.94 18:28.51 19:07.91 19:46.94 20:25.98 21:05.01
    21:42.10
 
Event 1  Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Michael          31 AQUA-CC             25:00.00   20:57.12    9  
       34.22  1:11.47  1:49.43  2:27.34  3:05.13  3:42.96  4:20.93  4:58.94
     5:36.68  6:15.20  6:53.17  7:31.38  8:09.31  8:47.01  9:24.84 10:02.68
    10:40.88 11:18.43 11:56.21 12:33.80 13:11.68 13:49.83 14:27.88 15:06.27
    15:44.26 16:22.78 17:01.06 17:39.78 18:18.61 18:57.19 19:35.75 20:14.08
    20:57.12
 
Event 1  Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Dan               39 ROSE-33             19:51.47   20:44.90    9  
       31.66  1:06.90  1:43.16  2:20.38  2:58.16  3:35.90  4:13.67  4:51.35
     5:29.01  6:07.02  6:45.10  7:23.25  8:01.77  8:40.23  9:18.58  9:57.16
    10:36.09 11:14.84 11:53.62 12:32.08 13:09.99 13:48.00 14:26.26 15:04.66
    15:42.74 16:21.14 16:59.41 17:37.91 18:15.93 18:53.77 19:31.33 20:08.58
    20:44.90
 
Event 1  Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baron, Kurtis C           43 Ventura-CA          19:55.00   19:16.59    9  
       32.73  1:07.10  1:42.10  2:17.49  2:52.87  3:28.15  4:03.16  4:38.09
     5:13.07  5:48.20  6:23.43  6:58.51  7:33.43  8:08.38  8:43.04  9:18.04
     9:52.76 10:27.66 11:02.60 11:37.15 12:11.84 12:46.68 13:21.25 13:56.54
    14:31.65 15:06.76 15:42.43 16:17.92 16:53.06 17:28.99 18:04.94 18:41.29
    19:16.59
  2 Young, Chad               44 UCLA-CA             19:00.00   19:20.96    7  
       31.54  1:05.66  1:40.25  2:15.39  2:50.27  3:25.63  4:00.89  4:36.27
     5:11.67  5:47.25  6:22.52  6:58.18  7:33.64  8:08.80  8:44.00  9:19.39
     9:55.48 10:30.91 11:06.04 11:41.31 12:16.75 12:52.28 13:27.46 14:02.95
    14:38.16 15:13.31 15:48.68 16:24.09 16:59.55 17:35.02 18:11.07 18:46.05
    19:20.96
  3 Pappa, Garth              42 SCMC-33             23:00.00   25:18.30    6  
       39.81  1:23.02  2:07.55  2:51.57  3:36.01  4:20.76  5:04.72  5:48.99
     6:34.33  7:19.03  8:04.80  8:49.91  9:35.63 10:20.64 11:05.98 11:51.06
    12:35.83 13:20.71 14:05.50 14:50.54 15:35.64 16:20.50 17:05.30 17:50.47
    18:35.78 19:21.14 20:05.79 20:50.37 21:35.85 22:21.00 23:05.81 23:51.08
    25:18.30
  4 Weksler, Mike             42 PORT-33             40:00.00   32:08.68    5  
                                                  5:30.25                  
                               11:19.49          12:27.89 13:28.20         
                                                 20:45.29                  
                                        28:31.28 32:08.68                  
 
Event 1  Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvino, John             49 Coro-SP             22:15.55   21:21.97    9  
       34.55  1:11.46  1:49.69  2:28.97  3:08.22  3:47.13  4:26.50  5:05.54
     5:44.26  6:23.06  7:01.87  7:39.85  8:18.49  8:57.24  9:35.92 10:14.49
    10:53.23 11:32.29 12:11.51 12:50.53 13:29.76 14:09.11 14:48.41 15:27.78
    16:07.12 16:46.33 17:25.68 18:04.99 18:44.45 19:24.10 20:03.70 20:43.17
    21:21.97
 
Event 1  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Daniel             52 WH20-33             22:30.00   20:39.22    9  
       34.76  1:11.83  1:49.39  2:27.27  3:05.12  3:42.78  4:20.30  4:58.25
     5:36.14  6:13.91  6:52.02  7:29.88  8:08.01  8:46.14  9:24.11 10:02.20
    10:40.06 11:17.95 11:55.60 12:33.30 13:10.83 13:48.53 14:25.97 15:03.66
    15:41.20 16:18.55 16:55.72 17:32.68 18:10.21 18:47.79 19:25.04 20:02.71
    20:39.22
 
Event 1  Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerns, Hubie              58 Ventura-CA          20:00.00   20:19.38    9  
       33.33  1:08.74  1:45.16  2:22.12  2:59.03  3:36.23  4:13.28  4:50.09
     5:27.05  6:03.18  6:39.75  7:16.25  7:53.25  8:30.46  9:08.37  9:45.43
    10:22.41 10:58.93 11:36.31 12:13.54 12:50.77 13:28.52 14:05.74 14:43.33
    15:20.70 15:58.42 16:35.77 17:13.49 17:51.41 18:28.76 19:05.87 19:44.04
    20:19.38
 
Event 1  Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raffaelli, Larry L        65 Ventura-CA          22:30.00   21:20.28    9  
       38.51  1:18.29  1:58.80  2:38.73  3:18.17  3:56.79  4:36.21  5:15.61
     5:55.29  6:33.94  7:12.63  7:51.58  8:30.45  9:08.99  9:47.40 10:26.76
    11:05.70 11:45.23 12:23.71 13:02.75 13:42.25 14:20.83 14:59.74 15:38.27
    16:17.02 16:56.34 17:34.71 18:13.37 18:51.75 19:30.08 20:08.76 20:45.53
    21:20.28
 
Event 2  Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meridian Swim Club-33  'A'                        3:00.00    2:39.72   18  
     1) Abney, Veronica W56             2) Camacho, Ray M43               
     3) Labelle, Laura W43              4) Reichle, Luke M51              
     1:10.78  1:38.83  2:10.74  2:39.72                                    
 
Event 2  Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clarita Masters Club-33  'A'                1:58.00    1:48.84   18  
     1) Ellington, Cheri W50            2) Bennett, Dan M51               
     3) Bistric, Igor M24               4) Lovingood, Serena A W27        
       30.89    56.42  1:24.47  1:48.84                                    
  2 Santa Clarita Masters Club-33  'B'                2:10.00    2:01.46   14  
     1) Fox, Linda W41                  2) Shepler, Bob M55               
     3) Brody, Bethann W48              4) Brezensky, C.J. M21            
       30.50  1:00.58  1:36.00  2:01.46                                    
 
Event 2  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Natadores-33  'A'                   1:52.00    1:52.81   18  
     1) Mitchell, Jeff M39              2) O'Rourke, Therese W45          
     3) Henry, Melissa W42              4) Sethna, Dorab W27              
       24.86    55.61  1:26.72  1:52.81                                    
  2 Rose Bowl Masters-33  'M'                              NT    1:53.87   14  
     1) Price, Rose W38                 2) Borton, Joan W38               
     3) Durieux, Chad M28               4) McGinley, Patrick M44          
       31.94  1:01.77  1:26.56  1:53.87                                    
 
Event 3  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bronson, Jenifer          26 SCAQ-33              1:20.41    1:19.08    9  
       37.26  1:19.08                                                      
  2 Isgur, Sarah              27 PORT-33              1:45.00    1:35.09    7  
       41.63  1:35.09                                                      
 
Event 3  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maki, Christine           37 UNAT-CA                   NT    1:16.13    9  
       33.81  1:16.13                                                      
 
Event 3  Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliner, Kelly             40 SCA-33               1:12.00    1:08.55    9  
       32.42  1:08.55                                                      
 
