Home USMS Website


 

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
                    Spring Splash Masters Meet - 4/25/2009                     
                                    Results                                    
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunaway, Donette          47 SLOM                             32.70  
  2 Beraud, Ellen L           46 KMAN                             34.73  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunaway, Donette          47 SLOM                           1:14.20  
  2 Dooley, Paula E           45 SLOM                           1:17.97  
  3 Beraud, Ellen L           46 KMAN                           1:20.92  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cindy J           46 UNAT                           2:48.46  
                1:22.45   2:48.46 (1:26.01)                                        
  2 Dooley, Paula E           45 SLOM                           2:51.29  
                1:21.91   2:51.29 (1:29.38)                                        
  3 Uyttewaal, Kim C          48 UNAT                           3:02.56  
                1:27.93   3:02.56 (1:34.63)                                        
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunaway, Donette          47 SLOM                           5:44.04  
                1:20.05   2:48.05 (1:28.00)   4:16.18 (1:28.13)   5:44.04 (1:27.86)
  2 Braden, Cindy J           46 UNAT                           5:47.31  
                1:21.48   2:50.74 (1:29.26)   4:21.49 (1:30.75)   5:47.31 (1:25.82)
  3 Uyttewaal, Kim C          48 UNAT                           6:18.21  
                1:27.41   3:05.57 (1:38.16)   4:45.04 (1:39.47)   6:18.21 (1:33.17)
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beraud, Ellen L           46 KMAN                             51.39  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dooley, Paula E           45 SLOM                           1:41.61  
 
Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dooley, Paula E           45 SLOM                             38.69  
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cindy J           46 UNAT                           3:15.73  
                1:32.29   3:15.73 (1:43.44)                                        
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Karen L          52 SLOM                             47.34  
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenesk, Jennifer A       52 KMAN                           3:07.32  
                1:30.28   3:07.32 (1:37.04)                                        
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Linda G          51 SLOM                           6:05.24  
                1:25.35   2:58.70 (1:33.35)   4:32.84 (1:34.14)   6:05.24 (1:32.40)
  2 Glenesk, Jennifer A       52 KMAN                           6:28.67  
                1:30.85   3:10.02 (1:39.17)   4:50.80 (1:40.78)   6:28.67 (1:37.87)
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Linda G          51 SLOM                             50.34  
  2 Aguilar, Karen L          52 SLOM                           1:12.79  
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Linda G          51 SLOM                             56.30  
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Karen L          52 SLOM                           1:20.52  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Linda G          51 SLOM                           1:50.18  
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Linda G          51 SLOM                           3:43.62  
                1:50.78   3:43.62 (1:52.84)                                        
 
Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockholm, Ellen           61 SMST-PC                          37.02  
 
Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Jacquie         73 UNAT                           4:27.57  
                2:08.22   4:27.57 (2:19.35)                                        
 
Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin, Graeme           22 SLOM                             26.53  
 
Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jauregui, Kevin A         21 OJAI                           1:10.80  
 
Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jauregui, Kevin A         21 OJAI                           5:17.72  
                1:14.28   2:35.32 (1:21.04)   3:57.32 (1:22.00)   5:17.72 (1:20.40)
 
Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin, Graeme           22 SLOM                             34.65  
 
Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jauregui, Kevin A         21 OJAI                           3:24.79  
                1:45.08   3:24.79 (1:39.71)                                        
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Samac, Peter              29 SLOM                             29.00  
  2 Dumouchel, Rob            28 CSAM                             31.95  
 
Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Samac, Peter              29 SLOM                             40.42  
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Samac, Peter              29 SLOM                             38.51  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Samac, Peter              29 SLOM                             29.41  
  2 Dumouchel, Rob            28 CSAM                             30.36  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dumouchel, Rob            28 CSAM                           1:09.76  
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Jonathan        33 NSLO                             28.92  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Jonathan        33 NSLO                             39.72  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Jonathan        33 NSLO                             32.43  
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Douglas J         40 SLOM                             29.80  
  2 Porter, Todd              44 SLOM                             32.70  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Douglas J         40 SLOM                           1:08.34  
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Roland             41 SLOM                           2:21.96  
                1:09.82   2:21.96 (1:12.14)                                        
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Roland             41 SLOM                           5:05.81  
                1:14.66   2:33.75 (1:19.09)   3:52.38 (1:18.63)   5:05.81 (1:13.43)
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Todd              44 SLOM                             44.80  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Todd              44 SLOM                           1:43.41  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Todd              44 SLOM                             36.45  
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruzius, Eric              47 SLOM                             32.83  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruzius, Eric              47 SLOM                           1:23.01  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ruzius, Eric              47 SLOM                                DQ  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruzius, Eric              47 SLOM                           1:39.39  
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Charles W          56 WH2O                             36.17  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Charles W          56 WH2O                           1:28.81  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Charles W          56 WH2O                           3:23.47  
                1:32.23   3:23.47 (1:51.24)                                        
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Charles W          56 WH2O                             43.37  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Charles W          56 WH2O                           1:38.54  
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Don                65 RHMS-PC                          30.89  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Don                65 RHMS-PC                        1:09.33  
 
Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Don                65 RHMS-PC                        5:20.15  
                1:15.16   2:35.13 (1:19.97)   3:57.25 (1:22.12)   5:20.15 (1:22.90)
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Masters  'A'                                2:26.88  
     1) Sawyer, Douglas J M40           2) Samac, Diana W28               
     3) Barnett, Summer W29             4) Samac, Peter M29               
                1:10.49   2:26.88 (1:16.39)                                        
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Masters  'A'                                2:49.31  
     1) Sawyer, Douglas J M40           2) Samac, Diana W28               
     3) Samac, Peter M29                4) Barnett, Summer W29            
                1:26.78   2:49.31 (1:22.53)                                        


All of our forms are presented in Adobe PDF format.   Download the FREE Adobe Acrobat PDF Reader at http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.
Contact webmaster@spma.net for website errors, updates, or feedback.