Event 3  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguilar, Nancy C          47 UCLA-CA              1:50.00    1:45.82    9  
       48.98  1:45.82                                                      
 
Event 3  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue        50 NOVA-33              1:09.50    1:11.82    9  
 
Event 3  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sigafoos, Dan             24 PORT-33              1:02.00    1:01.60    9  
  2 Brezensky, C.J.           21 SCMC-33              1:03.79    1:04.46    7  
 
Event 3  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Dan               33 VIVA-33              1:30.00    1:06.24    9  
       31.43  1:06.24                                                      
 
Event 3  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Derek           38 UNAT-CA                55.00      54.00    9  
  2 Andersen, David R         36 LBG-33                    NT    1:49.71    7  
       48.28  1:49.71                                                      
 
Event 3  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camacho, Ray              43 MSC-33               1:06.00    1:04.96    9  
 
Event 3  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wentz, Steve              46 Ventura-CA           1:03.00    1:19.43    9  
  2 Arshat, Brad              45 NOVA-33              1:35.03    1:35.85    7  
       43.56  1:35.85                                                      
 
Event 3  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magit, Brad               50 SCAQ-33              1:03.00    1:00.40    9  
  2 Lane, Kevin               51 Ventura-CA           1:02.13    1:02.09    7  
 
Event 3  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raffaelli, Larry L        65 Ventura-CA           1:16.00    1:19.76    9  
       37.51  1:19.76                                                      
 
Event 3  Men 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             83 Lompoc Swim-SP       1:37.00    1:37.05    9  
       45.20  1:37.05                                                      
 
Event 4  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leckovic, Kelsey          23 PORT-33              2:07.00    2:02.78    9  
       29.03  1:00.19  1:31.73  2:02.78                                    
 
Event 4  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leigh, Kim A              38 Ventura-CA           2:09.50    2:06.61    9  
       28.86  1:00.88  1:33.90  2:06.61                                    
  2 Scheferman, Heather       35 NOVA-33                   NT    3:03.26    7  
       40.56  1:27.65  2:16.56  3:03.26                                    
 
Event 4  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fox, Linda                41 SCMC-33              2:45.00    2:32.15    9  
       34.63  1:12.15  1:51.51  2:32.15                                    
 
Event 4  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT-CA              2:06.00    2:07.67    9  
       29.99  1:01.83  1:34.99  2:07.67                                    
 
Event 4  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winkler, Renate           70 UCLA-CA              3:45.00    3:45.35    9  
       49.32  1:49.94  2:49.35  3:45.35                                    
 
Event 4  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            80 SBM-3                4:40.00    4:23.34    9  
     1:05.07  2:11.40  3:18.89  4:23.34                                    
 
Event 4  Women 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       86 MVN-33               4:19.12    4:06.53    9  
       55.35  1:58.89  3:03.91  4:06.53                                    
 
Event 4  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoskinson, Jeff           34 UCI-CA               2:10.00    2:00.02    9  
       27.80    57.95  1:29.11  2:00.02                                    
  2 Wilson, Daniel            30 OJAI-33              2:29.00    2:22.66    7  
       32.37  1:07.33  1:44.52  2:22.66                                    
 
Event 4  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           39 SCAQ-33              1:46.00    1:43.80    9  
       24.37    50.88  1:17.54  1:43.80                                    
  2 Borton, Dan               39 ROSE-33              2:04.19    2:07.17    7  
       29.08  1:01.20  1:34.18  2:07.17                                    
  3 Bleuel, Eric              38 Ventura-CA           2:18.00    2:15.50    6  
       30.58  1:03.74  1:38.92  2:15.50                                    
  4 Andersen, David R         36 LBG-33                    NT    3:06.93    5  
       42.73  1:31.91  2:20.59  3:06.93                                    
 
Event 4  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Christopher       43 Ventura-CA           2:03.81    2:02.17    9  
       28.99  1:00.69  1:31.58  2:02.17                                    
  2 Cienego, Julio            41 ROSE-33              2:16.50    2:02.98    7  
       29.25    59.86  1:30.61  2:02.98                                    
  3 Pappa, Garth              42 SCMC-33              2:48.00    2:33.25    6  
       35.37  1:13.66  1:53.98  2:33.25                                    
 
Event 4  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genkinger, Scott D        49 WH20-33              2:08.00    2:06.08    9  
       28.89  1:00.31  1:33.12  2:06.08                                    
  2 Klemes, Jeffrey           49 UNAT-CA              2:13.00    2:06.90    7  
       28.11    59.73  1:33.27  2:06.90                                    
 
Event 4  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatt, Michael            52 Ventura-CA           1:59.00    1:59.19    9  
       27.86    57.62  1:28.48  1:59.19                                    
  2 Magit, Brad               50 SCAQ-33              2:02.00    2:01.94    7  
       28.56    59.43  1:30.95  2:01.94                                    
  3 Lane, Kevin               51 Ventura-CA           2:03.60    2:06.29    6  
       29.86  1:02.04  1:34.97  2:06.29                                    
  4 Austin, Tony K            50 SCAQ-33              2:18.00    2:11.37    5  
       30.17  1:02.29  1:36.19  2:11.37                                    
  5 Olander, Robert           52 PORT-33              2:30.00    2:27.76    4  
       32.98  1:08.72  1:47.07  2:27.76                                    
  6 Giacomazzi, Albert M      52 SCMC-33              3:05.00    3:07.49    3  
       43.05  1:29.76  2:18.93  3:07.49                                    
 
Event 4  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn A           58 Ventura-CA           2:15.00    2:11.43    9  
       30.12  1:03.10  1:37.46  2:11.43                                    
  2 Shepler, Bob              55 SCMC-33              2:27.78    2:30.21    7  
       32.61  1:09.23  1:48.95  2:30.21                                    
 
Event 4  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              65 ROSE-33              2:45.00    2:35.81    9  
       34.86  1:13.78  1:55.04  2:35.81                                    
  2 Bleuel, Bart              66 Ventura-CA           2:43.00    2:42.36    7  
       37.74  1:18.39  2:00.63  2:42.36                                    
 
Event 4  Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         85 Lompoc Swim-SP       3:10.00    3:10.98    9  
       42.80  1:31.76  2:21.20  3:10.98                                    
 
Event 5  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Michelle           25 ROSE-33              1:30.00    1:22.03    9  
       38.70  1:22.03                                                      
 
Event 5  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leigh, Kim A              38 Ventura-CA           1:15.50    1:15.43    9  
       35.89  1:15.43                                                      
  2 Scheferman, Heather       35 NOVA-33              1:39.00    1:40.32    7  
       48.26  1:40.32                                                      
 
Event 5  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delvecchio, Sarah         42 OJAI-33              1:20.00    1:23.90    9  
       39.59  1:23.90                                                      
  2 Fell, Paula               42 NOVA-33              1:35.00    1:32.73    7  
       44.75  1:32.73                                                      
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Therese         45 MVN-33               1:24.65    1:23.79    9  
       39.49  1:23.79                                                      
  2 Valenti, Lisa             47 SCMC-33              1:44.00    1:31.56    7  
       43.44  1:31.56                                                      
  3 Denton, Camilla           47 OJAI-33              1:37.00    1:34.97    6  
       43.79  1:34.97                                                      
 
Event 5  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue        50 NOVA-33              1:19.00    1:18.67    9  
       37.24  1:18.67                                                      
  2 Ellington, Cheri          50 SCMC-33              1:24.00    1:26.17    7  
       40.93  1:26.17                                                      
  3 Martine, Janah            52 LAPS-33                   NT    1:40.28    6  
       47.75  1:40.28                                                      
 
Event 5  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezensky, C.J.           21 SCMC-33              1:14.98    1:11.86    9  
       34.13  1:11.86                                                      
  2 Bistric, Igor             24 SCMC-33              1:20.00    1:14.55    7  
       34.97  1:14.55                                                      
 
Event 5  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durieux, Chad             28 ROSE-33              1:07.20    1:06.88    9  
       31.50  1:06.88                                                      
 
Event 5  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beach, Chris              38 SCAQ-33              1:06.00    1:05.62    9  
       30.40  1:05.62                                                      
  2 Robinson, Derek           38 UNAT-CA              1:10.00    1:10.91    7  
       33.42  1:10.91                                                      
 
Event 5  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baron, Kurtis C           43 Ventura-CA           1:08.99    1:07.32    9  
       31.83  1:07.32                                                      
  2 Cooper, Christopher       43 Ventura-CA           1:08.92    1:08.93    7  
       32.92  1:08.93                                                      
  3 Cholodenko, Ira M         43 NOVA-33              1:19.00    1:17.89    6  
       37.03  1:17.89                                                      
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baird, Michael            47 SCAQ-33                35.20    1:16.01    9  
       35.65  1:16.01                                                      
 
Event 5  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yarwood, Michael W        53 NOVA-33              1:10.80    1:11.99    9  
       34.41  1:11.99                                                      
  2 Leonard, Dan              53 SCAQ-33              1:13.50    1:13.72    7  
       34.49  1:13.72                                                      
  3 Heins, Barry              51 Rio Grande-33        1:13.60    1:14.88    6  
       34.46  1:14.88                                                      
  4 Reichle, Luke             51 MSC-33               1:23.22    1:29.58    5  
       35.52  1:29.58                                                      
 
Event 5  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepler, Bob              55 SCMC-33              1:30.00    1:30.34    9  
       41.59  1:30.34                                                      
 
Event 5  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strand, Robert            62 TOC-CA               1:07.00    1:06.49    9  
       30.85  1:06.49                                                      
  2 Delatre, Harry            61 OJAI-33              1:37.07    1:38.28    7  
       47.10  1:38.28                                                      
 
Event 5  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              74 CATM-33              1:38.00    1:37.05    9  
       46.14  1:37.05                                                      
  2 Becket, James             71 OJAI-33              2:40.00    2:05.25    7  
       58.35  2:05.25                                                      
 
Event 5  Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 75 SDSM-CA              1:27.00    1:27.92    9  
       39.38  1:27.92                                                      
  2 Farrell, Ed               75 SBM-3                1:50.00    1:41.09    7  
       47.56  1:41.09                                                      
 
Event 6  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leckovic, Kelsey          23 PORT-33                27.00      25.92    9  
 
Event 6  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keppler, Stacy            27 UNAT-CA                   NT      28.78    9  
  2 Bronson, Jenifer          26 SCAQ-33                28.17      29.02    7  
  3 Werner, Caitlin           25 PORT-33                35.00      29.57    6  
  4 Yates, Michelle           25 ROSE-33                30.00      30.18    5  
  5 Meloney, Kathleen A       27 NOVA-33                   NT      30.95    4  
 
Event 6  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maki, Christine           37 UNAT-CA                   NT      28.13    9  
  2 Borton, Joan              38 ROSE-33                31.50      29.74    7  
  3 Price, Rose               38 ROSE-33                32.00      32.51    6  
 
Event 6  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinkey, Jennifer          40 UNAT-CA                29.50      28.41    9  
  2 Schreiner, Laura          42 OJAI-33                28.20      30.12    7  
  3 Labelle, Laura            43 MSC-33                 30.19      31.58    6  
  4 Fell, Paula               42 NOVA-33                35.47      35.02    5  
 
Event 6  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Tammy           49 OASIS-33               31.97      30.40    9  
  2 Brody, Bethann            48 SCMC-33                35.63      35.90    7  
  3 Denton, Camilla           47 OJAI-33                34.00      36.41    6  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martine, Janah            52 LAPS-33                   NT      41.07    9  
 
Event 6  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       86 MVN-33                 49.89      54.89    9  
 
Event 6  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             23 UNAT-CA                   NT      23.67    9  
 
Event 6  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krajewski, Tom            29 UNAT-CA                22.50      22.31    9  
  2 Falcioni, Ryan            29 UNAT-CA                30.00      23.28    7  
  3 Campbell, David           27 PORT-33                50.00      37.25    6  
 
Event 6  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Dan               33 VIVA-33                26.52      26.30    9  
  2 Wilson, Daniel            30 OJAI-33                29.50      28.28    7  
 
Event 6  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           39 SCAQ-33                22.00      22.22    9  
  2 Beach, Chris              38 SCAQ-33                22.70      22.43    7  
  3 Mitchell, Jeff            39 MVN-33                 23.89      23.76    6  
  4 Trueblood, David R        37 Coro-SP                25.97      25.46    5  
  5 McGillicuddy, Matt        39 SCMC-33                29.50      28.57    4  
 
Event 6  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCloskey, James          43 COLO-CO                27.00      24.68    9  
  2 Cienego, Julio            41 ROSE-33                25.78      25.89    7  
  3 Camacho, Ray              43 MSC-33                 27.00      26.75    6  
  4 Hurst, William            43 PORT-33                   NT      29.98    5  
 
Event 6  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christl, John             45 San Clemente-33        22.80      22.94    9  
  2 Busacca, Brian            48 UNAT-CA                25.10      24.12    7  
  3 Wall, Chris               46 SCAQ-33                25.88      24.63    6  
  4 Bunenko, Andrew           47 SCMC-33                26.70      25.82    5  
  5 Klemes, Jeffrey           49 UNAT-CA                26.50      25.93    4  
  6 Huth, John                47 Lompoc Swim-SP         31.73      31.51    3  
 
Event 6  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatt, Michael            52 Ventura-CA             24.00      24.73    9  
  2 Austin, Tony K            50 SCAQ-33                26.80      26.94    7  
  3 Olander, Robert           52 PORT-33                33.00      28.45    6  
  4 Heins, Barry              51 Rio Grande-33          29.41      29.12    5  
  5 Giacomazzi, Albert M      52 SCMC-33                35.00      35.39    4  
 
Event 6  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn A           58 Ventura-CA             26.25      26.38    9  
  2 Osborne, Jim              59 UNAT-CA                 2.00      28.88    7  
 
Event 6  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry            61 OJAI-33                35.25      34.27    9  
 
Event 6  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Paul               66 UNAT-CA                30.00      29.37    9  
  2 Stewart, Jim M            66 MVN-33                 31.00      33.08    7  
 
Event 6  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeekin, Bob F           73 SCMC-33                42.22      42.36    9  
 -- Becket, James             71 OJAI-33                45.00         DQ  
 
Event 6  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         85 Lompoc Swim-SP         38.00      37.79    9  
 
Event 7  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliner, Kelly             40 SCA-33               2:38.00    2:38.29    9  
       33.00  1:16.59  2:01.49  2:38.29                                    
 
Event 7  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Tammy           49 OASIS-33             3:00.00    2:56.98    9  
       37.34  1:24.58  2:16.15  2:56.98                                    
 
Event 7  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT-CA              2:25.30    2:26.76    9  
       32.11  1:11.24  1:53.72  2:26.76                                    
 
Event 7  Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoffrion, Helen          69 UCLA-CA              4:10.02    3:56.93    9  
       54.56  1:57.96  3:05.24  3:56.93                                    
 
Event 7  Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winkler, Renate           70 UCLA-CA              4:40.00    4:24.11    9  
     1:12.01  2:19.15  3:28.53  4:24.11                                    
 
Event 7  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC-33              2:20.00    2:25.06    9  
       29.79  1:06.90  1:50.75  2:25.06                                    
 
Event 7  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoskinson, Jeff           34 UCI-CA               2:15.00    2:16.19    9  
       29.68  1:04.56  1:44.34  2:16.19                                    
 
Event 7  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Dan               39 ROSE-33              2:19.15    2:24.80    9  
       30.35  1:06.43  1:51.13  2:24.80                                    
 
Event 7  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baron, Kurtis C           43 Ventura-CA           2:19.00    2:28.85    9  
       32.67  1:13.45  1:55.09  2:28.85                                    
  2 Cholodenko, Ira M         43 NOVA-33              2:35.00    2:33.83    7  
       33.35  1:13.02  1:58.38  2:33.83                                    
 
Event 7  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genkinger, Scott D        49 WH20-33              2:25.00    2:28.10    9  
       31.26  1:10.21  1:52.89  2:28.10                                    
  2 Arshat, Brad              45 NOVA-33              3:05.33    3:06.02    7  
       42.47  1:33.78  2:26.42  3:06.02                                    
 
Event 7  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kajiwara, Douglas         51 SCAQ-33              2:16.00    2:10.22    9  
       28.27  1:00.78  1:39.59  2:10.22                                    
  2 Magit, Brad               50 SCAQ-33              2:22.00    2:21.18    7  
       29.04  1:07.07  1:49.75  2:21.18                                    
  3 Lane, Kevin               51 Ventura-CA           2:26.08    2:22.89    6  
       30.32  1:09.15  1:50.93  2:22.89                                    
  4 Yarwood, Michael W        53 NOVA-33              2:26.00    2:23.76    5  
       30.56  1:07.80  1:48.72  2:23.76                                    
  5 Strybel, David            53 ROSE-33              2:42.00    2:32.09    4  
       30.41  1:11.39  1:57.26  2:32.09                                    
 
Event 7  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              65 ROSE-33              3:06.00    3:02.65    9  
       41.06  1:29.51  2:23.78  3:02.65                                    
  2 Bleuel, Bart              66 Ventura-CA           3:14.00    3:19.83    7  
       46.94  1:43.87  2:37.09  3:19.83                                    
 
Event 7  Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 75 SDSM-CA              3:00.00    3:03.48    9  
       42.90  1:29.43  2:22.67  3:03.48                                    
 
Event 7  Men 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             83 Lompoc Swim-SP       3:26.00    3:16.84    9  
       44.57  1:38.75  2:35.19  3:16.84                                    
 
Event 8  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheferman, Heather       35 NOVA-33                   NT    8:23.75    9  
       47.22  1:36.75  2:27.44  3:19.25  4:09.69  5:01.44  5:52.66  6:42.48
     7:34.16  8:23.75                                                      
 
Event 8  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Melissa            42 MVN-33               6:15.00    6:51.30    9  
       34.29  1:11.77  1:51.46  2:32.77  3:14.96  3:58.05  4:40.73  5:23.69
     6:07.57  6:51.30                                                      
 
Event 8  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Therese         45 MVN-33               6:00.00    6:48.22    9  
       34.94  1:13.42  1:54.49  2:36.50  3:19.81  4:02.06  4:43.63  5:25.07
     6:07.04  6:48.22                                                      
 
Event 8  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue        50 NOVA-33              5:55.00    5:52.37    9  
       30.88  1:04.83  1:39.32  2:13.69  2:49.30  3:25.26  4:01.75  4:38.06
     5:15.09  5:52.37                                                      
 
Event 8  Women 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       86 MVN-33              11:54.60   10:46.02    9  
       59.34  2:03.31  3:10.08  4:14.23  5:21.01  6:28.31  7:33.89  8:38.91
     9:43.81 10:46.02                                                      
 
Event 8  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wadley, Brian             28 WH20-33              5:06.00    5:04.37    9  
       28.06    58.53  1:29.33  2:00.42  2:31.55  3:02.31  3:33.24  4:04.53
     4:35.92  5:04.37                                                      
  2 St. Sauveur, Shawn        29 PORT-33              5:30.00    6:13.38    7  
       31.62  1:06.31  1:42.90  2:20.95  2:59.30  3:37.85  4:16.48  4:56.23
     5:34.94  6:13.38                                                      
 
Event 8  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           39 SCAQ-33              4:45.00    4:51.44    9  
       26.55    55.98  1:25.66  1:55.51  2:25.14  2:54.77  3:24.32  3:53.87
     4:22.96  4:51.44                                                      
  2 Mitchell, Jeff            39 MVN-33               5:53.00    6:01.42    7  
       31.96  1:06.74  1:43.08  2:21.05  2:58.57  3:34.65  4:11.65  4:48.96
     5:25.69  6:01.42                                                      
 
Event 8  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pappa, Garth              42 SCMC-33              5:30.00    7:08.55    9  
       37.04  1:18.03  2:00.97  2:44.70  3:28.64  4:12.56  4:56.80  5:41.47
     6:26.24  7:08.55                                                      
 
Event 8  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genkinger, Scott D        49 WH20-33              5:40.00    5:54.66    9  
       31.31  1:05.87  1:41.80  2:18.67  2:56.08  3:32.88  4:08.97  4:44.88
     5:20.19  5:54.66                                                      
 
Event 8  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raffaelli, Larry L        65 Ventura-CA           6:40.00    6:17.69    9  
       35.30  1:14.41  1:53.64  2:31.31  3:10.45  3:48.86  4:27.18  5:05.39
     5:42.58  6:17.69                                                      
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sethna, Dorab             27 MVN-33               1:19.99    1:15.01    9  
  2 Isgur, Sarah              27 PORT-33              1:30.00    1:28.87    7  
       44.24  1:28.87                                                      
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hower, Teri               49 Coro-SP                   NT    1:23.61    9  
       40.73  1:23.61                                                      
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT-CA              1:16.00    1:13.03    9  
       36.82  1:13.03                                                      
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abney, Veronica           56 MSC-33               3:05.00    2:55.27    9  
 
Event 9  Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            80 SBM-3                2:13.00    2:08.38    9  
     1:03.13  2:08.38                                                      
 
Event 9  Women 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       86 MVN-33               2:28.74    2:20.25    9  
     1:09.18  2:20.25                                                      
 
Event 9  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC-33              1:02.00    1:01.54    9  
       29.78  1:01.54                                                      
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krajewski, Tom            29 UNAT-CA                57.00      57.55    9  
       27.20    57.55                                                      
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoskinson, Jeff           34 UCI-CA               1:05.00    1:01.30    9  
       29.95  1:01.30                                                      
  2 Reeves, Dan               33 VIVA-33              1:12.64    1:09.70    7  
       34.28  1:09.70                                                      
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cholodenko, Ira M         43 NOVA-33              1:18.00    1:14.99    9  
       36.67  1:14.99                                                      
 -- McGinley, Patrick         44 ROSE-33              1:05.00         DQ  
       34.13       DQ                                                      
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huth, John                47 Lompoc Swim-SP       1:33.90    1:36.08    9  
       47.83  1:36.08                                                      
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kajiwara, Douglas         51 SCAQ-33              1:02.00    1:00.78    9  
       29.39  1:00.78                                                      
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas, James              57 L.A. Athletic-SP     1:10.00    1:15.11    9  
       35.06  1:15.11                                                      
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Jim M            66 MVN-33               1:40.00    1:32.39    9  
       46.31  1:32.39                                                      
  2 Ronay, Peter              65 ROSE-33              1:26.00    1:32.50    7  
       47.40  1:32.50                                                      
 
Event 9  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              74 CATM-33              1:28.00    1:30.74    9  
       44.04  1:30.74                                                      
 
Event 9  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             83 Lompoc Swim-SP       1:34.00    1:36.37    9  
       47.07  1:36.37                                                      
 
Event 10  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leckovic, Kelsey          23 PORT-33                32.00      29.30    9  
  2 Werner, Megan             22 PORT-33                35.00      34.32    7  
 
Event 10  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sethna, Dorab             27 MVN-33                 29.99      30.45    9  
  2 Keppler, Stacy            27 UNAT-CA                32.40      32.16    7  
  3 Yates, Michelle           25 ROSE-33                34.00      32.40    6  
  4 Werner, Erin              28 PORT-33                40.00      35.58    5  
  5 Meloney, Kathleen A       27 NOVA-33                   NT      37.11    4  
 
Event 10  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maki, Christine           37 UNAT-CA                   NT      32.25    9  
  2 Borton, Joan              38 ROSE-33                34.80      35.30    7  
 
Event 10  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Laura          42 OJAI-33                30.85      32.78    9  
  2 Hinkey, Jennifer          40 UNAT-CA                34.00      32.82    7  
  3 Labelle, Laura            43 MSC-33                 32.22      33.68    6  
  4 Fell, Paula               42 NOVA-33                44.89      43.20    5  
 
Event 10  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Tammy           49 OASIS-33               34.90      33.48    9  
 -- Denton, Camilla           47 OJAI-33                44.00         DQ  
 
Event 10  Women 85-89 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kornfeld, Maurine E       86 MVN-33               1:27.14    1:30.07    9  
 
Event 10  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             23 UNAT-CA                   NT      25.73    9  
  2 Brezensky, C.J.           21 SCMC-33                27.64      26.83    7  
 
Event 10  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Falcioni, Ryan            29 UNAT-CA                30.00      26.31    9  
 
Event 10  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeff            39 MVN-33                 26.99      26.24    9  
  2 Trueblood, David R        37 Coro-SP                29.00      29.48    7  
 -- McGillicuddy, Matt        39 SCMC-33                32.50         DQ  
 
Event 10  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camacho, Ray              43 MSC-33                 28.50      28.87    9  
  2 Cienego, Julio            41 ROSE-33                29.74      30.41    7  
 
Event 10  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christl, John             45 San Clemente-33        26.00      25.93    9  
  2 Busacca, Brian            48 UNAT-CA                27.90      26.99    7  
  3 Klemes, Jeffrey           49 UNAT-CA                28.50      28.12    6  
  4 Bunenko, Andrew           47 SCMC-33                28.20      28.42    5  
 
Event 10  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lane, Kevin               51 Ventura-CA             27.08      28.06    9  
  2 Yarwood, Michael W        53 NOVA-33                29.01      29.18    7  
 
Event 10  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Jim              59 UNAT-CA                33.00      31.63    9  
 
Event 10  Men 85-89 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         85 Lompoc Swim-SP         50.00      52.45    9  
 
Event 11  Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takahashi, Katsuya        40 NOVA-33              5:00.00    4:42.07    9  
       28.96  1:01.14  1:39.52  2:16.37  2:57.72  3:38.58  4:10.82  4:42.07
  2 Oliner, Kelly             40 SCA-33               5:30.00    5:37.16    7  
       33.95  1:13.42  2:01.73  2:48.38  3:34.87  4:21.61  5:00.20  5:37.16
 
Event 11  Women 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoffrion, Helen          69 UCLA-CA              8:26.05    8:17.64    9  
       58.67  2:09.77  3:13.77  4:16.46  5:23.90  6:31.53  7:26.75  8:17.64
 
Event 11  Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arshat, Brad              45 NOVA-33              6:37.59    6:46.71    9  
       46.82  1:43.30  2:38.98  3:34.96  4:28.88  5:23.05  6:05.60  6:46.71
 
Event 11  Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magit, Brad               50 SCAQ-33              5:10.00    4:59.55    9  
       30.83  1:05.65  1:46.87  2:26.98  3:10.27  3:53.19  4:27.14  4:59.55
 
Event 11  Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              65 ROSE-33              6:20.00    6:44.75    9  
       43.28  1:35.39  2:29.46  3:20.66  4:18.34  5:15.97  6:01.10  6:44.75
 
Event 11  Men 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Thomas          74 SDSM-CA              7:20.27    7:15.17    9  
       46.04  1:40.49  2:39.64  3:41.12  4:40.67  5:39.85  6:27.83  7:15.17
 
Event 12  Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leigh, Kim A              38 Ventura-CA           2:41.50    2:44.94    9  
       36.48  1:18.88  2:02.22  2:44.94                                    
 
Event 12  Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delvecchio, Sarah         42 OJAI-33              3:05.00    3:01.61    9  
       41.29  1:27.88  2:14.87  3:01.61                                    
  2 Henry, Melissa            42 MVN-33               3:00.00    3:12.73    7  
       43.11  1:30.90  2:21.50  3:12.73                                    
 
Event 12  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Therese         45 MVN-33               3:05.91    3:43.69    9  
       38.70  1:42.81  2:44.98  3:43.69                                    
 
Event 12  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue        50 NOVA-33              3:06.00    2:49.51    9  
       38.75  1:21.35  2:05.40  2:49.51                                    
  2 Ellington, Cheri          50 SCMC-33              3:00.00    3:02.03    7  
       41.16  1:27.39  2:15.18  3:02.03                                    
 
Event 12  Women 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winkler, Renate           70 UCLA-CA              4:45.00    4:38.36    9  
     1:04.38  2:15.74  3:28.07  4:38.36                                    
 
Event 12  Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durieux, Chad             28 ROSE-33              2:39.20    2:28.03    9  
       32.46  1:10.56  1:49.36  2:28.03                                    
 
Event 12  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleuel, Eric              38 Ventura-CA           3:30.00    3:15.01    9  
       43.76  1:34.23  2:25.40  3:15.01                                    
 
Event 12  Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Christopher       43 Ventura-CA           2:38.00    2:29.98    9  
       35.05  1:13.92  1:53.35  2:29.98                                    
  2 Baron, Kurtis C           43 Ventura-CA           2:32.99    2:30.79    7  
       35.15  1:14.46  1:53.03  2:30.79                                    
  3 Cholodenko, Ira M         43 NOVA-33              2:50.00    2:48.36    6  
       37.85  1:20.30  2:04.97  2:48.36                                    
 
Event 12  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baird, Michael            47 SCAQ-33              2:43.60    2:49.33    9  
       39.06  1:22.77  2:06.62  2:49.33                                    
  2 Salvino, John             49 Coro-SP              3:12.55    3:03.67    7  
       40.72  1:27.95  2:16.58  3:03.67                                    
 
Event 12  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Dan              53 SCAQ-33              2:40.00    2:42.04    9  
       35.48  1:16.94  1:59.54  2:42.04                                    
  2 Heins, Barry              51 Rio Grande-33        2:45.00    2:49.41    7  
       35.97  1:17.54  2:03.05  2:49.41                                    
 
Event 12  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strand, Robert            62 TOC-CA               2:28.50    2:29.36    9  
       34.57  1:13.26  1:51.69  2:29.36                                    
 
Event 12  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleuel, Bart              66 Ventura-CA           3:28.00    3:30.24    9  
       46.94  1:40.26  2:36.10  3:30.24                                    
 
Event 12  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              74 CATM-33              3:40.00    3:32.27    9  
       49.49  1:43.51  2:38.78  3:32.27                                    
 
Event 12  Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Ed               75 SBM-3                4:20.00    3:59.01    9  
       54.44  1:57.14  3:01.83  3:59.01                                    
 
Event 12  Men 80-84 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             83 Lompoc Swim-SP       3:30.00    3:36.69    9  
       48.29  1:44.14  2:42.36  3:36.69                                    
 
Event 13  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leckovic, Kelsey          23 PORT-33                57.00      55.58    9  
       27.06    55.58                                                      
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lovingood, Serena A       27 SCMC-33              1:08.00    1:00.88    9  
       29.55  1:00.88                                                      
  2 Bronson, Jenifer          26 SCAQ-33              1:01.50    1:02.91    7  
       29.64  1:02.91                                                      
  3 Keppler, Stacy            27 UNAT-CA              1:10.86    1:03.73    6  
       30.39  1:03.73                                                      
  4 Werner, Caitlin           25 PORT-33              1:15.00    1:07.92    5  
       30.91  1:07.92                                                      
  5 Meloney, Kathleen A       27 NOVA-33                   NT    1:08.82    4  
       32.55  1:08.82                                                      
  6 Werner, Erin              28 PORT-33              1:38.00    1:09.43    3  
       33.71  1:09.43                                                      
 
Event 13  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maki, Christine           37 UNAT-CA                   NT    1:04.98    9  
       31.77  1:04.98                                                      
  2 Borton, Joan              38 ROSE-33              1:12.00    1:05.77    7  
       31.84  1:05.77                                                      
 
Event 13  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Laura          42 OJAI-33              1:05.50    1:07.22    9  
       32.12  1:07.22                                                      
  2 Fox, Linda                41 SCMC-33              1:22.00    1:09.62    7  
       33.49  1:09.62                                                      
  3 Henry, Melissa            42 MVN-33               1:15.00    1:11.41    6  
       34.33  1:11.41                                                      
  4 Fell, Paula               42 NOVA-33              1:20.00    1:16.97    5  
       37.01  1:16.97                                                      
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shore, Susan              45 MSC-33               1:08.00    1:06.27    9  
       31.79  1:06.27                                                      
 
Event 13  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT-CA                59.20      58.92    9  
       28.95    58.92                                                      
  2 Martine, Janah            52 LAPS-33                   NT    1:34.40    7  
       43.28  1:34.40                                                      
 
Event 13  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sigafoos, Dan             24 PORT-33                52.00      53.79    9  
       25.88    53.79                                                      
  2 Bistric, Igor             24 SCMC-33                55.00      55.89    7  
       26.25    55.89                                                      
 
Event 13  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, David           27 PORT-33              2:00.00    1:27.78    9  
 
Event 13  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Dan               33 VIVA-33              1:07.00      57.22    9  
       27.27    57.22                                                      
 
Event 13  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hochstein, Erik           39 SCAQ-33                47.50      47.15    9  
       22.93    47.15                                                      
  2 Beach, Chris              38 SCAQ-33                50.00      49.08    7  
       23.40    49.08                                                      
  3 Mitchell, Jeff            39 MVN-33                 54.00      54.15    6  
       25.97    54.15                                                      
  4 Borton, Dan               39 ROSE-33                55.88      57.67    5  
       27.77    57.67                                                      
  5 Bleuel, Eric              38 Ventura-CA                NT      58.52    4  
       27.65    58.52                                                      
 
Event 13  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCloskey, James          43 COLO-CO                58.00      54.38    9  
       25.54    54.38                                                      
  2 Valandra, Bob             40 UNAT-CA                55.00      55.49    7  
       26.05    55.49                                                      
  3 Cienego, Julio            41 ROSE-33              1:00.00      56.59    6  
       28.05    56.59                                                      
  4 Camacho, Ray              43 MSC-33                 59.50    1:00.85    5  
       29.33  1:00.85                                                      
  5 Hurst, William            43 PORT-33                   NT    1:10.63    4  
       32.52  1:10.63                                                      
 
Event 13  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klemes, Jeffrey           49 UNAT-CA                59.40      57.16    9  
       27.83    57.16                                                      
  2 Wall, Chris               46 SCAQ-33              1:00.10      57.43    7  
       27.15    57.43                                                      
 
Event 13  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lane, Kevin               51 Ventura-CA             56.09      56.78    9  
       27.27    56.78                                                      
  2 Austin, Tony K            50 SCAQ-33                59.86      59.18    7  
       28.70    59.18                                                      
  3 Strybel, David            53 ROSE-33              1:00.00    1:00.67    6  
       29.35  1:00.67                                                      
  4 Olander, Robert           52 PORT-33              1:10.00    1:03.29    5  
       30.34  1:03.29                                                      
  5 Heins, Barry              51 Rio Grande-33        1:06.49    1:06.64    4  
       30.57  1:06.64                                                      
  6 Giacomazzi, Albert M      52 SCMC-33              1:25.00    1:23.11    3  
       38.86  1:23.11                                                      
 
Event 13  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Glenn A           58 Ventura-CA             59.99      59.25    9  
       28.79    59.25                                                      
  2 Shepler, Bob              55 SCMC-33              1:06.96    1:07.65    7  
       32.26  1:07.65                                                      
 
Event 13  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Paul               66 UNAT-CA              1:10.00    1:14.65    9  
     1:07.99  1:14.65                                                      
  2 Stewart, Jim M            66 MVN-33               1:12.00    1:15.66    7  
       36.94  1:15.66                                                      
 
Event 13  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Becket, James             71 OJAI-33              1:50.00    1:34.45    9  
       43.38  1:34.45                                                      
  2 McMeekin, Bob F           73 SCMC-33              1:47.44    1:51.89    7  
       52.29  1:51.89                                                      
 
Event 13  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         85 Lompoc Swim-SP       1:27.00    1:27.33    9  
       41.09  1:27.33                                                      
 
Event 14  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keppler, Stacy            27 UNAT-CA                34.20      35.17    9  
  2 Yates, Michelle           25 ROSE-33                40.00      35.44    7  
 
Event 14  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Labelle, Laura            43 MSC-33                 37.33      37.26    9  
  2 Fell, Paula               42 NOVA-33                45.66      44.10    7  
 
Event 14  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valenti, Lisa             47 SCMC-33                45.00      42.79    9  
  2 Denton, Camilla           47 OJAI-33                47.00      45.83    7  
 
Event 14  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abney, Veronica           56 MSC-33               1:30.00    1:19.73    9  
 
Event 14  Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            80 SBM-3                1:05.00      59.29    9  
 
Event 14  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             23 UNAT-CA                   NT      28.68    9  
 
Event 14  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krajewski, Tom            29 UNAT-CA                26.50      26.50    9  
 
Event 14  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoskinson, Jeff           34 UCI-CA                 28.00      29.13    9  
 
Event 14  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGillicuddy, Matt        39 SCMC-33                36.00      41.64    9  
 
Event 14  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGinley, Patrick         44 ROSE-33                30.77      30.91    9  
 
Event 14  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christl, John             45 San Clemente-33        29.00      28.98    9  
  2 Salvino, John             49 Coro-SP                39.55      36.57    7  
  3 Huth, John                47 Lompoc Swim-SP         41.97      45.79    6  
 
Event 14  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yarwood, Michael W        53 NOVA-33                32.28      32.52    9  
  2 Reichle, Luke             51 MSC-33                 36.28      36.15    7  
 
Event 14  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepler, Bob              55 SCMC-33                40.00      37.58    9  
 
Event 14  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delatre, Harry            61 OJAI-33                50.25      51.65    9  
 
Event 14  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Jim M            66 MVN-33                 41.00      43.44    9  
 
Event 14  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              74 CATM-33                40.00      40.24    9  
 
Event 15  Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliner, Kelly             40 SCA-33               2:38.00    2:38.55    9  
       35.45  1:15.79  1:57.58  2:38.55                                    
 
Event 15  Women 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguilar, Nancy C          47 UCLA-CA              4:00.00    3:55.09    9  
       51.15  1:50.11  2:52.38  3:55.09                                    
 
Event 15  Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Jenny L             50 UNAT-CA              2:30.00    2:34.02    9  
       34.14  1:12.57  1:53.66  2:34.02                                    
 
Event 15  Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoffrion, Helen          69 UCLA-CA              4:28.15    4:28.78    9  
       58.21  2:09.70  3:20.66  4:28.78                                    
 
Event 15  Women 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winkler, Renate           70 UCLA-CA              6:00.00    5:44.67    9  
     1:15.99  2:47.50  4:18.12  5:44.67                                    
 
Event 15  Men 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezensky, C.J.           21 SCMC-33              2:30.15    2:21.41    9  
       29.58  1:05.27  1:43.23  2:21.41                                    
 
Event 15  Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bleuel, Eric              38 Ventura-CA           3:00.00    3:31.81    9  
       45.02  1:39.89  2:37.12  3:31.81                                    
 
Event 15  Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arshat, Brad              45 NOVA-33              3:40.80    3:40.89    9  
       47.56  1:44.68  2:43.89  3:40.89                                    
 
Event 15  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raffaelli, Larry L        65 Ventura-CA           3:30.00    3:20.07    9  
       43.10  1:37.47  2:31.01  3:20.07                                    
  2 Bleuel, Bart              66 Ventura-CA           3:45.00    3:43.54    7  
       52.81  1:48.54  2:45.81  3:43.54                                    
 
Event 15  Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Thomas          74 SDSM-CA              3:49.41    3:42.68    9  
       47.04  1:44.09  2:43.65  3:42.68                                    
 
Event 16  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leckovic, Kelsey          23 PORT-33              1:05.00    1:06.65    9  
       31.09  1:06.65                                                      
  2 Werner, Megan             22 PORT-33                   NT    1:19.45    7  
       37.20  1:19.45                                                      
 
Event 16  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sethna, Dorab             27 MVN-33               1:08.00    1:10.39    9  
       32.35  1:10.39                                                      
  2 Yates, Michelle           25 ROSE-33              1:20.00    1:13.35    7  
       34.88  1:13.35                                                      
 
Event 16  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maki, Christine           37 UNAT-CA                   NT    1:15.08    9  
       34.70  1:15.08                                                      
  2 Borton, Joan              38 ROSE-33              1:25.00    1:22.22    7  
       38.70  1:22.22                                                      
 
Event 16  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinkey, Jennifer          40 UNAT-CA              1:16.00    1:12.41    9  
       33.05  1:12.41                                                      
  2 Labelle, Laura            43 MSC-33               1:15.40    1:15.77    7  
       34.87  1:15.77                                                      
  3 Fox, Linda                41 SCMC-33              1:40.00    1:22.69    6  
       40.57  1:22.69                                                      
 
Event 16  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Tammy           49 OASIS-33               18.50    1:17.76    9  
       36.52  1:17.76                                                      
  2 Hower, Teri               49 Coro-SP              1:32.00    1:24.35    7  
  3 Brody, Bethann            48 SCMC-33              1:52.22    1:38.94    6  
       48.32  1:38.94                                                      
  4 Aguilar, Nancy C          47 UCLA-CA              1:50.00    1:45.66    5  
       50.61  1:45.66                                                      
 
Event 16  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Ahelee Sue        50 NOVA-33              1:08.50    1:08.71    9  
       32.08  1:08.71                                                      
  2 Ellington, Cheri          50 SCMC-33              1:15.00    1:17.20    7  
       37.50  1:17.20                                                      
 
Event 16  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             23 UNAT-CA                   NT    1:01.44    9  
       27.62  1:01.44                                                      
 
Event 16  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durieux, Chad             28 ROSE-33              1:02.90    1:04.26    9  
       30.59  1:04.26                                                      
  2 Falcioni, Ryan            29 UNAT-CA              1:15.00    1:04.84    7  
       29.72  1:04.84                                                      
 
Event 16  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Dan               33 VIVA-33              1:25.00    1:08.53    9  
       31.99  1:08.53                                                      
 
Event 16  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeff            39 MVN-33               1:08.00    1:08.02    9  
       29.97  1:08.02                                                      
  2 Trueblood, David R        37 Coro-SP              1:10.53    1:08.85    7  
       31.80  1:08.85                                                      
  3 McGillicuddy, Matt        39 SCMC-33              1:40.20    1:18.98    6  
       37.52  1:18.98                                                      
 
Event 16  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Christopher       43 Ventura-CA           1:05.86    1:05.07    9  
       31.89  1:05.07                                                      
  2 Cienego, Julio            41 ROSE-33              1:07.63    1:10.59    7  
       34.88  1:10.59                                                      
  3 Cholodenko, Ira M         43 NOVA-33              1:11.00    1:10.81    6  
       34.15  1:10.81                                                      
  4 Camacho, Ray              43 MSC-33               1:10.00    1:11.01    5  
       32.94  1:11.01                                                      
 
Event 16  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baird, Michael            47 SCAQ-33              1:12.00    1:15.71    9  
       36.56  1:15.71                                                      
  2 Arshat, Brad              45 NOVA-33              1:22.45    1:26.89    7  
       42.18  1:26.89                                                      
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yarwood, Michael W        53 NOVA-33              1:06.34    1:05.59    9  
       31.27  1:05.59                                                      
  2 Strybel, David            53 ROSE-33              1:09.00    1:08.63    7  
       32.46  1:08.63                                                      
 
Event 16  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Jim              59 UNAT-CA              1:18.00    1:15.36    9  
       34.35  1:15.36                                                      
  2 Shepler, Bob              55 SCMC-33              1:21.61    1:20.60    7  
       38.29  1:20.60                                                      
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strand, Robert            62 TOC-CA               1:02.00    1:02.74    9  
 
Event 16  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Thomas          74 SDSM-CA              1:31.23    1:32.90    9  
       46.05  1:32.90                                                      
 
Event 16  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Best, Bob                 75 SDSM-CA              1:25.00    1:20.13    9  
       37.88  1:20.13                                                      
 
Event 17  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sethna, Dorab             27 MVN-33                 33.99      35.12    9  
  2 Yates, Michelle           25 ROSE-33                42.00      38.67    7  
 
Event 17  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delvecchio, Sarah         42 OJAI-33                37.00      38.40    9  
  2 Schreiner, Laura          42 OJAI-33                39.50      40.35    7  
  3 Labelle, Laura            43 MSC-33                 40.32      41.52    6  
 
Event 17  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Therese         45 MVN-33                 36.00      38.41    9  
  2 Chambers, Tammy           49 OASIS-33               40.97      40.77    7  
  3 Valenti, Lisa             47 SCMC-33                45.00      41.85    6  
  4 Shore, Susan              45 MSC-33                 43.01      42.10    5  
  5 Denton, Camilla           47 OJAI-33                39.00      42.64    4  
 
Event 17  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellington, Cheri          50 SCMC-33                39.00      39.51    9  
  2 Martine, Janah            52 LAPS-33                   NT      46.92    7  
 
Event 17  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             23 UNAT-CA                   NT      34.11    9  
 
Event 17  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Falcioni, Ryan            29 UNAT-CA                38.00      34.38    9  
 
Event 17  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGillicuddy, Matt        39 SCMC-33                40.00      37.38    9  
 
Event 17  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Christopher       43 Ventura-CA             31.28      31.05    9  
 
Event 17  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christl, John             45 San Clemente-33        32.00      31.10    9  
  2 Bunenko, Andrew           47 SCMC-33                32.50      32.27    7  
  3 Baird, Michael            47 SCAQ-33              1:15.50      36.06    6  
 
Event 17  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatt, Michael            52 Ventura-CA             32.00      31.65    9  
  2 Yarwood, Michael W        53 NOVA-33                32.48      33.38    7  
  3 Leonard, Dan              53 SCAQ-33                32.50      33.52    6  
  4 Heins, Barry              51 Rio Grande-33          33.20      33.99    5  
  5 Magit, Brad               50 SCAQ-33                39.00      36.71    4  
 
Event 17  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Delatre, Harry            61 OJAI-33                48.50         DQ  
 
Event 17  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ronay, Peter              65 ROSE-33                46.00      45.87    9  
 
Event 17  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Becket, James             71 OJAI-33              1:10.00      51.12    9  
 
Event 17  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Ed               75 SBM-3                  47.00      44.17    9  
 
Event 18  Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bronson, Jenifer          26 SCAQ-33              2:55.15    2:51.45    9  
       40.81  1:24.19  2:07.95  2:51.45                                    
 
Event 18  Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Melissa            42 MVN-33               3:00.00    3:05.26    9  
       42.52  1:27.37  2:15.71  3:05.26                                    
 
Event 18  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Abney, Veronica           56 MSC-33               6:26.77         DQ  
     1:21.12  2:48.85  4:10.56       DQ                                    
 
Event 18  Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winkler, Renate           70 UCLA-CA              4:40.00    4:23.92    9  
     1:01.90  2:09.40  3:19.11  4:23.92                                    
 
Event 18  Women 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Peggy            80 SBM-3                4:40.00    4:22.19    9  
     1:02.36  2:06.65  3:10.12  4:22.19                                    
 
Event 18  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bistric, Igor             24 SCMC-33              2:20.00    2:26.21    9  
       32.83  1:10.32  1:48.40  2:26.21                                    
 
Event 18  Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoskinson, Jeff           34 UCI-CA               2:15.00    2:14.50    9  
       32.11  1:06.21  1:41.01  2:14.50                                    
 
Event 18  Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Dan               39 ROSE-33              2:19.73    2:23.15    9  
       34.15  1:10.26  1:47.06  2:23.15                                    
  2 Bleuel, Eric              38 Ventura-CA           2:45.00    2:45.64    7  
              1:23.00  2:06.98  2:45.64                                    
 
Event 18  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baron, Kurtis C           43 Ventura-CA           2:38.00    2:25.30    9  
       36.97  1:14.30  1:50.70  2:25.30                                    
  2 McGinley, Patrick         44 ROSE-33              2:20.00    2:37.36    7  
       34.98  1:12.85  1:54.85  2:37.36                                    
 
Event 18  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvino, John             49 Coro-SP              3:10.55    2:52.21    9  
       41.21  1:25.26  2:10.07  2:52.21                                    
 
Event 18  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kajiwara, Douglas         51 SCAQ-33              2:15.00    2:10.46    9  
       31.16  1:04.10  1:37.55  2:10.46                                    
  2 Reichle, Luke             51 MSC-33               3:01.15    2:59.75    7  
       43.47  1:30.24  2:16.86  2:59.75                                    
 
Event 18  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raffaelli, Larry L        65 Ventura-CA           2:50.00    2:51.75    9  
       42.27  1:27.48  2:11.38  2:51.75                                    
  2 Stewart, Jim M            66 MVN-33               2:45.00    3:27.34    7  
       50.62  1:41.64  2:35.43  3:27.34                                    
  3 Bleuel, Bart              66 Ventura-CA           3:42.00    3:51.84    6  
       51.44  1:49.25  2:51.13  3:51.84                                    
 
Event 18  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubach, Eric              74 CATM-33              3:15.00    3:14.71    9  
       46.89  1:35.82  2:27.83  3:14.71                                    
  2 Mitchell, Thomas          74 SDSM-CA              3:52.45    3:55.60    7  
       54.82  1:54.68  2:57.13  3:55.60                                    
 
Event 18  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piemme, Frank             83 Lompoc Swim-SP       3:30.00    3:45.25    9  
       50.97  1:47.93  2:48.06  3:45.25                                    
 
Event 18  Men 85-89 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Jurgen B         85 Lompoc Swim-SP       4:00.00    4:08.76    9  
       55.74  1:59.39  3:04.44  4:08.76                                    
 
Event 19  Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter Valley Masters-33  'A'                     3:00.00    2:23.88   18  
     1) Leckovic, Kelsey W23            2) Werner, Megan W22              
     3) Werner, Erin W28                4) Werner, Caitlin W25            
       31.60  1:18.37  1:53.86  2:23.88                                    
 
Event 19  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clarita Masters Club-33  'A'                2:20.00    2:04.44   18  
     1) Ellington, Cheri W50            2) Valenti, Lisa W47              
     3) Brezensky, C.J. M21             4) Giacomazzi, Albert M M52       
       33.52  1:04.83  1:33.88  2:04.44                                    
  2 Rose Bowl Masters-33  'B'                         1:59.20    2:08.67   14  
     1) Ronay, Peter M65                2) Durieux, Chad M28              
     3) Strybel, David M53              4) Cienego, Julio M41             
       42.86  1:13.94  1:43.04  2:08.67                                    
  3 Santa Clarita Masters Club-33  'B'                     NT    2:24.00   12  
     1) Lovingood, Serena A W27         2) Bunenko, Andrew M47            
     3) Bistric, Igor M24               4) Fox, Linda W41                 
       39.10  1:20.12  1:47.97  2:24.00                                    
 
Event 19  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose Bowl Masters-33  'A'                         2:12.30    2:12.29   18  
     1) McGinley, Patrick M44           2) Yates, Michelle W25            
     3) Borton, Dan M39                 4) Price, Rose W38                
       32.82  1:10.48  1:40.03  2:12.29                                    
 
Event 19  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meridian Swim Club-33  'A'                        2:14.00    2:16.99   18  
     1) Labelle, Laura W43              2) Reichle, Luke M51              
     3) Camacho, Ray M43                4) Shore, Susan W45               
       39.21  1:16.59  1:46.25  2:16.99                                    
 
Event 19  Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern California Aquatics-33  'A'              1:54.00    1:57.73   18  
     1) Kajiwara, Douglas M51           2) Leonard, Dan M53               
     3) Magit, Brad M50                 4) Austin, Tony K M50             
       32.99  1:04.19  1:31.31  1:57.73                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 19                    
 
  1. Mission Viejo Natadores             148   2. Unattached                          146
  3. Ucla Bruin Masters                  120   4. Irvine Novaquatics Masters          118
  5. Santa Clarita Masters Club          103   6. Porter Valley Masters                92
  7. Ojai Masters                         82   8. Rose Bowl Masters                    75
  8. Meridian Swim Club                   75  10. Santa Barbara Masters                45
 11. Oasis Aquatics                       43  12. South Coast Aquatics                 34
 13. Southern California Aquatics         32  14. Los Angeles Penninsula Swimmer       29
 15. Ventura County Masters               27  16. Corona Crocodiles                    16
 17. Golden West Swim Club                 9                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 19                     
 
  1. Ventura County Masters              311   2. Unattached                          210
  3. Southern California Aquatics        209   4. Santa Clarita Masters Club          204
  5. Rose Bowl Masters                   176   6. Irvine Novaquatics Masters          119
  7. Lompocs Other Swim Team             108   8. Porter Valley Masters                76
  8. Mission Viejo Natadores              76  10. Ojai Masters                         64
 11. San Diego Swim Masters               61  12. West Hollywood                       54
 13. Meridian Swim Club                   53  14. Corona Crocodiles                    51
 15. Corona Aquatic Team Masters          45  15. UC Irvine Masters                    45
 17. Viva Las Vegas Masters               43  18. San Clemente Masters                 36
 19. Rio Grande Swim Club                 27  19. The Olympic Club                     27
 21. Santa Barbara Masters                25  22. Colorado MastersSwimming             18
 23. Long Beach Grunions                  12  24. Aqua Sol Masters                      9
 24. L.A. Athletic Club Masters            9  26. Ucla Bruin Masters                    7


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.